جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 ميز خبر 

 رئيس دانشگاه فني و حرفه‌اي:

استفاده از طرح سيستم بخار مرکزي در سلف سرويس‌ها

رئيس دانشگاه فني و حرفه‌اي گفت: منابع محيط زيستي با تهديد‌هاي زيادي مواجه است به علاوه محدوديت منابع انرژي، ضرورت توجه به محيط زيست و مديريت سبز را اجتناب ناپذير کرده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با حضور مسئولين صندوق رفاه دانشجويي در سازمان مرکزي از طرح آشپزخانه‌هاي تجميعي با آمار پخت بيش از 2000 پرس در يک وعده با استفاده از سيستم بخار مرکزي رونمايي شد.

بنابراين گزارش، ابراهيم صالحي عمران رئيس دانشگاه فني و حرفه‌اي در اين نشست با عنوان اينکه از بدو ورود به دانشگاه به دنبال زمينه‌هاي لازم براي حرکت به سمت دانشگاه سبز هستم و معتقدم نبايد چشم خود را به روي حفظ و نگهداري محيط زيست بست بيان کرد: امروزه منابع محيط زيستي با تهديد‌هاي زيادي مواجه است به علاوه محدوديت منابع انرژي، آلودگي‌هاي زيست محيطي و بهداشتي، ضرورت توجه به محيط زيست و مديريت سبز را اجتناب ناپذير کرده است چراکه جلوگيري از هدر رفت انرژي و حفظ محيط سبز جزء ويژگي‌هاي اصلي توسعه پايدار در کشور است.

وي تصريح کرد: مديريت سبز و حفظ محيط زيست يکي از اولويت‌هاي قابل توجه دانشگاه است و در همين زمينه کميته‌اي براي مديريت سبز راه اندازي شده و در برنامه ريزي درسي فني و حرفه‌اي و مهارتي سعي شده بحث مديريت سبز در سيلابس‌هاي درسي گنجانده شود.

جعفري معاون امور دانشجويان صندوق رفاه دانشجويي در اين نشست فعاليت‌هاي دانشگاه فني و حرفه‌اي طي يکسال اخير در جهت خدمت رساني به دانشجويان از قبيل جذب اعتبارات رفاهي دانشجويي، ساماندهي و ارتقاي خوابگاه‌ها و سلف سرويس‌هاي دانشجويي را ارزشمند قلمداد کرد و گفت:بنده معتقدم توجه به رضايت دانشجويان نشان از هوشمندي مديران و کارکنان دلسوز و پر کار دانشگاه فني و حرفه‌اي دارد.

در دانشگاه صنعتي اميرکبير؛

جشنواره ملي دانش آموزي حوزه رياضي برگزار مي شود

جشنواره ملي دانش آموزي دانشگاه صنعتي اميرکبير در حوزه رياضيات در دانشکده رياضي و علوم کامپيوتر اين دانشگاه برگزار مي شود.به گزارش دانشگاه صنعتي اميرکبير، جشنواره ملي دانش‌آموزي اميرکبير با هدف علاقه‌مندسازي دانش‌آموزان به رياضيات برگزار مي شود.

در اين جشنواره مجموعه‌اي از مسابقات و چالش‌هاي جذاب رياضي براي شرکت کنندگان طراحي شده است که در اين مسابقات حل مسائل رياضي به صورت گروهي انجام مي‌شود و دانش‌آموزان فارغ از آموزش‌هاي کتاب درسي، با مفاهيمي در رياضي مانند نظريه مجموعه‌ها، گروه‌ها، گراف و آناليز ترکيبي آشنا مي‌شوند.

باتوجه به اينکه در جريان بازي‌ها، مسابقات و چالش‌ها نامي از اين مباحث به ميان نمي‌آيد اما اين مباحث به صورت عملي و مهارتي به کار گرفته مي‌شوند.

امضاي تفاهم نامه همکاري دانشگاه مذاهب و دانشگاه اسلامي کشمير

تفاهم نامه همکاري ميان دانشگاه مذاهب اسلامي و دانشگاه اسلامي علوم و فنون کشمير به امضاي رؤساي دو دانشگاه رسيد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه مذاهب اسلامي؛ اين تفاهم نامه در خصوص همکاري‌هاي علمي، تبادل دانشجو، برگزاري پژوهش‌ها و همايش‌هاي مشترک و اعزام استادان و برنامه‌هاي مورد توافق طرفين با حضور حجت الاسلام و المسلمين محمد حسين مختاري رياست دانشگاه مذاهب اسلامي و پرفسور دکتر مشتاق صديق قرار گرفت.

اين تفاهم همکاري در جريان بازديد رياست دانشگاه مذاهب اسلامي و هيأت همراه از دانشگاه علوم و فنون کشمير به امضا رسيد.

همچنين در ديدار جداگانه رؤساي دو دانشگاه نحوه همکاري‌هاي مشترک مورد بررسي قرار گرفت.

در اين ديدار رييس دانشگاه اسلامي علوم و فنون کشمير به صورت رسمي از رياست دانشگاه مذاهب اسلامي درخواست کرد تا استاداني از ايران براي تدريس در اين دانشگاه اعزام شوند.

دانشگاه اسلامي علوم و فنون کشمير 4 هزار دانشجو از کشور‌هاي مختلف دارد و داراي دانشکده‌هاي فني، اسلامي، مهندسي و الکترونيک است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي