جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 تريبون 

 رئيس سازمان مالياتي خبر داد:

ارسال لايحه ماليات بر عايدي سرمايه تا پايان شهريور به مجلس

رئيس سازمان امور مالياتي با بيان اينکه حداکثر تا پايان شهريور لايحه ماليات بر مجموع درآمد به مجلس ارسال مي‌شود، گفت: ارسال اين لايحه با طرح ماليات بر عايدي مسکن نمايندگان، مغايرتي ندارد.

اميدعلي پارسا در گفت و گو با مهر در رابطه با علت ادغام لايحه ماليات بر عايدي سرمايه با لايحه ماليات بر مجموع درآمد، اظهار داشت: مقرر شده بخشي از ماليات بر مجموع درآمد به ماليات بر عايدي سرمايه اختصاص يابد.

رئيس سازمان ملي استاندارد:

مي‌خواستند 130 هزار تن ذرت آلوده را وارد بازار کنند

رئيس سازمان ملي استاندارد گفت: ما تفاهم‌نامه‌اي با وزارت جهاد کشاورزي امضا کرديم که براساس آن در حوزه نهاده‌هاي دامي، کارشناسان ما به طور کامل در تمامي مبادي ورودي کشور اين محموله‌ها را پيش از ورود مورد بررسي قرار مي‌دهند و آنها را شناسنامه‌دار مي‌کنند.

نيره پيروزبخت در گفت‌وگو با ايلنا در خصوص واردات ذرت‌هاي آلوده گفت:بحث سلامت براي ما بسيار مهم است حال چه مستقيم با سلامت مردم در ارتباط باشد مانند واحدهاي توليدکننده مواد غذايي و يا به صورت غيرمستقيم مانند خوراک دام، بنابراين ما در اين حوزه هيچ تعارفي نداريم و هر شخص يا نهادي که واردکننده يا توليدکننده محصولاتي خارج از ضوابط سازمان استاندارد باشد با آن برخورد مي‌کنيم و در صورت لزوم آن را رسانه‌اي نيز خواهيم کرد.

وي در خصوص ذرت‌هاي آلوده و ورود آن به کشور گفت: در بحث ذرت آلوده يک محموله 130 هزار تني توسط بخش خصوصي به کشور وارد شد که مطابق ضوابط، گمرک از ما خواست که سلامت آن را تائيد کنيم. با بررسي‌هاي به عمل آمده توسط کارشناسان، آلودگي اين ذرت‌ها بسيار بالا اعلام شد و ما به گمرک اعلام کرديم که اين محموله نبايد تحت هيچ عنواني وارد بازار کشور شود. همزمان برخي افراد سعي کردند با اعمال نفوذ و فشار به روش‌هاي مختلف گزارش ما را بي‌اهميت جلوه دهند، مثلا يکي از روش‌ها بدين صورت بود که مي‌گفتند ما در اين حوزه کمبود داريم و يا تحريم هستيم، پس اجازه دهيد بخشي از آن به مصارف حيواني برسد. اما ما زير بار نرفتيم زيرا سلامت مردم خط قرمز ما است، ما 3 سال ايستادگي کرديم تا نگذاريم اين اتفاق صورت بگيرد.

پيروزبخت با اشاره با برنامه‌هاي سازمان براي پيشگيري از تکرار اين تخلفات گفت: ما تفاهم‌نامه با وزارت جهاد کشاورزي امضا کرديم که مطابق آن در حوزه نهاده‌هاي دامي، کارشناسان ما به طور کامل در تمامي مبادي ورودي کشور اين محموله‌ها را پيش از ورود مورد بررسي قرار مي‌دهند و آنها را شناسنامه‌دار مي‌کنند. به‌ طوري‌که اکنون با مراجعه به هر واحدي که اين مواد را مصرف مي‌کند، مي‌توان دانست که اين محموله از کدام کشور، کدام مرز و توسط چه کسي و در چه تاريخي وارد کشور شده است، از همين روي اکنون تمام نهاده‌هاي دامي کشور قابل رهگيري هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي