جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 در استان 

 آزادي 22 زنداني جرائم غيرعمد کهگيلويه و بويراحمد در گلريزان‌هاي رمضان 98

ياسوج-ربيعي

مديرکل زندان‌هاي کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به برگزاري 9 جشن گلريزان در سطح استان گفت: 22 زنداني جرائم غيرعمد از زندان‌هاي استان آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، اسماعيل جمياري در جمع خبرنگاران از آزادي 22 زنداني جرائم غيرعمد از قِبل برگزاري جشن گلريزان در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار کرد: 15 ميليارد ريال به صورت نقدي و تعهدي در 9 جشن گلريزان ماه مبارک رمضان به ستاد ديه کمک و 22 زنداني آزاد شدند.

مديرکل زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي کهگيلويه و بويراحمد بيان کرد: در رمضان امسال 9 جشن گلريزان برگزار شد که تعداد جشن‌ها نسبت به سال گذشته 3 برابر بود و حتي در مکان‌هاي علمي و آموزشي مانند دانشگاه و زورخانه امام علي(ع) ياسوج و شهرستان‌هاي چرام، باشت، دنا و بهمئي اين جشن براي اولين بار برگزار شد و البته با استقبال‌ خوبي هم همراه بود.

وي به تعداد زندانيان جرائم غيرعمد در زندان‌هاي استان اشاره کرد و گفت:جمعيت زندانيان جرائم غيرعمد استان 557 نفر بود که با کمک خيرين و جمع‌آوري مبلغ 15 ميليارد ريال کمک‌هاي نقدي و تعهدي 22 زنداني شامل 19 مرد و 3 زن از زندان آزاد شدند.

اين مسئول در پايان آزادي زندانيان جرائم غيرعمد از زندان‌هاي استان را موجب کاهش جمعيت زندانيان و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: مشکلات معيشتي،افزايش پديده طلاق در خانواده زندانيان، ترک تحصيل فرزندان، مشاغل کاذب و چندين و چند آسيب ديگر خانواده زندانيان را تهديد مي‌کند.

شرکت بيش از4 نوسواد و کم سواد کهگيلويه و بويراحمدي در امتحانات سوادآموزي

ياسوج-ربيعي

مديرکل آموزش و پرورش استان کهگيلويه و بويراحمد گفت:بيش از4 هزار و 300 نوسواد و کم سواد در امتحانات سوادآموزي شرکت کرده‌اند. به گزارش خبرنگارآفرينش از ياسوج، به نقل از اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش کهگيلويه و بويراحمد؛ هادي زارع پور در بازديد از برگزاري حوزه هاي امتحاني سوادآموزي در منطقه بله زار ياسوج گفت:اين آزمونها براي بي سوادان وکم سوادان 10 تا 49سال و در پايان دوره هاي آموزشي برگزار مي شود.

وي گفت:اين آزمونها با توجه به دوره هاي 5 و7 ماهه آموزشي از زمان ثبت نام در اسفندماه آغاز وتا تيرماه ادامه دارد.وي گفت: قبول شده گان دوره سوادآموزي ميتوانند وارد دوره هاي انتقال وتحکيم شوند وقبول شده گان دوره انتقال ميتوانند وارد دوره هاي روزانه آموزشي رسمي شده وادامه تحصيل دهند.معاون سوادآموزي آموزش وپرورش استان هم گفت:نام نويسي از بي سوادان وکم سوادان براي سال جديد از مردادماه در واحدهاي سوادآموزي انجام مي‌شود.

سيدحمدالله خواهش نيک گفت: امسال در بخشهاي عشاير-نيروهاي مسلح و زندانها ثبت نام از بي سوادان زودتر انجام مي‎شود.

وي گفت: بخشي از ثبت نام علاوه بر10تا 49ساله‎ها شامل50تا 64ساله ها نيز خواهد بود.

شهردار تبريز:

راه‌اندازي فرهنگسراهاي خصوصي؛ گامي در راستاي ارتقاء فرهنگ و هنر

تبريز-توفيقي

احکام فعاليت 11 فرهنگسراي خصوصي در جلسه کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تبريز توسط شهردار تبريز اهداء شد.اين اقدام به منظور گام نهادن در مسير واگذاري امور فرهنگي به اصحاب فرهنگ و هنر و استفاده از ظرفيتهاي اهالي اين حوزه، خواهد بود.شهردار تبريز در اين جلسه ضمن آرزوي موفقيت براي مديران اين فرهنگسراهاي خصوصي، اظهار داشت:راه اندازي فرهنگسراهاي خصوصي اقدام و تحولي ويژه در حوزه ارتقاي فرهنگ و هنر در تبريز به شمار مي‌رود.

ايرج شهين باهر با اشاره به گام‌هاي مجموعه شهرداري در راستاي تحولات اساسي در اين خصوص، گفت: شهرداري تبريز براي تحقق واقعي اين موضوع برنامه هاي مختلفي را در دستور کار خود قرار داده است.او يادآور شد: شهرداري تبريز آماده همکاري با مدارس غير انتفاعي است تا با پايان سال تحصيلي و در تعطيلات تابستاني، از فضاي اين مدارس به عنوان محلي جهت ارائه آموزش‌هاي شهروندي، برگزاري کلاس‌هاي آموزشي و برنامه هاي فرهنگي استفاده کند.

جمع‎آوري انشعابات غير مجاز ميدان بسيج و شهرک بهاران شهريار

شهريار-برزگر

مدير امور آب و فاضلاب شهريار از جمع‎آوري انشعابات غيرمجاز دکه‎هاي ميدان بسيج و شهرک بهاران شهريار خبر داد .بهزاد اسدي با اعلام اين خبر اظهار داشت: با توجه به نزديک شدن به فصل گرما و به منظور کاهش هدر رفت آب برخورد و جمع آوري انشعابات غير مجاز با اولويت تا حصول نتيجه پيگيري مي‎شود .

او در ادامه گفت:بنا بر اطلاع واصله، انشعابات غير مجاز ميدان بسيج براي مصارف تعدادي کيوسک‎هاي تجاري با قطر يک دوم به طول حدود 30 متر و همچنين لوله‎گذاري غير مجاز با قطر يک اينچ بطول 100متر شناسايي شد که حدود 10 متر طي 2 مرحله و همزمان يک فقره انشعاب با قطر 4/3 در شهرک بهاران با حضور عوامل حراست و اجرايي منطقه جمع آوري شد .قابل ذکر است، بدليل ساخت پل غير هم سطح در ميدان بسيج ، کيوسک ها توسط شهرداري جمع آوري و فعلا يک واحد فعال مي باشد .

اسدي در پايان تصريح کرد:اختلال در شبکه توزيع آبرساني، افت فشار، هدر رفت آب، مصارف غير متعارف و خسارت به شبکه از پيامدهاي انشعاب غير مجاز مي‎باشد و در صورت مشاهده يا احراز وجود انشعاب يا لوله گذاري غير مجاز، طبق ماده 660 قانون مراتب از طريق مراجع قضايي پيگيري مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي