جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 ميز خبر 

 انفجار در سکوي نفتي ايران در خليج فارس

سکوي نفتي نايين در خليج فارس دچار انفجار گاز شد.

به گزارش عسلويه نيوز، سکوي نفتي نايين متعلق به شرکت نفت و گاز پارس در 92 کيلومتري از ساحل عسلويه متعلق به فازهاي پارس جنوبي دچار حادثه شد.

چندين کشتي آتشخوار به منطقه اعزام شده است.

مديران ارشد آتش نشاني منطقه عسلويه هم با بالگرد به محل حادثه رفته اند.

نخست‌وزير عراق:

توافقي با فرانسه بر سر محاکمه اعضاي فرانسوي داعش وجود ندارد

نخست‌وزير عراق گفت که بغداد و پاريس در زمينه محاکمه عناصر داعش هيچ توافقي انجام نداده‌اند.

به گزارش آنا از سومريه‌نيوز، عادل عبدالمهدي در نشست هفتگي خود گفت که هيچ توافقي با فرانسه درباره محاکمه عناصر فرانسوي گروه تروريستي داعش وجود ندارد.

وي افزود: در کشور ما حکم دادگاه لازم‌الاجراست و کسي از آن مستثني نيست و بنابراين، قانون در همه حال بايد يکسان اجرايي شود.

نخست‌وزير عراق تأکيد کرد که در راستاي اجراي قانون، بغداد خواهان محاکمه تروريست‌هاي عراقي و سپس خارجي و عناصري است که در کنار داعش جنگيده‌اند. دولت عراق همه تلاش خود را به کار مي‌بندد تا کساني را که در صف داعش بودند و از کشور فرار کرده‌اند، براي محاکمه به بغداد بکشاند.

به مدت يک سال ديگر؛

اتحاديه‌اروپا تحريم‌هاي ضد روسيه را تمديد کرد

اتحاديه اروپا اعلام کرد تحريم ها عليه روسيه را يک سال ديگر تمديد مي کند.

به گزارش مهر به نقل از کي‌يف پُست، اتحاديه اروپا تحريم ها عليه روسيه را براي يک سال ديگر تمديد کرد.

گفتني است، از سال 2014 ميلادي تاکنون که شبه جزيره کريمه و سواستوپول پس از برگزاري يک همه پرسي ازاد و عمومي دوباره به خاک روسيه ملحق شدند؛ آمريکا و اتحاديه اروپا با غيرقانوني دانستن بازالحاق کريمه به خاک روسيه، تحريم هايي را ضد روسيه وضع کرده اند.

اين در حاليست که برخي از سران اروپائي تا کنون بارها به بي نتيجه بودن تحريم هاي مذکور اذعان داشته و از لزوم بهبود روابط بروکسل با مسکو سخن گفته اند.

جانسون: برگزيت تا 9 آبان اجرايي مي‌شود

وزير خارجه سابق انگليس وعده داد در صورتيکه نخست وزير شود، تا 9 آبان برگزيت را اجرايي مي کند.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، «بوريس جانسون» وزير خارجه سابق انگليس که به طور رسمي کارزار خود براي جانشيني ترزا مي نخست وزير مستعفي کشورش را آغاز کرده است، وعده داد تا در صورت پيروزي لندن را تا 31 اکتبر سال جاري ميلادي (9 آبان ماه) از اتحاديه اروپا خارج مي کند.

وزير خارجه سابق انگليس در اين خصوص ادامه داد: پس از گذشته 3 سال و 2 ضرب الاجل بايد اتحاديه اروپا را تا 31 اکتبر سال جاري ميلادي تَرک کنيم. هدف من برگزيت بدون توافق نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي