جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/04/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6157

 خبـــرنامه 

 کولاکوويچ:

فعلا به بازي اول فکر مي‌کنم،‌‌ نه قهرماني

سرمربي تيم ملي واليبال گفت: ما مرحله به مرحله پيش مي رويم و درباره آينده دور صحبت کردن منطقي نيست.

ايگور کولاکوويچ قبل از شروع مرحله نهايي ليگ ملت هاي 2019 در شيکاگو اظهار داشت: ما به اينجا آمديم تا با هر رقيبي که روبه روي ما هست، مبارزه کنيم. البته فعلا بايد به فکر بازي اول باشيم و صحبت کردن درباره قهرماني زود است.

وي افزود: ما مرحله به مرحله پيش مي رويم و درباره آينده دور صحبت کردن منطقي نيست.

سرمربي تيم ملي ايران درباره وضعيت تيم خودش عنوان کرد:‌ ما در مرحله گروهي خوب کار کرديم چون امسال مصدومي نداشتيم و تمرينات منسجمي را انجام داديم. بازيکنان ايران بعد از پايان بازي هاي باشگاهي با سلامت کامل در تمرينات حاضر شدند؛ اتفاقي که به ما خيلي کمک کرد.

کولاکوويچ در بخش پاياني صحبت هايش گفت: همانطور که گفتم پيش از شروع ليگ ملت ها وضعيت تيمي ما خوب بود. تمرينات خوبي را بدون مصدوم آغاز کرديم و با شرايط عالي وارد مسابقات شديم. بعد از اينکه در هفته هاي اول نتايج خوبي گرفتيم، مسافرت هاي ما آغاز شد و وقت زيادي براي تمرين نبود.

لهستان، بدون ستاره‌هاي بزرگ برابر ايران

تيم ملي واليبال ايران بامداد جمعه اولين بازي خود را در مرحله نهايي ليگ ملت‌ها برابر لهستان کم ستاره برگزار مي‌کند.

بعد از حدود 10 روز توقف، بار ديگر شور و هيجان واليبال دنيا را در برمي گيرد. اين بار مرحله نهايي در شيکاگو با حضور 6 تيم برتر مرحله گروهي استارت مي‌خورد و هر تيم براي خودش شانس بالايي قائل است تا روي سکو برود.

در ميان 6 تيمي که به مرحله نهايي رسيده‌اند، قطعا ايران کم افتخارترين تيم از نظر سابقه به حساب مي‌آيد، اما فرم مطلوب شاگردان کولاکوويچ در ليگ ملت‌هاي 2019 علاقه‌مندان به واليبال در ايران را اميدوار کرده تا معروف و يارانش در هفتمين حضور خود در اين رقابت‌ها بتوانند طلسم نرفتن روي سکو را بشکنند.

از بامداد جمعه، مرحله نهايي استارت مي خورد، اما ايران در شب اول استراحت خواهد داشت و 2 تيم همگروهي اش يعني لهستان و برزيل با هم ديدار مي کنند. برزيلي ها که مثل مرحله گروهي با تمام توان در شيکاگو حاضر شدند و ستارگاني همچون لوکارلي، لوکاس و... را در ترکيب خود دارند.

از سوي ديگر اما لهستان که اولين حريف ايران در شيکاگو به شمار مي رود، اکثر ستاره هاي بزرگ خود مثل ميخال کوبياک، فابيان دژيزگا، گژگوش لوماچ، آرتور شالپوک، پاول زاتورسکي، داويد کونارسکي، ياکوب کوچانوفسکي، الکساندر شيوکا و بارتوژ کورک را در اختيار ندارد. از ميان اين نفرات فقط کورک به دليل مصدوميت حضور در اين رقابت ها را از دست داده و بقيه بازيکنان با نظر ويتالي هينن در لهستان تمرينات خود را دنبال مي کنند تا براي مسابقات انتخابي المپيک آماده شوند.

البته در مرحله مقدماتي هم لهستان با همين نفرات حاضر بود و توانست مجوز حضور در مرحله نهايي را کسب کند. حتي آنها در اروميه شاگردان کولاکوويچ را به دردسر انداختند و با نتيجه نزديک 3 بر 2 بازنده شدند.

اولين بازي بلندقامتان ايراني در شيکاگو ساعت 2:30 بامداد جمعه مقابل همين لهستان خواهد بود؛ تيمي که به هيچ وجه نمي‌توان آن را دست کم گرفت.

در گروه ديگر هم آمريکا با توجه به ميزباني در مرحله نهايي با تمام قوا براي رفتن روي سکو و حتي قهرماني در شيکاگو حاضر شده است. روسيه و فرانسه هم اکثر بازيکنان اصلي خود را در اختيار دارند. اولين بازي اين گروه هم ميان آمريکا و فرانسه برگزار مي شود.

برنامه مسابقات مرحله نهايي به شرح زير است:

جمعه 21 تير

ساعت 02.30 بامداد: ايران – لهستان

ساعت 05.30 بامداد: روسيه – فرانسه

شنبه 22 تير

ساعت 02.30 بامداد: ايران – برزيل

ساعت 05.30 بامداد: آمريکا – روسيه

پرونده استقلال و شفر به فيفا رفت

وينفرد شفر، سرمربي پيشين استقلال در تاريخ 17 خرداد در پستي اينستاگرامي اعلام کرد که به خاطر بي‌توجهي مديران استقلال تصميم گرفته که به مراجع قضايي فيفا براي وصول مطالباتش از آبي‌هاي پايتخت شکايت کند. همچنين او در همان تاريخ قراردادش را به صورت يک طرفه با استقلال فسخ کرد. پس از اين قضايا و خروج شفر از ايران، اين سرمربي آلماني تيم جديدش را هم انتخاب کرد و به بني‌ياس امارات پيوست، اما خبري از شکايت رسمي شفر به فيفا نشد. با اين حال او در نهايت تهديد خودش را عملي کرد و پرونده‌اش را براي رسيدگي به فيفا فرستاد تا رسماً از استقلالي‌ها شکايت کرده باشد. اين خبر را ساشا شفر تاييد کرد.

ديدار ويلموتس با مربيان تيم هاي ملي

قرار است مارک ويلموتس در کمپ تيم هاي ملي ميزبان مربيان تيم هاي ملي باشد.مارک ويلموتس در روزهاي گذشته درتمرينات تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان حاضر شد و قرار است در اردوي آتي ميزبان تيم اميد باشد که اين بازي 24 تير برگزار خواهد شد.

احتمالا مارک ويلموتس دراين نشست مربيان تيم هاي ملي را به انجام سبک بازي تيم ملي ترغيب خواهد کرد و اين اتفاق در فوتبال حرفه اي مرسوم است. در کشورهاي صاحب سبک همه تيم هاي ملي با يک سبک بازي مي کنند. بر اساس قرارداد فدراسيون فوتبال با مارک ويلموتس قرار است سرمربي بلژيکي تيم ملي بر عملکرد تيم هاي ملي نظارت داشته باشد.با آمدن مارک ويلموتس سبک بازي تيم ملي از بازي دفاع و ضد حمله به بازي ترکيبي – تهاجمي تغيير کرده است.

هزينه قرارداد شکاري

250 هزار دلار

رضا شکاري، هافبک تهاجمي روبين کازان به صورت رسمي با قراردادي 5 ساله به تراکتورسازي تبريز ملحق شد.

سايت «tatar-inform» روسيه رقم قرارداد اين بازيکن ايراني را فاش کرد و نوشت: «به صورت رسمي رقم قرارداد شکاري با تراکتورسازي اعلام نشده ولي بنا به سايت ترانفسر مارکت تيم ايراني براي جذب اين بازيکن مبلغ 250 هزار يورو به روبين کازان پرداخت کرده است.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي