جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6185

 خبـــر 

 عطايي:

هنوز تکليف تيم جوانان مشخص نيست

سرمربي تيم واليبال جوانان با تاکيد بر اينکه حضور در مسابقات انتخابي المپيک جاي ريسک و کم کاري نيست گفت: در مسابقات قهرماني آسيا بايد با تمام قوا شرکت کرد.

بيستمين دوره مسابقات قهرماني آسيا از 22 تا 30 شهريور ماه به ميزباني تهران برگزار خواهد شد و تيم ملي در گروه A با تيم‌هاي استراليا و قطر همگروه است که دو تيم از اين مرحله به دور بعد مسابقات صعود خواهند کرد. با توجه به ناکامي تيم ملي در مرحله نخست حال برنامه‌ها تغيير و ايگور کولاکوويچ بايد با تمام توان حضور در مسابقات قهرماني آسيا را جدي بگيرد و جاي هيچ گونه ريسکي وجود ندارد.

پس از ناکامي تيم ملي واليبال ايران در مرحله نخست رقابت‌هاي انتخابي المپيک 2020 حال ملي پوشان بايد خود را براي مرحله دوم مهيا کنند. مرحله‌اي که پيش شرط آن موفقيت در مسابقات قهرماني آسيا و قرار گيري در بين 8 تيم برتر است تا بتوانند جواز حضور در مرحله دوم مسابقات انتخابي المپيک را کسب کنند.

پيش از حضور تيم ملي در مسابقات انتخابي المپيک در روسيه، صحبت‌هايي مبني بر شرکت تيم جوانان در مسابقات قهرماني آسيا بود که حال بايد ديد تصميم فدراسيون و ايگور کولاکوويچ چيست.

بهروز عطايي سرمربي تيم واليبال جوانان در گفتگو با مهر درباره تصميمش مبني بر حضور تيم جوانان در مسابقات قهرماني آسيا گفت: شرکت در رقابت‌هاي قهرماني آسيا در اين برهه زماني اهميت بسياري پيدا کرده است. اگر تيم ملي جواز صعود به المپيک را در روسيه به دست مي‌آورد شرايط فرق مي‌کرد اما حال اولويت نخست تيم ملي صعود به مرحله دوم رقابت‌هاي انتخابي المپيک است که تنها 8 تيم برتر آسيا حق شرکت در آن را دارند.

وي تاکيد کرد: با توجه به قرعه سخت ايران در مرحله گروهي رقابت‌هاي قهرماني آسيا و همگروهي با قطر چند مليتي و استراليا و صعود دو تيم به مرحله بعد کار سختي داريم و حتما يک تيم از بين ايران، استراليا و قطر حذف خواهد شد. طبيعي است که بايد با تمام قوا در اين مرحله شرکت کنيم تا بتوانيم به مرحله دوم مسابقات انتخابي المپيک صعود کنيم.

سرمربي تيم جوانان افزود: از بازيکنان و تيم جوانان مي‌توان در مسابقات جام جهاني استفاده کرد. منطق حکم مي‌کند که با تمام توان در قهرماني آسيا شرکت کنيم چرا که نرسيدن به المپيک واقع ناگواري است.

عطايي در پاسخ به اين سوال که پس تصميم براي عدم شرکت تيم جوانان در مسابقات قهرماني آسيا گرفته شده است؟ گفت: خير تصميم گرفته نشده است و اين نظر من است. بايد با تمام قوا وارد مسابقات قهرماني آسيا شد تا جواز صعود در مرحله دوم انتخابي المپيک را کسب کنيم. اگر جز 8 تيم بشويم مي توانيم در اين مرحله حاضر شويم.

وي درباره نتايج تيم ملي در مرحله اول رقابت‌هاي انتخابي المپيک گفت: پيش بيني بازي‌هاي سخت مي‌شد. کوبا تيم جوان و با کيفيتي بود که با شاکله و استخوان بندي تيم جوانان 2017 که عنوان نايب قهرماني را کسب و تيم من مقابلشان شکست خورده بود حضور داشت. اکثر کارشناسان شانس کمي براي صعود تيم ملي قائل بودند و چشم اميد همه به مرحله دوم انتخابي است. روسيه با توجه به امتياز ميزباني با تمام قوا در مسابقات حاضر و از تمام امکاناتش استفاده کرد. تيم ملي بازي قابل قبولي برابر اين تيم داشت.

سرمربي تيم واليبال جوانان گفت: همانطور که کولاکوويچ قبل اعزام تيم ملي به روسيه گفت تيم ملي آمادگي ليگ ملت‌ها را نداشت. بازي خوبي مقابل روسيه داشتيم اما واقعيت اين است که روسيه تيم قدرتمندتري بود و يکي از بهترين تيم‌هاي دنيا محسوب مي‌شود. شکست اين تيم در خاک خودش سخت بود.

وي در پاسخ به اين سوال که استفاده از ترکيب ثابت در اين مسابقات را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟ گفت: سليقه و سبک هر مربي مختص به خودش است. بايد ديد دست ايگور چقدر پر است آيا جايگزين مناسب داشته يا خير. نمي توان در اين زمينه راحت اظهار نظر کرد چون اطلاعاتي نداريم و در جو مسابقات حضور نداشتيم.

عطايي افزود: در ليگ ملت‌ها هدف صعود به مرحله نهايي بود و بازي تيم ملي قابل بود. در انتخابي المپيک نيز جاي ريسک، تعارف، شوخي و کم کاري نبود و بايد با تمام قوا شرکت مي کرديم. چگونگي استفاده از بازيکنان تفکر مربي است.

مدافع يوونتوس در آستانه انتقال به رم

باشگاه رم در آستانه توافق با مدافع ايتاليايي يوونتوس قرار گرفته است.

دنيل روگاني در آستانه توافق شخصي با باشگاه رم قرار گرفته است.

طبق گفته اسپورت ايتاليا، اين انتقال قرضي به مدت يک ساله به ارزش 5 ميليون يورو بوده که بند خريد 25 ميليوني از يوونتوس در آن نوشته شده است.

با آمدن روگاني به رم، اين باشگاه از خير خريد دژان لوورن، مدافع کروات ليورپول گذشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي