جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 خبر 

 نجات جنوب غرب استان تهران از ترافيک؛ با احداث کمربندي رباط کريم به اسلامشهر

بهارستان-اصغري

نشست مديران پروژه " کمربندي رباط کريم به اسلامشهر " با شهردار و رئيس شوراي اسلامي صالحيه به منظور تسريع در پيشرفت فاز جنوبي اين پروژه ملي، در دفتر مديريت شهري صالحيه تشکيل شد. به گزارش خبرنگارما، احداث کمربندي رباط کريم به اسلامشهر، از جمله برنامه‎هاي مهم دولت تدبير و اميد براي نجات جنوب غرب استان تهران از ترافيک و تسهيل در حمل و نقل آن، با توجه به رويکردهاي زيست محيطي است .

اين طرح ملي، به طول 30 کيلومتر از رباط کريم‌ تا شهرک واوان اسلامشهر گسترده شده و با بهره‎برداري از آن، رينگ دور جنوب غرب استان تهران جهت اتصال به شريان‎هاي منطقه‌اي و شبکه دسترسي پايتخت، نقش مهمي را در حوزه مديريت حمل و نقل و ترافيک ‌ايفا خواهد کرد .

محدوده وسيعي از فاز جنوبي اين کمربندي در حريم شهر صالحيه قرار دارد و به منظور رفع موانع طبيعي آن، نخستين جلسه همکاري با هدف تسريع در پيشرفت فاز جنوبي کمربندي رباط کريم با حضور مکوندي و قجاوند از مديران پروژه، باقري بخشدار گلستان، شهردار و رييس شوراي اسلامي صالحيه در محل دفتر شهردار صالحيه برگزار و براي ادامه پيشرفت پروژه تفاهم هايي صورت گرفت.

در باغستان؛

آغاز عمليات اجرايي ساخت استاديوم فوتبال 5000 نفري در آينده نزديک

شهريار-برزگر

با تصميم مديريت شهري باغستان ، عمليات اجرايي ساخت استاديوم فوتبال 5000 نفري در آينده نزديک آغاز خواهد شد.دکتررنجبر، شهردار باغستان از شروع عمليات اجرايي احداث استاديوم 5000 نفري چند منظوره در زميني به مساحت 25000 مترمربع با امکاناتي از قبيل پيست دوچرخه سواري ، امکانات فرهنگي و ورزشي ، پارکينگ ، سالن‎هاي متعدد ورزشي و ...در باغستان خبر داد و اظهارداشت: استاديوم هاي فوتبال از زيرساختهاي اصلي اين رشته ورزشي پرطرفدار در جامعه به شمار مي‎آيد.

ايشان افزود :ورزش و فعاليتهاي بدني بعنوان نمودي اجتماعي بايد همگام با تغييرات و تحولات توسعه يابد و يکي از جنبه‌هاي مهم در ارتقاي سطح کمي و کيفي عملکردهاي ورزشي، وجود امکانات و زيرساختهاي ورزشي مناسب و توسعه يافته است.ايشان در پايان افزود:اين پروژه با هدف افزايش ميزان سرانه ورزشي درشهر باغستان طراحي شده است.

تشريح جزئيات روند و هزينه‌هاي دفن اموات در آرامستان بندرعباس

بندرعباس- شهين صادقي

رييس سازمان آرامستان شهرداري بندرعباس شرايط خريد قطعات خصوصي(خانوادگي) و دفن اموات در قطعات اختصاصي اقشار مانند قطعات هنرمندان، ورزشکاران و غيره را تشريح کرد.عليرضا بهمن‌نژاد بندري با تشريح جزئيات روند و هزينه‌هاي دفن اموات در آرامستان بندرعباس، اظهار کرد:برخي از خانواده‌ها تمايل به داشتن قطعات اختصاصي و خانوادگي دارند که شرايط آن در آرامستان بندرعباس فراهم شده است.

وي با اشاره به اينکه اين قطعات خصوصي(خانوادگي) داراي 12 قبر است، افزود: متقاضيان مي‌توانند به منظور خريد قطعه خصوصي، با مراجعه به محل سازمان آرامستان واقع در کيلومتر هشت جاده بندرعباس-ميناب، در اداره متوفيان بعد از انتخاب قطعه، تکميل فرم‌هاي مربوطه و مشخص شدن نحوه پرداخت هزينه‌هاي آن، قطعه را دريافت مي‌کنند.

رييس سازمان مديريت آرامستان شهرداري بندرعباس خاطرنشان کرد: هزينه قطعه خصوصي نيز طبق تعرفه عوارض بهاء و خدمات همان سال جاري، که مصوب شوراي اسلامي شهر است، به صورت نقد يا اقساط دريافت مي‌شود.وي در ادامه به شرايط دفن در قطعات اختصاصي اقشار گفت: تاکنون هفت قطعه اختصاصي اقشار شامل هنرمندان، ورزشکاران، مداحان و پيرغلامان حسيني و همچنين قطعه اختصاصي خانواده شهداء و ايثارگران در آرامستان بندرعباس راه‌اندازي شده است.

وي ادامه داد: دفن در قطعه هنرمندان، ورزشکاران و خانواده شهدا نيازمند معرفي‌نامه از سوي ادارات کل مربوطه، يعني فرهنگ وارشاد اسلامي، ورزش و جوانان و بنياد شهيد و امور ايثارگران است.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز:

اجراي پروژه تعريض پياده رو خيابان جمهوري تسريع شود

تبريز-توفيقي

معاون فني و عمراني شهردار تبريز گفت:زمان در اجراي پروژه تعريض پياده رو خيابان جمهوري از اهميت بالايي برخوردار است و اجراي اين پروژه بايد تسريع شود.

محمدحسين اسحقي در آغاز جلسه کميته فني شهرداري تبريز با بيان اينکه براي تعريض پياده رو خيابان جمهوري بيش از 100 جلسه تشکيل شده است، گفت:اين پروژه از ابعاد مختلف براي شهرداري بسيار اهميت دارد.

او افزود: اين پروژه بر اساس پيش‎بيني‎هاي انجام شده باعث رونق اقتصادي منطقه مي‎شود.

اسحقي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نحوه اجراي پروژه گفت: بايد اين پروژه در سريعترين زمان ممکن اجرا شده و به بهره‎برداري برسد.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز با بيان اينکه مشکل ترافيک در خيابان جمهوري به دليل کم بودن عرض خيابان نيست، اظهار داشت: اين ديدگاه که هر چقدر عرض خيابان بزرگتر شود مشکل ترافيک حل مي‎شود اشتباه است، اگر شرايطي ايجاد کنيم که خودرو در مسير خيابان توقف نکند و در حال حرکت باشند مشکل ترافيک حل مي‎شود.

او طول پروژه را 500 متر اعلام کرد و ادامه داد: پروژه از سه قسمت اجرا مي‎شود تا در کمتر از يک ماه به پايان برسد.

گفتني است؛ در اين جلسه نحوه اجراي کفسازي پياده رو خيابان جمهوري حد فاصل دارايي تا ميدان نماز مورد بررسي قرار گرفت و نحوه اجراي آن به تصويب رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي