جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 واردات بنزين از آذر 97 قطع شد 

 دبيرکل انجمن صنفي پالايشي‌ها از توليد روزانه 100 ميليون ليتر بنزين در کشور خبر داد و گفت: مابه‌التفاوت مصرف روزانه بنزين به کشورهاي منطقه صادر مي‌شود.

به گزارش تسنيم ،‌ناصر عاشوري دبيرکل انجمن صنفي پالايشي‌ها با اشاره به اينکه پالايشگاه‌ها دو نوع فرآورده اصلي و فرآورده ويژه توليد مي‌کنند گفت: با توجه به تکاليفي که به ما واگذار شد توانستيم با سربلندي از اين تکاليف بيرون بياييم و رشد قابل قبولي را داشته باشيم به ويژه در توليد بنزين که از برج 9 سال 97 حتي يک ليتر هم واردات نداشتيم.

توليد 45 ميليون ليتر بنزين در ستاره خليج‌فارس

وي با اشاره به راه‌اندازي پالايشگاه ستاره خليج فارس گفت: اين پالايشگاه‌ هم اکنون روزانه 45 ميليون ليتر بنزين توليد مي‌کند که با احتساب ظرفيت توليد بنزين در تمام پالايشگاه‌هاي کشور مي‌توانيم روزانه بيش از 100 ميليون ليتر بنزين توليد کنيم و مابه‌التفاوت آن را با مصرف که بين 80 تا 90 ميليون ليتر است صادر کنيم. اين مقام مسئول تاکيد کرد: اگرچه الان در شرايط تحريم نفت به سر مي‌بريم اما مي‌بينيم که کشورهاي تحريم‌کننده نتوانستند هيچ مانوري را روي بحث تحريم بنزين بدهند. عاشوري با اشاره به افزايش کيفيت محصولات پالايشي گفت: در حال حاضر بنزين توليدي ما با استاندارد يورو 4 و يورو 5 توليد مي‌شود و طي سال‌هاي 97 و 98 شاهد هستيم که هيچ آثار آلايندگي در کلانشهرها از اين بابت ديده نمي‌شود و حتي برخي از کارشناسان گفته‌اند به دليل بالا بودن کيفيت توليد بنزين احتياجي به توليد بنزين سوپر نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي