جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6207

 خبر 

 با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني(ره)؛

مراسم عزاداري شام غريبان برگزار شد

مراسم عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه‌السلام و اصحاب با وفاي ايشان در شام غريبان با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي، جمعي از مسئولان و هزاران نفر از مردم دلباخته اهل بيت عليهم السلام در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، در اين مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمين رفيعي هدف اصلي از قيام امام حسين عليه‌السلام را هدايت مردم به سوي خداوند دانست و با اشاره به يکي از خطبه‌هاي آن حضرت در روز عاشورا خطاب به لشکر دشمن، گفت: سه محور اساسي سخنان حضرت سيدالشهدا عليه‌السلام در اين خطبه، تأکيد بر اهميت موعظه، داشتن انصاف و لزوم داشتن وجدان در زندگي است.

بيانيه کميته چهارجانبه عربي در خصوص با ايران

کميته چهار جانبه وزيران خارجه عربستان، امارات، بحرين و مصر با طرح ادعاهاي واهي و بي‌اساس عليه کشورمان، سياست‌هاي ايران در منطقه را محکوم کرد.به گزارش ايسنا، کميته چهارجانبه وزيران عرب متشکل از عربستان، امارات متحده عربي، بحرين و مصر که همان کشورهاي تحريم کننده قطر هستند، پس از برگزاري دوازدهمين نشست خود در قاهره بيانيه‌اي منتشر کرده و در آن بدون اشاره به نقش مخرب اين کشورها در مشکلات منطقه به طرح ادعاهاي واهي و نخ نما عليه ايران و دبيرکل حزب‌الله لبنان پرداخت.

به نوشته روزنامه خليج تايمز، اين کشورها در بيانيه خود با ادعاي پشتيباني ايران از حوثي‌ها، ادامه اين حمايت‌ها را محکوم و بر اهميت مقابله با ايران در منطقه تاکيد کردند. اين کميته همچنين در بياينه فرافکنانه خود اقدامات عربستان و بحرين را در برابر ايران در راستاي "محافظت از امنيت و ثبات کشورهاي‌ خود" خوانده است.

اين چهار کشور علاوه‌براين، سخنراني دبير کل حزب‌الله در روز عاشورا را محکوم کردند.

کره شمالي: موشک‌انداز چندگانه بسيار بزرگي را آزمايش کرديم

کره شمالي مي‌گويد آزمايش مربوط به يک موشک‌انداز چندگانه «بسيار بزرگ» مي‌شد.به گزارش مهر به نقل از رويترز، کره شمالي صبح روز سه شنبه 19 شهريور دو پرتابه را از استان «پيونگان جنوبي» به سوي ساحل شرقي کشور شليک کرد.پيونگ‌يانگ به‌طور رسمي انجام آزمايش روز قبل را تائيد کرد هرچند از بيان «موفقيت‌آميز» بودن آن خودداري کرده‌است.

به گفته خبرگزاري رسمي کره شمالي، رهبر آن کشور، کيم جونگ‌اون، بر انجام آزمايش نظارت کرده و گفته اين آزمايش نشان‌دهنده ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي سلاح‌هاي جنگي، نقطه‌زني و کارکردهاي دقيق آن در برخورد به هدف، است.اين هشتمين بار از زمان ديدار دونالد ترامپ و کيم جونگ اون در منطقه حائل نظامي بين دو کره است که پيونگ‌يانگ آزمايش موشکي انجام مي‌دهد. اين آزمايش‌ها همچنان مربوط به موشک‌هاي ميان‌برد و يا دوربرد نمي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي