جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 خبر 

 افزايش ظرفيت توليد آب شرب در صباشهر شهريار

شهريار-برزگر

80 ليتر در ثانيه به ميزان ظرفيت توليد آب شرب صباشهر شهرستان شهريار افزوده خواهد شد.محسن احمدي مدير امور آبفاي صباشهر با اعلام اين خبر گفت: به منظور تامين نياز آب شهروندان از ابتداي سال جاري 3 حلقه چاه آب شرب در صباشهر حفر شده است.

او افزود:عمق چاه‎هاي حفر شده 200 متر بوده که يک حلقه آن وارد مدار شده و يک حلقه ديگر در مرحله آزمايش پمپاژ قرار دارد که پس از بهره برداري آب شرب به مخزن زميني 2000 متر مکعبي ويره هدايت مي شود و يک حلقه ديگر در مرحله حفاري قرار دارد و به زودي پس از تجهيز به شبکه توزيع آبرساني متصل خواهد شد.

احمدي اظهار داشت:چاه‎هاي حفر شده مورد نظر نياز آب آشاميدني مردم را در محدوده ويره و شهرک مصطفي خميني برطرف خواهد کرد.

او در ادامه از ترميم 5 حلقه چاه آب شرب خبر داد و افزود:به دلايل مختلف از جمله شکستگي جدار و نياز به بازسازي برخي چاه ها که سبب افت دبي اين چاه ها شده بود توسط عوامل فني ترميم چاه ها انجام شد.

احمدي خاطر نشان کرد:طي سالهاي اخير با توجه به کاهش سطح منابع آبي به دليل برداشت بيش از حد و آسيب به چاه ها که از جمله دلايل آن رانش و فرونشست زمين بوده است، سبب کاهش ميزان ظرفيت توليد آب شرب در صباشهر شده بود که موجب افت فشار شبکه آبرساني مي‎شد و با حفر چاه هاي جديد و ترميم چاه هاي موجود، افت فشار شبکه آبرساني برطرف شده است.

مدير امور آبفاي صباشهر در پايان از شهروندان خواست از مصارف غير ضروري آب شرب خودداري کرده و در صورت مشاهده برداشت غيرمجاز از تاسيسات آبرساني، مراتب را سريعاً از طريق شماره تلفن 122 گزارش دهند.

فرماندار بهارستان:

با کمبود فضا و سرانه‎هاي پرورشي مواجه هستيم

بهارستان-اصغري

فرماندار شهرستان بهارستان در دهمين همايش خيرين مدرسه ساز بهارستان گفت:يکي از ملاک‎هاي ارزشيابي مديران و روساي دستگاه‌ها جذب خير در زمينه‎هاي مختلف است.

به گزارش خبرنگارما ، دهمين همايش خيرين مدرسه ساز آموزش و پرورش ناحيه يک شهرستان بهارستان اظهار داشت: اولين مولفه براي داشتن جامعه اي با علم و دانش، داشتن امکانات و فضاي آموزشي به ويژه مدرسه است.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در حوزه خيرين مدرسه ساز گفت: جامعه خيرين مدرسه ساز يکي از بزرگترين تشکل‎هاي مردم نهاد در جمهوري اسلامي ايران است که از سال 1377 شمسي تشکيل شده است در حال حاضر 30 هزار عضو دارد که ميتوان الگوي موفق ايراني اسلامي دانست که قبل از آنکه خير باشند به دنبال پيشرفت ايران هستند.

مجتبي خانجاني با اشاره به اينکه در اين منطقه با کمبود فضا و سرانه‎هاي پرورشي مواجه هستيم ، افزود:در اين شهرستان جمعي از تضادهايي وجود دارد که در اين منطقه اجماع شده و دستگاه‎هاي دولتي در کنار خيرين بايد عزمي براي مدرسه سازي داشته باشند.

نماينده عالي دولت در شهرستان بهارستان با اشاره به اينکه بايستي به دنبال جذب خير در زمينه‎هاي مختلف باشيم گفت:روساي دستگاه‌هاي خدماتي بايد با تلاش و کوشش موانع پيشرو در جهت پيشرفت پروژه‎ها را رفع کنند.

فرماندار بهارستان اظهار داشت: يکي از ملاک هاي ارزشيابي مديران و روساي دستگاه هاي اجرايي جذب خير در زمينه هاي مختلف مي باشد.

بهره برداري از فاز جديد کارگاه سفالگري عتيق در قزوين

قزوين-خردمند

فاز جديد کارگاه سفالگري عتيق شهرستان البرز استان قزوين با حضور زاهدي استاندار قزوين و جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني به بهره‌برداري رسيد.در اين کارگاه که متعلق به يکي از استادکاران سفال استان است، مقرر شده براي 25 نفر اشتغال ايجاد شود.

گفتني است، مرغوب‌ترين خاک در صنعت سفالگري خاک رس است که به دليل وجود مقادير بالاي آهن در آن، به رنگ سرخ بوده که اين صنعت از نخستين صنايع بشري بوده است.

افتتاح دو مرکز آموزش و اشتغال صنايع دستي در هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان گفت: به مناسبت هفته صنايع دستي، دو مرکز آموزش و اشتغال صنايع دستي در هرمزگان افتتاح مي‎شود.رضا برومند افزود: در بندرعباس نمايشگاه دائمي صنايع دستي در معاونت صنايع دستي و بازارچه دائمي صنايع دستي در معبد هندوها افتتاح مي‎شود.

وي همچنين به برگزاري نمايشگاه عکس ناصر رهسپار اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته صنايع دستي و به پاس تجليل از فعالان اين صنعت، نمايشگاه عکس‎هاي اين هنرمند و فعال صنايع دستي از حضور در نمايشگاه‎هاي بين‎المللي در معبد هندوهاي بندرعباس برپا مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي