جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 مدير بهره برداري شرکت گاز استان البرز:
 آموزش 120 نفر امدادگر و گازبان در اولين مرکز آموزشي شرکت گاز البرز  

 کرج-خاکپور

مدير بهره‌برداري شرکت گاز استان البرز، از برون‌سپاري يک شهر تا پايان سال 1398 به بخش خصوصي در راستاي اصل 44 قانون اساسي خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي شرکت گاز استان البرز، هرمز نوروزي، مدير بهره‌برداري شرکت گاز استان البرز با اشاره به اقدامات انجام گرفته در شرکت گاز استان البرز گفت:در برنامه‌ريزي صورت گرفته کوتاه‌مدت و بلندمدت، در حوزه بهره‌برداري، اقداماتي انجام شد که موجب برون‌رفت از بحران در سال اول شروع به کار رسمي شرکت گاز استان البرز گرديد.

نوروزي بابيان اينکه ابتدا بحث تنگناها مطرح بود، گفت: در سال اول شروع به کار رسمي شرکت گاز استان البرز، گرفتگي و عدم يکپارچگي خطوط برطرف شد. همچنين درجاهايي که عدم موازنه مصرف با ظرفيت ايستگاه‌ها وجود داشت، به‌طور موقت با راه‌اندازي خطوط موقت و تقويتي موازنه بين مصرف و تغذيه ايجاد شد و زمستان را پشت سر گذاشتيم؛ در همين حين، براي حل مسئله براي سال آينده برنامه‌ريزي کامل و جامعي انجام شد.

وي خاطرنشان کرد: همين برنامه‌ريزي کوتاه‌مدت موجب شد تا بتوانيم زمستان 94 را بدون قطعي گاز سپري کنيم.سال 95 برنامه‌هاي چون تقويت خطوط و اتصالات جديد چندين ايستگاه به يکديگر را در دستور کار قرارداديم، تا جايي که مشکل افت فشار و نقاط ارتي گاز و قطعي به‌طور کامل برطرف شود.در بخش حفاظت از زنگ نيز کمبود cps هايي که در استان مطرح بود را مرتفع کرديم و با تدابيري که طي سال‎هاي گذشته انجام شد، مشکل حفاظت از زنگ مرتفع شد، به طوري که در حال حاضر 97 درصد خطوط حفاظت مي‌شود و از پايداري خوبي برخوردار است.

مديره بهره‌برداري شرکت گاز استان البرز تصريح کرد: تدوين ايستگاه تقويتي در راستاي رفع کمبود گاز در شبکه توزيع، رفع ايراد شيرهاي منهولي و حذف حوضچه‌ها، افزايش 40 درصدي وصول مطالبات و ارتقاء از رتبه 31 به 11 بين شرکت‌هاي گاز استاني، برون‌سپاري پيمان‌ها، اشتراک‌پذيري 38 هزار مشترک که 9 درصد بيشتر از تعهد بوده است، نصب بيش از 4500 انشعاب، نصب و تعويض 50 هزار کنتور، گازرساني 121 روستا، جمع‌آوري 350 مورد شير پياده‌رو،هوشمند‌سازي هيترها،جداسازي خط تغذيه قزوين از البرز و برگزاري بيش از 25 مورد مانور را ازجمله اقدامات اين امور در سال گذشته بوده است.

مرکز آموزشي شرکت گاز البرز ؛ قطب آموزشي کشور

نورزي همچنين اظهار داشت: در حال حاضر 1458 ايستگاه در سطح استان داريم که از اين تعداد، 200 ايستگاه در برنامه پدافند غيرعامل در بازسازي ايستگاه‌ها قرار گرفته است که در حال انجام است.

وي همچنين در خصوص آموزش 120 نفر امدادگر و گازبان در اولين مرکز آموزشي شرکت گاز استان البرز خبر داد و گفت:اين مرکز قطب آموزشي کشور شناخته شده است، به‌طوري‌که تمام ايستگاه‌ها، رگلاتورها و...از سوي امور بهره برداري شبيه‌سازي‌شده‌اند و آموزش به امدادگران به‌صورت عملي انجام مي‌شود.

مدير بهره‌برداري شرکت گاز استان البرز همچنين در خصوص حوادثي چون رانش زمين در طالقان يا آب بردگي خط گاز در اشتهارد و آسيب ديدن خطوط تغذيه در ساوجبلاغ که سال گذشته رخ داد گفت: با تدابيري که انديشيده شد و همکاري امور مهندسي، در کمتر از 24 ساعت گاز مشترکين منطقه وصل شد.حتي در آب بردگي خط گاز در اشتهارد مشکل خط در کمتر از يک هفته بدون قطعي گاز مرتفع شد که اين نشان از دقت و سرعت همکاران دارد.

نوروزي با تأکيد بر تداوم برنامه‌هاي باقي‌مانده از سال گذشته اظهار داشت:ادامه بازسازي و مقاوم‌سازي ايستگاه‌ها، بازسازي شيرهاي منهولي، رفع ارتينگ،توسعه استاني، صدور صورت‌حساب آني قبوض،مانيتورينگ ايستگاه‌ها،جداسازي گاز استان تهران از البرز، ايمن‌سازي خطوط شبکه و توزيع، اجرايي کردن سيستم نفتا براي اولين بار و مهياکردن برون‌سپاري يک شهر را جز برنامه‌هاي کاري امسال اين امور عنوان کرد.

وي برون‌سپاري يک شهر را اقدامي در راستاي سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي دانست و گفت: با عملياتي شدن اين پروژه، از صفرتا صد کار به پيمانکار واگذار مي‌شود و درواقع يک شهر در حوزه گازرساني به بخش خصوصي سپرده مي‌شود.پيمانکار نيز از محل حق العمل کاري فروش گاز مي‌تواند در راستاي توسعه گازرساني شهر هزينه کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي