جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 شهردار قدس:
 احداث 18 بوستان، بازسازي 16 پارک و 5 پروژه جنگلکاري در 20 ماه اخير 

 
شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

شهرداري قدس در راستاي سياست‌ها و برنامه‌هاي خود مبني بر افزايش سرانه فضاي سبز و بهره‌مندي شهروندان از تفرجگاه‌هاي استاندارد در نقاط مختلف شهر اقدام به طراحي و احداث بوستان‌ و فضاي تفريح کودکان و خانواده‌ها کرده است که اين رويکرد پس از اين نيز تا رسيدن به نقطه مطلوب که همانا تامين سرانه استاندارد فضاي سبز است، ادامه خواهد يافت.

افزايش 40 هکتاري فضاي سبز با احداث 18 بوستان

مهندس مسعود مختاري گفت: احداث و تجهيز 18 بوستان بزرگ و کوچک حاصل اقدامات جهادگونه شهرداري قدس در 20 ماه اخير بوده است. اين بوستان‌ها که در نقاط مختلف شهر احداث گرديده، موجب شده است تمامي محلات از اين زيرساخت حياتي شهري برخوردار شوند و توسعه متوازن شهر در حوزه فضاي سبز تحقق يابد. وي ادامه داد: بوستان چندمنظوره و منحصربه‌فرد حنانه به مساحت50 هزار مترمربع، بوستان مسافر با مساحت 25 هزار مترمربع، بوستان‌هاي گل نسترن و گل نرگس در بلوار امام حسين(ع)، بوستان‌هاي گل پامچال، گل شب‌بو، گل بنفشه و گل مريم در بلوار امامزاده، بوستان‌هاي بدون دخانيات و عطر ياس در بلوار سي متري شهدا، بوستان البرز در منطقه کاووسيه، بوستان خطي امامزاده حضرتين، بوستان واقع در شهرک مسکوني روبروي سازمان خدمات موتوري شهرداري به مساحت تقريبي 2200 مترمربع، بوستان‌هاي واقع در شهرک مسکوني تعاوني پرسنل شهرداري واقع در انتهاي بلوارامام حسين(ع) به مساحت تقريبي 2500 و 3200 مترمربع، بوستان محله‌اي واقع در کوچه محبين به مساحت تقريبي 400 مترمربع، بوستان محله‌اي کاووسيه با 2500 مترمربع و بوستان محله‌اي خيابان يادگار امام(ره) به مساحت 400 مترمربع بوستان‌هاي احداث شده در دوره پنجم مديريت شهري بوده است.

آغاز نهضت جنگلکاري در شهرقدس

شهردار قدس افزود:در يکي-دو سال اخير روياي شهروندان شهرقدسي براي داشتن بوستان‌هاي جنگلي در اين شهر تحقق يافته است و چندين پروژه جنگلکاري در جاي‌جاي شهر آغاز شده و برخي به بهره‌برداري رسيده است.پارک جنگلي شهر (کوشان طيور) از جمله بزرگ‌ترين پروژه‌هاي جنگلکاري شهرداري است که به مساحت 20 هکتار در حال اجراست و نقش بسزايي در افزايش سرانه فضاي سبز شهرقدس خواهد داشت، اقداماتي همچون ايجاد شبکه آبياري تحت فشار و قطره‌اي، نخاله‌برداري، خاکريزي، تسطيح بستر، ايجاد باغ گل محمدي و کاشت نهال از گونه‌هاي مختلف در اين بوستان انجام شده است.جنگلکاري کمربندي چيتگر با 4هزار اصله نهال، جنگلکاري ليلکي و حاشيه بلوار مدافعان حرم با 1200 اصله نهال، بوستان جنگلي حاشيه جاده فتح به مساحت 15000 مترمربع و جنگلکاري کمربندي چيتگر از ديگر پروژه‌هاي بزرگ مديريت شهري در اين زمينه است.

بازسازي بوستان‌هاي قديمي ‌شهر

مهندس مختاري ادامه داد: از آغاز دوره پنجم مديريت شهري علاوه بر احداث بوستان‌هاي جديد، طرح ساماندهي، ترميم و بهسازي بوستان‌هاي موجود در سطح شهر را نيز در دستور کار قرار داده است وبا توجه به اينکه بسياري از شهروندان لحظات و اوقات فراغت خود را بويژه در فصل تابستان در اين بوستان‌ها سپري مي‌کنند، ضرورت بهسازي اساسي اينگونه مکان‌هاي تفريحي بيش از پيش احساس مي‌شود. معاونت امور زيربنايي و ترافيک شهرداري با توجه به اهميت موضوع و تاکيدات شهردار شهرقدس مبني بر توسعه فضاي سبز شهري و فراهم نمودن محيطي مفرح و شاد جهت گذراندن اوقات فراغت شهروندان، عمليات بهسازي و ترميم بوستان‌هاي سطح شهر را با جديت دنبال مي‌کند. شهرداري قدس در 20 ماه اخير تاکنون اقدام به بازسازي 16 بوستان در سطح شهر کرده است که از جمله مهم‌ترين اين پروژه‌ها مي‌توان به بوستان‌هاي آزادگان، حضرت وليعصر(عج)، قاليچي و... اشاره کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي