جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 آغاز ثبت نام دوره‌هاي کارداني نظام جديد  

 مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه راهنماي انتخاب دوره‌هاي کارداني نظام جديد سال 98 خبر داد و گفت: در حال حاضر ثبت نام براي شرکت در اين دوره‌ها آغاز شده است.دکتر حسين توکلي در گفت و گو با ايسنا ضمن بيان اين مطلب، اظهار کرد: ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غير دولتي و غير انتفاعي سال 1398 منحصراً به صورت اينترنتي آغاز شده و روز يکشنبه 26 خرداد پايان مي‌پذيرد. متقاضيان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام، به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام کنند.

وي در ادامه تصريح کرد: ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون فوق در يک مرحله انجام مي‌شود، داوطلبان بايد همزمان با ثبت نام، نسبت به درج رشته محل‌هاي تحصيلي خود در فرم تقاضانامه اينترنتي با توجه به رشته‌هاي اعلام شده در دفترچه راهنما، اقدام کنند. علاقه مندان به تحصيل در دوره‌هاي کارداني نظام جديد بايد ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه شاهد و ايثارگر در صورتي که داراي شرايط مذکور باشند، به عنوان داوطلب اين دوره منحصراً در يک رشته امتحاني و متناسب با رشته تحصيلي و کد رايانه‌اي ديپلم خود متقاضي ادامه تحصيل شوند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: دفترچه راهنماي ثبت‌نام در آزمون فوق (همزمان با شروع ثبت نام) در پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است. پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً به صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله کارت‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان و پرداخت مبلغ 275 هزار ريال (27 هزار و 500 تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در پذيرش دوره‌هاي مذکور، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

دکتر توکلي در پايان گفت:چنانچه داوطلبي علاقه مند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غير دولتي – غيرانتفاعي است، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 69 هزار ريال ديگر نيز براي دوره‌هاي مذکور اقدام کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي