جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 خبـــرنامه 

 ويلموتس:

بايد فوتبال دفاعي را کنار بگذاريم

ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال کره‌جنوبي و ايران امروز (سه‌شنبه) ساعت 15:30 در ورزشگاه جام جهاني سئول برگزار مي‌شود. مارک ويلموتس، سرمربي تيم‌ملي فوتبال ايران در نشست خبري پيش از اين ديدار گفت: «من نمي‌توانم اين را بگويم که تيم فوق‌العاده‌اي خواهم ساخت. ما بايد به آينده نگاه کنيم و نگاه رو به جلويي داشته باشيم. براي اين که به اهداف‌مان برسيم نياز به انجام بازي‌هاي دوستانه داريم. از بازي دفاعي بايد اجتناب کنيم. بايد بتوانيم فوتبال زيبا و همراه با کسب نتيجه را به نمايش بگذاريم. مهم‌ترين مساله اين است که شرايطي را ايجاد کنيم که باعث پيشرفت تيم و رسيدن به اين اهداف شود. فلسفه ما در همان بازي نخست مقابل سوريه مشخص شد. من فکر مي‌کنم با توجه به آن که 7 تا 8 تعويض مقابل سوريه داشتيم، توانستيم فوتبال خوبي ارائه کنيم.»

سرمربي تيم‌ملي ايران در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود گفت: «من دو بار تاکنون با کره‌جنوبي روبه‌رو شده‌ام و خاطرات خوبي از تقابل اولم در جام‌جهاني 1998 فرانسه دارم. من در جام‌جهاني برزيل نيز که به عنوان سرمربي با کره روبه‌رو شدم، نتيجه گرفتم. کره‌جنوبي تيم پرشوري است و وقتي در خانه بازي مي‌کند انگيزه زيادي براي کسب پيروزي دارد. هرچند اين بازي دوستانه است اما اهميت زيادي براي کره جنوبي و ايران دارد. فصل فوتبال ايران تمام شده ولي در کره هنوز ليگ در جريان است. در هر مسابقه هم ما نگاهي به کسب نتيجه داريم. مي‌خواهم مثل بازي با سوريه، نتيجه خوبي مقابل کره جنوبي کسب کنم. کره به هر حال بازيکنان بزرگي مانند سون هيونگ مين را در ترکيب خود دارند که اخيراً در فينال ليگ قهرمانان اروپا بازي کرده است.»

استقلالي‌ها پديده ليگ را از دست فولاد قاپيدند

محمد بلبلي پديده ليگ هجدهم به باشگاه استقلال تهران پيوست.استقلالي‌ها که براي ليگ نوزدهم به دنبال بستن تيمي قدرتمند هستند، با هافبک باشگاه سپيدرود رشت به توافق رسيده‌اند. محمد بلبلي 21 ساله که يکي از پديده‌هاي ليگ هجدهم بود در حالي که گفته مي‌شد با باشگاه فولاد خوزستان به توافق رسيده است، در نهايت به باشگاه استقلال تهران پيوست.

بلبلي دومين بازيکني است که با استقلال به توافق رسيده و براي ليگ نوزدهم در اين تيم بازي مي‌کند. پيش از بلبلي، علي دشتي هافبک سايپا هم با مسولان استقلال به توافق رسيده بود. استقلالي‌ها همچنين به دنبال به خدمت گرفتن ارسلان مطهري مهاجم باشگاه ذوب‌آهن هم هستند. مطهري که در گذشته هم مورد توجه باشگاه استقلال بوده و صحبت‌هايي هم در مورد حضورش در استقلال شنيده مي‌شد، اگر به اين باشگاه بيايد دومين مهاجمي است که آبي‌پوشان پايتخت در يکسال از ذوب‌آهن به خدمت گرفته‌اند. پيش از مطهري، مرتضي تبريزي در هفته‌هاي ابتدايي ليگ هجدهم از ذوب‌آهن به استقلال پيوسته بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي