جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 عضو شوراي سنجش و پذيرش دانشجو :
 هيچ قانون جديدي براي کنکور 98 اعمال نخواهد شد 

 
عضو شوراي سنجش و پذيرش دانشجو با اشاره به اينکه بحث اصلاح سهميه‌ها ممکن است بعدها رسيدگي شود، مي‌گويد که هيچ قانون جديدي براي کنکور 98 اعمال نخواهد شد.

به گزارش برنا؛ سيدجواد ساداتي‌نژاد درباره گزارش مرکز پژوهش‌هاي مجلس در خصوص لزوم اصلاح سهميه‌ها در کنکور گفت: برگزاري کنکور يا نحوه پذيرش دانشگاه‌ها طبق قوانين موجود انجام مي‌شود و قرار نيست هيچ تغييري در اين خصوص ايجاد شود لذا بحث‌هايي همچون بومي‌گزيني يا اصلاح سهميه‌ها در حال حاضر موضوعيتي ندارد.

وي افزود: آنچه در کميسيون مطرح شد، گزارشي از مرکز پژوهش‌ها در خصوص کنکور بود و آنها نقطه نظرات خود را از منظر کارشناسي ارائه کرده بودند که البته منشاء اثري در مورد شرايط فعلي نخواهد بود.

اصلاح سهميه‌ها در اختيار شوراي عالي انقلاب فرهنگي است

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با تاکيد بر اينکه شرايط کنکور بر اساس همان شرايط و ضوابط و قوانين پيش از اين انجام خواهد شد، ادامه داد: فعلاً موضوع به خصوصي در مورد اصلاح سهميه‌ها در شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مطرح نيست و در آستانه برگزاري کنکور هستيم هيچ تغيير قانوني ايجاد نخواهد شد.وي تاکيد کرد: البته شوراي سنجش و پذيرش دانشجو به بحث سهميه‌ها نمي‌پردازد بلکه اين امر در اختيار شوراي عالي انقلاب فرهنگي است؛ موضوع جديدي هم مطرح نشده و فقط در مورد سيل‌زدگان، اختصاص سهميه صورت گرفت.

عضو شوراي سنجش و پذيرش دانشجو افزود: بحث اصلاح سهميه‌ها ممکن است بعدها رسيدگي شود ولي در حال حاضر دستوري در اين خصوص در کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس يا شوراي سنجش وجود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي