جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/04/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6157

 خبر 

 رويترز خبر داد؛ارسال گزارش آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به شوراي حکام

آژانس بين‌المللي انرژي اتمي افزايش سطح غني‌سازي اورانيوم ايران را تاييد کرد.به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در گزارشي که براي نشست شوراي حکام ارسال کرد، تاييد کرده است که در راستاي کاهش تعهدات برجامي ايران، غني‌سازي اورانيوم ايران از3.67 درصد مورد توافق در برجام فراتر رفته و به 4.5 درصد رسيده است.

بوريس جانسون:

اگر نخست وزير انگليس شوم، هر کاري براي مهار ايران انجام مي‌دهم

بوريس جانسون در تازه‌ترين اظهارات خود بر ضرورت پاي‌بندي ايران به برجام تاکيد کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از د نيشن، بوريس جانسون وزير امورخارجه سابق انگليس در تازه‌ترين اظهارات خود در مورد ايران گفت: توافق هسته‌اي مانع دستيابي ايران به سلاح هسته‌اي شده است اما قبل از اتخاذ هر تصميم براي اعمال تحريم عليه ايران، ما منتظر گزارش‌هاي دقيق آژانس مي‌مانيم.

وي افزود: نمي‌خواهم باور عمومي متصور شود که من در مواجهه با ايران نرمي و انعطاف به خرج مي‌دهم. اما من شرايط حاضر را دشوار و حساس مي‌بينم. منتظرم ايران برجام را نقض کند در آن صورت من به روش خود با اين موضوع برخورد مي‌کنم. اما در اين شرايط از ايران مي‌خواهم ديوانگي نکند و خلاف برجام عمل نکند و از طي کردن مسيري که به سلاح هسته‌اي ختم مي‌شود، خودداري کند.

جانسون در ادامه مدعي شد: اگر روزي نخست وزير انگليس شوم هر کاري که لازم است انجام مي‌دهم تا ايران را مهار کنم.

ادعاي موساد: 50 حمله داعش در اروپا را خنثي کرديم

سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي که بر اساس برخي شواهد، در شکل‌گيري گروه تروريستي داعش، عامليت مستقيم داشته مدعي شد که 50 حمله تروريستي اين گروه در اروپا را خنثي کرده است.

به گزارش آنا از شبکه تلويزيوني آي 24، سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي مدعي شد که ده‌ها حمله تروريستي داعش و ديگر گروه‌هاي تروريستي به اروپا را طي سه سال گذشته خنثي کرده است.

اين سازمان جاسوسي بسيار بدنام همچنين طي يک پيام توئيتري کوتاه نوشت: «آيا آن 50 حمله تروريستي داعش در سراسر اروپا را به ياد مي‌آوريد که هرگز اتفاق نيفتاد؟ ما مانع از وقوع آن شديم.»

با موافقت روسيه؛

چين به اروپا از راه زميني متصل مي‌شود

مسکو موافقت خود را با ساخت بزرگراهي به طول بيش از دو هزار کيلومتر که از خاک روسيه مي گذرد و چين را به اروپا متصل مي کند اعلام کرد.به گزارش مهر به نقل از سي ان ان، با موافقت روسيه ساخت بزرگ‌راهي به طول بيش از دو هزار کيلومتر که چين را به اروپا متصل مي‌کند آغاز مي‌شود.اين بزرگ‌راه بخشي از پروژه‌هاي عظيم چين براي گسترش خطوط جاده‌اي، ريلي و دريايي براي وصل کردن اين کشور به اروپا و آفريقاست.اين بزرگ‌راه از چين به قزاقستان و سپس روسيه رسيده و از اين کشور به اروپا متصل مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي