جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 نهادهاي مالي 

 عملکرد بانک مسکن در اولين ماه تابستان اعلام شد:

رشد 7 درصدي در پرداخت تسهيلات مسکن

بانک مسکن - بانک مسکن در اولين ماه از تابستان سال جاري موفق شد حجم پرداخت تسهيلات به حوزه هاي مختلف در بخش مسکن و ساختمان و البته ساير بخش هاي اقتصادي را 7 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 97 افزايش دهد.

گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا از عملکرد بانک در تير ماه 98 حاکي است: ماه گذشته بيش از 60 هزار فقره انواع تسهيلات از سوي شعب بانک مسکن به متقاضيان دريافت اعتبار مالي پرداخت شد. اين ميزان تسهيلات ارزش ريالي معادل 2 هزار و 754 ميليارد تومان داشته است که به لحاظ ارزش از رشد 7 درصدي نسبت به حجم پرداخت در تير 97 برخوردار شده است.

مقايسه عملکرد بانک مسکن در نظام تامين مالي اين بخش با وضعيت رکودي بازار مسکن طي سال جاري بيانگر تاثير تسهيلات بانکي در جلوگيري از شديدتر شدن رکود در بخش پيشران اقتصاد است. در صورت عدم رشد پرداخت تسهيلات توسط بانک مسکن اين احتمال وجود داشت بازارهاي ساخت و ساز مسکوني و همچنين معاملات خريد مسکن در تهران و ساير شهرها با افت بيشتري نسبت به آنچه اتفاق افتاده است مواجه شوند.

عملکرد بانک مسکن طي 4 ماهه اول امسال نيز حکايت از آن دارد که در اين مدت بيش از 162 هزار و 600 فقره انواع تسهيلات براي خريد، ساخت و پروژه هاي مشارکتي و همچنين فروش اقساطي و تعمير يا بازسازي منزل و ساير تسهيلات مسکن و ساختمان به متقاضيان پرداخت شده است. کل ارزش تسهيلات پرداختي توسط بانک مسکن در فاصله ابتداي سال 98 تا پايان تير ماه معادل 7 هزار و 62 ميليارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال 97 از رشد 5.4 درصدي برخوردار شده است.

مجمع عمومي عادي سالانه بانک سينا نوبت دوم برگزار شد

بانک سينا - مجمع عمومي عادي سالانه بانک سينا (نوبت دوم) راس ساعت 14:30 روز يکشنبه 20 مرداد ماه با حضور 79.33 درصد از سهامداران به رياست آقاي رحمت اله صادقيان نماينده بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي در محل هتل پارسيان انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بانک سينا در اين جلسه پس از انتخاب اعضاي هيأت رئيسه، مهندس پيشرو، مديرعامل بانک سينا با ارائه گزارشي از عملکرد اين بانک در سال مالي منتهي به پايان اسفند 97 گفت: مجموع سپرده هاي اين بانک از 85 درصد سپرده هاي گران قيمت در سال 96 به 78 درصد در سال 97 رسيده و نسبت سپرده هاي ارزان قيمت و
قرض الحسنه از 15 درصد به 22 درصد افزايش يافته که حاکي از کاهش قيمت تمام شده 2 درصدي پول در سال 97 است. دليل عمده آن هم رعايت نرخ سودهاي اعلام شده از سوي بانک مرکزي و پرهيز از ورود به عرصه رقابت نامتعارف در پرداخت سود مانند برخي بانک ها است.

وي افزود: روند تجهيز منابع بانک سينا با رشد 11 درصدي نسبت به سال مالي قبل، رقم 183 هزار ميليارد ريال را سبب شده و تسهيلات اين بانک نيز 148 هزار ميليارد ريال بوده و مجموعا نسبت 80 درصدي مصارف به منابع را شاهد هستيم. مطالبات غير جاري بانک هم زير 10 درصد است که در مقايسه با ساير بانک ها رقم قابل قبولي است. همچنين جهت 51 درصد از مطالبات بانک، ذخيره گرفته شده که اين نيز رقم مناسبي است.

مديرعامل بانک سينا اظهار داشت: دارايي هاي بانک به 206 هزار ميليارد ريال در پايان سال 97 بالغ شده که 70 درصد آن را تسهيلات تشکيل مي دهد. در خصوص نسبت کفايت سرمايه باتوجه به دستورالعمل جديد بانک مرکزي براي دستيابي به 8 درصد، منتظر افزايش سرمايه هستيم.

شعبه آصف بانک تجارت با ارائه خدمات ريالي و ارزي افتتاح شد

بانک تجارت - شعبه ريالي و واحد ارزي آصف همزمان با فرار رسيدن اعياد دهه ولايت در مراسمي با حضور دولت آبادي مديرعامل بانک تجارت در منطقه زعفرانيه تهران افتتاح شد.به گزارش روابط عمومي بانک تجارت ، در اين مراسم که صبح روز شنبه 19 مرداد با حضور جمعي از مشتريان ارزنده بانک برگزار شد رضا دولت آبادي مدير عامل اين بانک ضمن خير مقدم و تقدير از مشتريان به موضوع بهينه سازي شبکه شعب اشاره کرد و گفت: معناي بهينه سازي فقط کاهش تعداد شعب نيست بلکه افتتاح شعب در مکان هاي با ظرفيت همچون محل استقرار شعبه آصف در برنامه کاري بانک تجارت در تهران و ساير استانها قرار دارد.

وي هدف بانک از افتتاح اين شعبه را ارائه تمامي خدمات بانکي مورد نياز مشتريان ارزنده منطقه در حوزه ارز و ريال، بيمه و ... عنوان کرد و افزود: در اين شعبه تلاش مي کنيم با ارائه خدمات ويژه و متمايز نسبت به ساير شعب رضايت حداکثري مشتريان را جلب کنيم به طوري که مشتريان به عنوان بازارياب، استفاده از خدمات بانک تجارت را به ديگران توصيه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي