جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 خبــــر 

 در نشست خبري مشترک ظريف و وزير خارجه آلمان؛

هيچ کس نمي‌تواند عليه مردم ما اقدامي کند

وزير امور خارجه کشورمان گفت: هيچ کس نمي‌تواند عليه مردم ما اقدامي کند مگر آنکه پاسخ قاطعي بشنود

به گزارش صدا و سيما، محمد جواد ظريف در ابتداي نشست خبري مشترک با هايکو ماس، همتاي آلماني خود را دوستي قديمي خواند و افزود: گفتگو‌هاي بسيار جدي، صريح و نسبتا طولاني داشتيم. وي خاطرنشان کرد: هدف مشترک جمهوري اسلامي ايران وآلمان و اتحاديه اروپا حفظ برجام و جلوگيري از تنش و درگيري در منطقه و برخورداري مردم ايران از مزاياي برجام است. وزير امور خارجه کشورمان تصريح کرد: اقدامات ايالات متحده آمريکا پس از خروج برجام از نظر ما، هدف گرفتن مردم ايران است که قرار بود بيشترين منفعت را از اجراي برجام ببرند.

بندهاي توافقات برجام را به همکارم ياداوري کردم

وزير امور خارجه کشورمان گفت: در ملاقات با دوست و همکارم گفتم توقع ايران صرفا اجراي برجام است توجه دوستان اروپايي را به مواد يک و سه ضميمه دو برجام جلب کردم و همينطور بيانيه هاي کميسيون هاي مشترک وزرا بعد از خروج ايالت متحده و تعهدهايي که در آنها شکل گرفته است.

جاسوسي ارتش کانادا از شهروندان اين کشور

بر اساس يک حکم فدرال که به تازگي افشا شده، جاسوسان ارتش کانادا مي‌توانند اطلاعات شهروندان اين کشور را براي تحقيقات قانوني، جمع آوري و حتي اشتراک‌گذاري کنند.به گزارش ايسنا، دسترسي نهادهاي دفاعي و اطلاعاتي به اطلاعات شخصي شهروندان کانادايي، گروه‌هاي مدافع آزادي‌هاي مدني را نگران کرده زيرا مشخص نيست چه ميزان از اين اطلاعات مي‌توانند از دسترسي‌هاي گسترده به فضاي سايبري به دست آيند.

خبرگزاري "کندين پرس" اخيراً يک نسخه از حکمي هشت صفحه‌اي به تاريخ اوت 2018 و موسوم به "دستور جمع‌آوري اطلاعات شهروندان کانادايي" از طريق قانون "دسترسي به اطلاعات" را رويت کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي