جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 خبر 

 در مجموعه فرهنگي – تاريخي سعد آباد انجام شد؛

استقبال رسمي دکتر روحاني از نخست وزير ژاپن

حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهور به طور رسمي از «شينزو آبه» نخست وزير ژاپن در مجموعه تاريخي – فرهنگي سعد آباد تهران استقبال کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، در آيين استقبال رسمي، ابتدا سرود ملي دو کشور نواخته شد و پس از آن دکتر روحاني و شينزو آبه از يگان تشريفات مستقر در جايگاه سان ديده و هيات هاي عاليرتبه همراه را به يکديگر معرفي کردند.رئيس جمهور ايران و نخست وزير ژاپن پس از مراسم استقبال رسمي، مذاکرات دوجانبه را آغاز کردند.

يک منبع آگاه فاش کرد:

هدف شينزو آبه از سفر به ايران دعوت رهبر انقلاب به نشست اوزاکاست

يک منبع آگاه ديپلماتيک فاش کرد که هدف از سفر نخست‌وزير ژاپن به ايران، دعوت از رهبر انقلاب براي حضور در نشست اوزاکاست.

به گزارش آنا از اسپوتنيک، يک منبع آگاه ديپلماتيک فاش کرد که هدف غيرمنتظره سفر شينزو آبه به تهران دعوت از امام خامنه‌اي، رهبر انقلاب اسلامي براي سفر به ژاپن و حضور در نشست اوزاکاست.

وي افزود: نخست‌وزير ژاپن در سفر به تهران که در 41 سال اخير بي‌سابقه است، قصد دارد از رهبر ارشد ايران براي حضور در نشست سران گروه 20 در شهر اوزاکا دعوت کند؛ نشستي که قرار است اواخر ماه جاري ميلادي برگزار شود.اين منبع با بيان اينکه پذيرش دعوت از سوي رهبر انقلاب ايران هدف آرماني آبه از اين سفر است، تصريح کرد که نخست‌وزير ژاپن مي‌کوشد تا در پس اين دعوت مقدمات ديدار ميان مقامات ارشد ايران و آمريکا را فراهم کند.

ادعاي واهي وزير خارجه بحرين در مورد نقش ايران در حمله به فرودگاه عربستان

وزير خارجه بحريم خواستار مقابله جهاني با انصارالله و حمايت ايران از اين نيروها شد.

به گزارش ايلنا به نقل از اسپوتنيک، «خالد بن احمد آل خليفه» وزير خارجه بحرين به حمله موشکي ارتش و نيروهاي مردمي يمن به فرودگاهي در عربستان واکنش نشان داد و در اين باره گفت: حمله به فرودگاه بين‌المللي عربستان اقدامي به شدت خطرناک و ناپسند است.

وزير خارجه بحرين مدعي شد:‌ اين حمله با سلاح ايراني رخ داده‌ است و افراد بي‌گناه مورد حمله قرار گرفته‌اند. بنابراين لازم است تمام جهان در سطح بين‌المللي با انصارالله و حمايت ايراني‌ها از اين نيروها مقابله کنند.

ماس:نابودي برجام به نفع هيچ‌کس نيست

وزير امورخارجه آلمان در تازه‌ترين اظهارات خود با تاکيد بر لزوم تداوم برجام، نابودي اين توافق را به ضرر همه جهان دانست.

به گزارش ايلنا به نقل از آسوشيتدپرس، هايکو ماس وزير امورخارجه آلمان در تازه‌ترين اظهارات خود در مورد تداوم برجام گفت: نابودي برجام در واقع به نفع هيچ کس نيست.

وي در ادامه مدعي شد: وقتي برجام نباشد، ديگر نمي‌توانيم مطمئن باشيم که ايران به سلاح‌هسته‌اي دست پيدا نمي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي