جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 خبـــرنامه 

 سه دليل براي شکست ذوب آهن برابر الاتحاد

ذوب آهن در ديدار برگشت برابر الاتحاد عربستان با نتيجه 4 بر سه تن به شکست داد تا با توجه به شکست دو بر يک در ديدار رفت از دور رقابت‌ها حذف شود. سايت اسپورت 360 عربي به سه دليل براي شکست ذوب آهن در اين ديدار اشاره کرد.

درخشش بازيکن برزيلي

رومارينيو بازيکن برزيلي الاتحاد يکي از بهترين بازي‌هاي خود با پيراهن اين تيم را به نمايش گذاشت. او توانست دو گل به ثمر برساند تا بيشترين سهم را در صعود الاتحاد داشته باشد. او سه بار به طرف ذوب آهن شوت زد و 84 درصد پاس هايش هم درست به مقصد رسيد و نمره بالاي 8.5 را دريافت کرد.

اشتباهات خط دفاعي

خط دفاعي ذوب آهن اشتباهات کابوس واري در اين ديدار داشت که باعث شد تا دروازه اين تيم سه بار باز شود. ذوب آهن يکي از بهترين خط دفاعي ها را داشت اما الاتحاد اين خط دفاعي را با بازي هجومي اش به اشتباه انداخت.

جرات سييرا

سرمربي الاتحاد عربستان سهم بسزايي در کسب اين پيروزي داشت. او تيمش را از همان ابتدا هجومي به ميدان فرستاد و شاگردان او به جاي بازي دفاعي و وقت تلف کردن به بازي سراسر هجومي روي آوردند و ثمره آن را هم ديدند.

آغاز ليگ برتر از 31 مرداد

رقابت هاي نوزدهمين دوره ليگ برتر از روز 31 مرداد 1398 آغاز مي شود. پس از خبرهاي غير رسمي مبني بر آغاز ليگ در ابتداي آخرين ماه تابستان سرانجام رييس سازمان ليگ اين خبر را تاييد کرد. حيدر بهاروند گفت: «در آخرين جلسه اي که در فدراسيون فوتبال و با حضور مهدي تاج، رئيس فدراسيون برگزار کرديم وضعيت ورزشگاه هاي حاضر در ليگ برتر مورد بررسي نهايي قرار گرفت و در نهايت تصميم بر اين شد که نوزدهمين دوره ليگ برتر فصل 99-98 از روز 31 مرداد آغاز شود.»

با اين تصميم ليگ برتر در دوره نوزدهم با بازي تيم هاي پرسپوليس – پارس جنوبي و در ورزشگاه آزادي 31 مرداد افتتاح مي شود و ساير مسابقات هفته به شرح زير خواهد بود.

برنامه کامل هنوز اعلام نشده ولي بازيها بين روزهاي 31 مرداد و اول شهريور تقسيم مي شود: پرسپوليس - پارس جنوبي جم، ماشين سازي – استقلال، نفت مسجدسليمان – تراکتور، ذوب آهن – سايپا، گل گهر – نساجي، شاهين بوشهر- سپاهان، فولاد - صنعت نفت آبادان، پيکان - شهر خودرومسابقه بعضي از باشگاه هايي هم که ورزشگاه هايشان هنوز آمادگي برگزاري مسابقات را ندارند و الزامات ايمني و امنيتي مورد نظر در آنها به طور کامل اجرايي نشده در شهر يا استان بي طرف و بدون حضور تماشاگران برگزار مي شود، به اين ترتيب احتمالا در هفته اول احتمالا دو مسابقه بدون تماشاچي خواهد بود.

شرايط دشوار رئال براي خريد ستاره برزيلي

گرچه در روزهاي اخير اخبار زيادي در مورد احتمال توافق جنجالي رئال مادريد و نيمار شنيده شده بود، اما Le10Sport مدعي شد مذاکرات رئال با باشگاه فرانسوي مثبت نبوده و شانس انجام اين انتقال به مقدار زيادي کاهش يافته است. اين نشريه مدعي شد رئال مادريد مبلغ 120 ميليون يورو به اضافه خامس رودريگز، هافبک 27 ساله خود را به همتاي فرانسوي پيشنهاد کرده اما PSG ستاره کلمبيايي را نمي خواهد و براي خريد ايسکو وارد عمل شده که رئال مادريد اصرار دارد ايسکو فروشي نيست.

همچنين پاري سن ژرمن درخواست معاوضه با يکي از دروازه بان هاي رئال مادريد از بين کيلور ناواس يا تيبو کورتوا به رئال مادريد داده اما هنوز پاسخي در اين خصوص دريافت نشده است. اين در حاليست که امروز شايعات بيشتر حول محور توافق بارسلونا با پاري سن ژرمن براي خريد نيمار است و احتمال انتقال ستاره برزيلي بارسا، فيليپ کوتينيو به عنوان بخشي از قرارداد به پاريس منتشر شده است. به هر حال به نظر مي رسد جدايي نيمار از پاري سن ژرمن قطعي باشد و طي روزهاي آتي، يا رئال مادريد يا بارسلونا مقصد بعدي وي خواهد بود.

اخراج مدافع معروف به دليل دروغگويي

عادل رامي مدافع پرحاشيه تيم مارسي فرانسه به‌دليل اينکه خودش را به مصدوميت زده بود، از تيم اخراج شد. نشريه «اکيپ» خبر داد، باشگاه مارسي پس از اينکه عادل رامي در شوي تلويزيوني «فورت بويار» شرکت کرده بود از تيم کنار گذاشته شد، چرا که اعلام کرده بود مصدوم است و به همين دليل در تمرينات شرکت نمي‌کرد.

فورت بويار يک گِيم‌شوي تلويزيوني قديمي در فرانسه است که شرکت‌کننده مشخصاً حرکات فيزيکي زيادي در آن انجام خواهد داد، به همين دليل مشخص شد رامي هيچ مصدوميتي نداشته و با آمادگي در فورت بويار حضور پيدا کرده است!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي