جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6186

 يک هفته تا آغاز فصل جديد
 کدام ورزشگاه ها آماده شروع ليگ برتر هستند؟ 

 سازمان ليگ فوتبال شرايط ورزشگاه هاي مختلف که بايد از بازي هاي ليگ برتر ميزباني مي کنند را تشريح کرد و براساس آن برخي ورزشگاه ها مثل ورزشگاه فولاد، نفت مسجد سليمان، پارس جنوبي، سايپا و صنعت نفت به احتمال زياد ميزباني در هفته هاي ابتدايي را از دست خواهند داد. نکته قابل ذکر اما آماده شدن ورزشگاه آزادي و شرايط نسبتا خوب و پيشرفت چشمگير ورزشگاه هاي وطني قائمشهر و ورزشگاه امام علي(ع)سيرجان تا اين زمان است.

شرايط ورزشگاه ها

آزادي تهران(استقلال/پرسپوليس) : در ورزشگاه آزادي گيت هاي بيروني و طبقه اول تکميل شده و در حال حاضر فرآيند تکميل گيت هاي طبقه دوم انجام مي شود. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان بازي پرسپوليس-پارس جنوبي و در هفته دوم نيز ميزبان بازي استقلال و فولاد خوزستان است.

شهيد بهشتي بوشهر(شاهين شهرداري): در اين ورزشگاه دوربين ها کار گذاشته شده و صندلي ها شماره گذاري شده است.گيت هاي ورزشگاه هم در حال نصب است تا ميزبان مسابقات شاهين بوشهر باشد. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان بازي تيم هاي شاهين شهرداري و سپاهان است.

امام علي(ع) سيرجان (گل گهر): در ورزشگاه گل گهر سکو،رختکن و وي آي پي ساخته شده است. گيت ها در حال نصب است و شماره گذاري تمام شده است. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان بازي تيم گل گهر و نساجي است.

بنيان ديزل تبريز(ماشين سازي) : در ورزشگاه بنياد ديزل، کار راه اندازي دوربين ها انجام شده ،شماره گذاري ها در حال انجام و گيت ها در حال نصب است. بنياد ديزل در هفته اول رقابت ها ميزبان تيم استقلال است.

فولادشهر اصفهان (ذوب آهن): آن قسمتي از ورزشگاه فولادشهر که سکو نداشت سکو گذاري شده است. اين ورزشگاه گيت ندارد و در حال تلاش هستند تا گيت ها را هم نصب کنند. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان سايپا است و با اين وصف اگر آماده نشود آن وقت ذوب بايد در ورزشگاه ديگري ميزباني کند.

شهيد بهنام محمدي (نفت مسجد سليمان): وضعيت ورزشگاه بهنام محمدي هم تقريبا مانند فولادشهر است واين تيم با توجه به آماده نبودن ورزشگاه بايد در بازي اول بيرون بازي کند. با اين وصف بازي تيم نفت مسجد سليمان برابر تراکتور در ورزشگاه ديگري انجام مي شود.

شهداي فولاد اهواز(فولاد خوزستان) : ورزشگاه فولادآره نا در حال حاضر فقط بايد گيت ورودي اش درست شود. شماره گذاري صندلي ها انجام شده و دوربين ها هم نصب شده اما با اين وصف بعيد است به هفته اول برسد. فولاد در هفته اول ميزبان صنعت نفت آبادان است.

يادگار امام(ره)تبريز(تراکتور): در ورزشگاه يادگار امام دوربين ها نصب شده و صندلي ها در حال نصب و شماره گذاري هستند. گيت هاي اين ورزشگاه هم در حال آماده سازي است و گفته مي شود به هفته دوم مي رسد. تراکتور در هفته دوم مي تواند در اين ورزشگاه از پرسپوليس ميزباني کند.

تختي جم (پارس جنوبي): در ورزشگاه تختي شهر جم در حال حاضر در حال نصب صندلي ها هستند اما بعيد است اين ورزشگاه به هفته دوم برسد چون گيت هايش آماده نيست. پارس جم در هفته دوم ميزبان ذوب آهن است.

نقش جهان اصفهان(سپاهان): صندلي هاي استاديوم سپاهان صندلي گذاري شده و دوربين ها هم نصب شده است. البته گيت ها آماده نيستند اما اين ورزشگاه به هفته دوم مي رسد. سپاهان در هفته دوم ميزبان ماشين سازي است.

وطني قائمشهر( نساجي مازندران): اين ورزشگاه صندلي گذاري و صندلي ها شماره گذاري شده اند. وطني براي هفته دوم آماده خواهد بود و
مي تواند ميزبان بازي نساجي و پيکان باشد.

امام رضا(ع)مشهد( شهرخودرو): گيت هاي اين ورزشگاه هنوز آماده نيست و بعيد است به هفته هاي ابتدايي برسد. شهرخودرو بايد در هفته دوم از شاهين بوشهر ميزباني کند.

دو ورزشگاه دستگردي تهران و تختي آبادان که تيم هاي سايپا و صنعت نفت بايد در آن ميزباني کنند نيز آماده نيستند و بعيد است به هفته دوم برسند. سايپا در هفته دوم ميزبان گل گهر است و نفت آبادان نيز بايد از نفت مسجد سليمان ميزباني کند.

با اين حساب و براساس اعلام سازمان ليگ سه بازي هفته اول تيم هاي نفت مسجد سليمان-تراکتور، ذوب آهن -سايپا و فولاد خوزستان-نفت آبادان در زمين ديگري برگزار خواهد شد هرچند هنوز مشخص نيست اين تيم ها در کدام ورزشگاه ها بايد از حريفانشان ميزباني کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي