جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6186

 در استان 

 مدير کل املاک و مستغلات شهرداري تبريز:

ايجاد سامانه يکپارچه اطلاعات املاک و مستغلات شهرداري تبريز

تبريز-توفيقي

مديرکل املاک و مستغلات شهرداري تبريز از ايجاد سامانه يکپارچه اطلاعات جامع املاک و مستغلات شهرداري تبريز توسط اين اداره کل خبر داد.عليرضا داستان گفت: آمار تمامي املاک و مستغلات شهرداري تبريز با تلاش کارشناسان اين اداره کل و کارشناسان و مديران املاک تمامي مناطق و سازمان‌ها و شرکت‎ها تابعه و به تفکيک کاربري‌هاي اعم از ساختمان‌هاي اداري، مذهبي، فرهنگي، پارکينگ، ايستگاه هاي آتش نشاني و ديگر کاربري‌هاي تعريف شده جمع آوري و در سامانه يکپارچه اطلاعات ثبت شده است.

وي افزود: در راستاي وظيفه قانوني و حفظ و صيانت از اموال غيرمنقول شهرداري در جهت شفاف سازي و در دسترس بودن اطلاعات املاک موجود شهرداري اين اقدام توسط اين اداره کل انجام شده است.همچنين با تهيه اين آمار زمينه بهره گيري بهتر و بيشتر از اموال موجود فراهم شده است.

داستان با اشاره به نمونه هايي از اموال شهرداري براساس سامانه ايجاد شده اعلام داشت: شهرداري تبريز با در اختيار داشتن بيش از 90 ميليون متر مربع با کاربري فضاي سبز و پارک در سطح تبريز علاوه بر فضاي سبز في مابين خيابانها و عرصه‌هاي فضاي سبز ايجاد شده در محلات دارا است.وي ادامه داد: شهرداري تبريز هزينه‌هاي کلان در راستاي حفظ و نگهداري فضاي سبز و پارکهاي موجود در راستاي ايجاد آسايش و رفاه مردم متقبل مي‌شود.

مديرکل املاک و مستغلات شهرداري تبريز افزود: در سطح شهر تبريز نزديک 100 هزار مترمربع عرصه با کاربري پارکينگ در حال بهره برداري و ارائه خدمات به شهروندان توسط سازمان حمل و نقل و ترافيک و ديگر ارگان‎هاي شهرداري است و همچنين به ميزان 38 هزار مترمربع عرصه ايستگاه هاي آتش نشاني در اختيار سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني براي خدمت‌رساني بهتر به شهروندان است.

اجراي مرحله اول طرح رفع سد معبر در رباط کريم

رباط کريم-اصغري

سرپرست شهرداري رباط کريم از اجراي موفق مرحله اول طرح رفع سد معبر خبر داد و گفت:خوشبختانه همکاري نيروي انتظامي و پليس راهور نتايج خوبي براي شهروندان به همراه داشته و اجراي اين طرح شهري همچنان ادامه خواهد يافت.به گزارش خبرنگار ما، اصغر پارسا، ضمن تشکر از نيروي انتظامي و پليس راهور اظهار داشت: نتايج اين هم افزايي‎ها در سطح ميداني بسيار مطلوب بوده و عموم شهروندان نيز از اجرايي شدن آن رضايت دارند.

وي همچنين از همكاري مشترك شهرداري با اتحاديه‌ها در خصوص رفع سد معبر خبر داد و گفت:براي رفاه حال شهروندان، ديگر ارگان‎هاي ذيربط هم بايد به ‌ميدان آمده و فعاليت‌هاي خود در راستاي مبارزه با سد معبر را دو چندان كنند.شهردار منتخب اعضاي شوراي اسلامي شهر تصريح کرد:در راستاي ساماندهي صنوف و مبارزه با سد معبر در برخي معابر اصلي رباط کريم علي الخصوص در بلوار امام خميني(ره) و ناحيه آلارد قدم‌هاي محكمي برداشته شده است.

وي با اشاره به لزوم رعايت حقوق شهروندان در حين اجراي اين طرح گفت:در عمليات اجرايي رفع سد معبر با حساسيت بالايي به لزوم حفظ حرمت و کرامت افراد و رعايت حقوق شهروندي تاکيد شده است و خوشبختانه در برخي معابر شهري و خيابان‌ها شاهد اقدامات مثبتي از سوي كسبه بوده‌ايم که جاي تقدير دارد.

پيشکسوت طبيعت ايران درگذشت

غلامعلي بسکي، پيشکسوت و پدر دلسوز طبيعت ايران بعد از تحمل يک دوره بيماري بامداد روز گذشته چهارشنبه فوت کرد.به گزارش مهر، دکتر «غلامعلي بسکي»، پزشک و هوادار محيط زيست ايراني و مؤسس بيمارستان بسکي در گنبدکاووس، درگذشت.وي که به دليل کهولت سن و بيماري ريوي در بيمارستان بستري بود پس از تحمل يک دوره بيماري سخت، بامداد روز گذشته دار فاني را وداع کرد. دکتر بسکي در چند دهه اخير فعاليت‎هاي گسترده اي را در زمينه حفاظت از طبيعت و محيط زيست انجام داد و به پدر طبيعت ايران معروف است.وي همچنين بنياد جهاني دکتر بسکي را با عنوان مکتب حرمت حيات با هدف حفظ محيط زيست راه اندازي کرد.

پزشک و فعال محيط زيست بسياري از اموال خود را صرف امور خيريه کرده بود. تاسيس بيمارستان و زايشگاه دکتر بسکي، تاسيس مدرسه تيزهوشان و همچنين خانه رياضي استان گلستان و سراي گاندي (تيزهوشان فقير در روستاها) و وقف چندين باب منزل مسکوني در مشهد از جمله فعاليت‎هاي دکتر بسکي است. گفتني است مراسم تشييع پيکر وي فردا جمعه 25 مردادماه راس ساعت 14 از بيمارستان دکتر بسکي شروع و ساعت 15 و سي دقيقه پس از اقامه نماز در آرامگاه ابدي خويش، در روستاي تنگراه به خاک سپرده خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي