جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 نهادهاي مالي 

 عضو هيأت مديره بانک رفاه:

حمايت از ايده هاي نوين و کسب و کار هاي بانکي

بانک رفاه - حسين رحمتي عضو هيأت مديره بانک رفاه در مراسم رفاتک پيچ که در حاشيه هشتمين نمايشگاه بين المللي نوآوري و فناوري – اينوتکس 2019 - برگزار شد گفت: لزوم توجه به روندهاي نوآورانه و خلاقانه يک الزام براي نظام بانکي است. بانک ها براي بقاء و دوام در صحنه رقابت لازم است به نحو شايسته اي روندهاي نوآورانه و تکنولوژي هاي نوين را رصد و از آنها براي توسعه و بهبود خدمات خود استفاده کنند.

به گزارش ايلنا، رحمتي با بيان اينکه بازيگران نوظهور حوزه هاي مالي، شتاب دهنده ها و اخلالگران حوزه ديجيتال در حال سبقت گرفتن از شبکه بانکي هستند گفت: در اين شرايط ساختار صنعتي جوابگوي نياز هاي عديده مشتريان نيست و بايد مدل هاي کسب و کار نوين را اتخاذ کرد. بانک رفاه در اين زمينه درصدد استقرار بانکداري جامع است که بتواند براساس آن خدمات، محصولات و راه حل براي مشتريان ارائه کند.

عضو هيأت مديره بانک رفاه با اشاره به اينکه اين بانک به دقت رويدادها و تحولات حوزه هاي مختلف و به ويژه حوزه فناوري اطلاعات را رصد مي کند گفت: بانک براي اين منظور اقدام به استقرار مرکز نوآوري با ساختاري چابک و همسو با تحولات روز حوزه کسب و کار هاي نوين کرده است.

وي بر استفاده حداکثري از ظرفيت هاي فناوري هاي نوين تأکيد کرد و گفت: بانک از طريق اين مرکز از ظرفيت ويژه استارتاپ ها براي پيشبرد اهداف خود استفاده مي کند. اين بانک همچنين حمايت از ايده هاي نوين و کسب و کار هاي بانکي را در دستور کار خود دارد.

با «پالس» کسب و کارتان را مديريت کنيد!

بانک ملي - فعالان بازار کسب و کار و پذيرندگان شرکت پرداخت الکترونيک سداد مي توانند با اپليکيشن «پالس» به راحت ترين شيوه ممکن با ثبت و يادآوري تعهدات مالي، کسب و کار خود را مديريت کنند.به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، پالس اپليکيشني با ويژگي هاي جذاب و کاربردي براي ارايه خدمات پشتيباني به پذيرندگان شرکت پرداخت الکترونيک سداد طراحي شده و افراد مي توانند با نصب اين اپليکيشن بر روي تلفن همراه يا تبلت خود، علاوه بر مشاهده عملکرد و ريز تراکنش کارتخوان در هر ساعت از شبانه روز، درخواست پشتيباني نيز بدهند.

در پالس از طريق داشبورد موجود در صفحه اصلي امکان مشاهده کارکرد کارتخوان در روزها و هفته هاي گذشته ميسر است و کاربران مي توانند از گزارش هاي متنوع با امکان جست و جوي پيشرفته بهره مند باشند.ديگر امکان کاربردي و جذاب اپليکيشن پالس براي کاربران، ارايه گزارش هاي در لحظه است. از آنجايي که گزارش هاي بانکي اغلب کلي و تفکيک نشده اند، از اين رو پالس اين مشکل را مرتفع کرده است و افراد مي توانند به ريز تراکنش هاي خود دسترسي داشته باشند.

در بخش يادآوري اين اپليکيشن هم با ثبت طلب ها و بدهي ها، تعهدات مالي در موعد مقرر يادآوري مي شوند.

همچنين در صورتي که يک تراکنش پس از 72 ساعت به حساب مورد نظر واريز نشد، مي توان آن را در بخش مغايرت ها ثبت کرد تا در اسرع وقت رسيدگي شود.

دکتر صالح آبادي مطرح کرد:

بلاکچين خط بطلان بر تمرکزگرايي در جهان

بانک توسعه صادرات - مديرعامل بانک توسعه صادرات ايران در حاشيه کارگاه بلاک چين و بانکداري گفت: ابزارهاي نو مانند بلاک چين خط بطلاني روي سيستم هاي متمرکز فعلي در دنيا کشيده اند.

به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات ايران، دکتر علي صالح آبادي اظهار داشت: سوئيفت از يک پايگاه اطلاعاتي متمرکز برخوردار است و آمريکا به دليل برخورداري از کنترل سوئيفت، از اين دسترسي سواستفاده کرده و تبادلات مالي دنيا را مديريت مي کند؛ در واقع از طريق تهديد قطع دسترسي به سوئيفت، به کشورهاي مختلف فشار وارد مي آورد تا با ليست بانکهاي تحت تحريم تعامل نداشته باشند و اين بخاطر متمرکز بودن ساختار سوئيفت است.

وي افزود: از طرفي به دليل اينکه بسياري از ذخائر دنيا روي دلار متمرکز است، دلار نيز تبديل به ابزاري شده که آمريکا از آن براي فشار بر کشورهاي ديگر استفاده مي کند.

صالح آبادي بيان داشت؛ بر اين باورم که با توسعه ساختار بلاک چين در دنيا بعنوان ابزاري با ساز و کار غير متمرکز، سلطه ابزاري آمريکا و ساير قدرتهاي مستبد را به طرز چشمگيري کاهش خواهد داد.

وي در ادامه تشريح کرد: تکنولوژي بلاک چين بستري از اعتماد فراهم مي کند که بر مبناي آن معاملات بدون شبهه انجام مي شوند و افراد زيادي نيز در اين فرايند در نقش شاهد ظاهر شده و بر آن صحه مي گذارند.

معاون امور معادن و صنايع معدني وزارت صمت مطرح کرد:

بانک پارسيان؛ بازوي توسعه معادن کشور

بانک پارسيان - معاون امور معادن و صنايع معدني وزارت صمت، بانک پارسيان را به عنوان بازوي توسعه کشور به منظور اجراي طرح هاي صنعتي و معدني اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک پارسيان ،جعفر سرقيني افزود: اين بانک از سال هاي گذشته با هدف نقش آفريني در راستاي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي، با سرمايه گذاري در حوزه معدن و صنايع معدني به عنوان صنعتي پرمزيت و اشتغال زا، توانست نقش موثري در رونق توليد و اشتغال پايدار ايفا کند.سرقيني با اشاره به مشارکت بانک پارسيان در طرح هايي همچون؛ گندله‌سازي اپال پارسيان سنگان و پارس فولاد سبزوار، يادآور شد: ايجاد زنجيره استخراج تا توليد محصول در حوزه صنايع فولادي و معدني از اهداف اصلي مشارکت اين بانک خصوصي در بخش معادن مي باشد که هم اکنون با سرعت و قوت دنبال مي شود.

گشايش سپرده ويژه معاملات آنلاين سهام در بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد - با افتتاح سپرده ويژه معاملات آنلاين سهام در بانک‌پاسارگاد، علاوه بر برخورداري از سود اين سپرده، از طريق آن مي‌توان بدون مراجعه حضوري و به‌صورت کاملاً اينترنتي، در سيستم معاملات آنلاين کارگزاري بانک‌پاسارگاد نيز ثبت‌نام کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک‌پاسارگاد، مشتريان مي‌توانند با مراجعه به يکي از نزديک‌ترين شعبه‌هاي بانک‌پاسارگاد نسبت به افتتاح سپرد? سرمايه‌گذاري کوتاه‌مدت «ويژ? معاملات آنلاين سهام» اقدام کنند. سپس با استفاده از نام كاربري و رمز عبور به سيستم بانكداري مجازي خود وارد شده و فرآيند ثبت‌نام را تکميل کنند. فرم‌هاي تکميل‌شده و تصوير مدارک هويتي مورد ارزيابي کارشناسان کارگزاري قرار گرفته و در صورت تأييد، ثبت‌نام قطعي انجام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي