جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

 نفر به نفر با بازيکنان تيم ملي
 زنگ خطر ويلموتس براي چند ستاره 

 
در اولين اردوي تيم ملي خيلي از مهارت‌ها و ضعف‌هاي بازيکن‌ها براي ويلموتش مشخص شد و احتمالا با ادامه اين روند، چند بازيکن در ليست او جا به جا خواهند شد.

اردوي اول تيم ملي تحت هدايت ويلموتس با برگزاري دو مسابقه دوستانه به پايان رسيد. دو ديداري که ايران در ابتدا سوريه را با 5 گل شکست داد و سپس در زمين کره‌جنوبي، يک مساوي از حريف گرفت. ستاره تيم ملي در اين دو مسابقه مهدي طارمي بود که سه گل زد، بيشتر از همه شوت زد و دريبل کرد. چند بازيکن ديگر هم بودند که در همين اولين اردو احتمالا نظر ويلموتس را جلب کردند. هر چند که ستاره‌هايي مانند ترابي و اميري هم پايين‌تر از سطح انتظار ظاهر شدند.

شاگرد اول‌هاي ويلموتس

مهدي طارمي در اولين روز هدايت ويلموتس، براي نخستين بار در پيراهن تيم ملي هت‌تريک کرد. طارمي در مجموع اين دو مسابقه، بيشتر از همه شوت زد، بيشتر از همه شوت در چارچوب زد، بيشترين دريبل موفق را ثبت کرد و پاس‌‌کليدي هم داد. آماري که او را بهترين شاگرد ويلموتس معرفي مي‌کند. احسان حاج‌صفي هم بازگشت موفقي به پست هافبک دفاعي تيم ملي داشت. حاج‌صفي در همان مسابقه نخست، 2 پاس‌گل از نقطه کرنر داد و يک مرتبه هم در جريان بازي با پاسي که ارسال کرد، گره دفاع حريف را باز کرد. رامين رضاييان هم بعد از نمايش خيلي ضعيف مقابل ژاپن، در اين دو مسابقه نسبتا بهتر بود. رضاييان بيشترين پاس‌کليدي را ارسال کرد، دومين بازيکن از حيث توپ‌گيري از حريف بود، بيشتر از همه سانتر موفق ثبت کرد و با 7 عملکرد دفاعي، در اين فاکتور هم دومين بازيکن تيم ملي شد. آماري که باعث شد به رقيبان رامين خيلي فرصت بازي نرسد؛ صادق محرمي که اصلا بازي نکرد و وريا غفوري هم در مجموع دو مسابقه 15 دقيقه بازي کرد. عليرضا جهانبخش ديگر بازيکني است که توانست کلاس بالاي فوتبالش را به ويلموتس نشان دهد.

جهانبخش هم در آيتم‌هاي کليديِ شوت در چارچوب و پاس‌کليدي جزو سه شاگرد برتر ويلموتس بود و در بين بازيکنان تهاجمي تيم ملي هم بالاترين دقت پاس را داشت. کنعاني‌زادگان هم با وجود اينکه در بازي اول ايران روي نيمکت نشست، ولي مصدوميت مجيد حسيني او را به ترکيب يازده نفر تيم ملي برگرداند و در مسابقه با کره‌جنوبي در دقت پاس، توپ‌گيري از حريف و موفقيت در نبرد بهترين آمار را بين ملي‌پوش‌ها داشت.

ستاره‌هايي در انتظار اعتماد دوباره

چند ستاره تيم ملي نتوانستند در اين دو مسابقه خودشان را به ويلموتس ثابت کنند. مهدي ترابي و وحيد اميري در اين دو مسابقه هيچ پاس‌کليدي ارسال نکردند، مجموعا يک شوت در چارچوب زدند و اميري بيشتر از همه بازيکنان تيم ملي توپ لو داد. اشتباهات پورعلي‌گنجي در بازي با کره‌جنوبي هم ادامه پيدا کرد و او و ميلاد محمدي روي يک بي‌دقتي و ناهماهنگي، يک گل را تقديم حريف کردند. ميلاد محمدي در اين دو مسابقه، مجموعا فقط يک توپ از مهاجمان حريف گرفت و دو دريبل موفق ثبت کرد. کريم انصاري‌فرد، مجيد حسيني و سعيد عزت‌اللهي هم ديگر بازيکناني بودند که انتظارات را برآورده نکردند.

رديف دوم کلاس

چند ستاره ديگر تيم ملي هم به عملکرد خوب قبل از ويلموتس ادامه دادند. نمايش بيرانوند در پيراهن تيم ملي تفاوتي با گذشته نداشت و خيال ويلموتس را هم از حضور دروازه‌باني مطمئن جمع کرد. اميد ابراهيمي هم با وجود اينکه در هيچ کدام از دو مسابقه تاثير مستقيمي روي گل نداشت، ولي هر دو نمايش‌اش راضي‌کننده بود. اميد در بازي با سوريه به خوبي توپ‌ها را بين بازيکنان تهاجمي تيم ملي پخش کرد و در مسابقه با کره‌جنوبي هم جنگ‌هاي وسط زمين را برنده شد. ديگر هافبک تيم ملي احمد نوراللهي، در بازي با کره‌‌جنوبي براي نخستين بار در تيم ويلموتس بازي کرد و در روزي که نمايش متوسطي داشت با زدن يک ضربه به تير دروازه، مهارتش در شوت زدن را به سرمربي جديد تيم ملي نشان داد. مسعود شجاعي با وجود دقايق کمي که بازي کرد، بيشترين پاس کليدي را داد و به سرمربي تيم ملي نشان داد که هنوز براي خداحافظي با او زود است. اللهيار صيادمنش هم با وجود اينکه فقط ده دقيقه بازي کرد، ولي يک گل زد تا در اولين حضور ويلموتس، جوان‌ترين گلزن تاريخ تيم ملي جابجا شود.

6 بازيکن بدون بازي

عملکرد بيرانوند باعث شد که به هيچ کدام از سه دروازه‌بان ديگر تيم ملي يعني حسين حسيني، پيام نيازمند و امير عابدزاده بازي نرسد. ضمن اينکه صادق محرمي هم اصلا بازي نکرد. دو بازيکن ديگري که با وجود حضور در اردو، ويلموتس هنوز شانس به آ‌ن‌ها نداده روزبه چشمي و پژمان منتظري هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي