جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6207

 ميز خبر 

 معاون حقوقي رئيس جمهوري:

دولت با حضور زنان در استاديوم‌هاي ورزشي موافق است

معاون حقوقي رئيس جمهوري گفت: ورود خانم ها به ورزشگاه ها هيچ منع قانوني ندارد، بنابراين سلب حق معنايي ندارد. موضع دولت نيز همين است و بر همين اساس از اين موضوع حمايت مي کند.

لعيا جنيدي در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران گفت: حرف من يک جمله است. ورود خانم ها به استاديوم هيچ منع قانوني ندارد. بنابراين سلب حق، معنايي ندارد. دولت هم موضعش همين است و از اين مساله حمايت مي کند و تا حالا هم شرايط را در چندين نوبت فراهم کرده است و بعد از اين هم شرايط را بيشتر فراهم خواهد کرد.

وي در خصوص اينکه مي گويند دولت نمي تواند در اين خصوص در مقابل حرف مراجع ايستادگي کند، گفت: دولت حتما سعي مي کند با تعامل اين مساله را حل کند و اين تصميم جدي دولت است و از قبل هم در چندين نوبت سعي کرده است تا در چندين مسابقه اين کار را انجام دهد. مسير اين کار، همين بوده و برنامه دولت هم همين است که انجام خواهد داد و اميدواريم با تعامل کار درست شود.

واکنش روسيه به اخراج بولتون

معاون وزير امور خارجه روسيه به اخراج مشاور امنيت ملي آمريکا از کاخ سفيد واکنش نشان داد.

به گزارش آنا از روسيااليوم، سرگئي ريابکوف گفت: تغييرات در دولت آمريکا و اخراج جان بولتون، مشاور امنيت ملي دولت ترامپ به معناي بهبود روابط ميان آمريکا و روسيه نيست.

معاون وزير امور خارجه روسيه افزود: موضع روسيه نسبت به آمريکا بعد از برکناري بولتون هيچ تغييري نمي کند و ما بر مبناي اقدامات دولت آمريکا سياست هاي لازم را اتخاذ مي کنيم.

نماينده عراق: پارلمان اقدامات لازم براي خريد سامانه موشکي اس- 400 را اتخاذ مي کند

نماينده پارلمان عراق از طرح پارلمان براي اتخاذ اقدام‌هاي لازم در راستاي خريد سامانه موشکي اس- 400 از روسيه خبر داد.

به گزارش ايلنا به نقل از روسيا اليوم، «علي البعيجي» نماينده ائتلاف «دولت قانون» در پارلمان عراق اعلام کرد که پارلمان براي اتخاذ اقدام‌هاي لازم در راستاي خريد سامانه موشکي اس- 400 روسيه تلاش خواهد کرد.

وي در بيانيه‌اي مطبوعاتي اعلام کرد: «آمريکا وکيل عراق نيست و دولت عراق آزادي کامل براي خريد سلاح از هر کشوري که بخواهد يا تجهيز به هر سامانه دفاعي را دارد».

بازداشت 3 استراليايي در ايران

به گفته مقامات استراليايي سه شهروند اين کشور در ايران بازداشت شده‌اند. به گزارش عصر ايران به نقل از توئيت پرس، اطلاعيه وزارت خارجه وتجارت استراليا بعد از انتشار گزارشي در تايم رسانه‌اي شد که در آن از بازداشت دو زن انگليسي-استراليايي و دوست پسر يکي از آن‌ها در ايران خبر داده بود.دولت استراليا مشاوره کنسولي در اين زمينه به خانواده سه بازداشتي داده است و از ذکر جزييات بيشتر در اين زمينه خودداري کرده است.

موشه يعلون:

اخراج بولتون به معناي پيروزي ايران است

وزير جنگ پيشين رژيم صهيونيستي با ابراز تاسف در مورد برکناري جان بولتون، اين اتفاق را يک پيروزي براي ايران دانست.

به گزارش ايلنا به نقل از عاروتص شوآ، «موشه يعلون»، سياستمدار اسرائيلي با ابراز تاسف در مورد برکناري جان بولتون گفت: اين اتفاق يک پيروزي براي ايران و يک خبر بد براي اسرائيل است

وي در ادامه گفت: ترامپ با اين کار سياست خود را از اسرائيل جدا کرده است.

واشنگتن پست بررسي کرد؛

هرج و مرج، دستاورد حضور بولتون در کاخ سفيد

واشنگتن پست در تحليلي هرج و مرج را دستاورد حضور بولتون در کاخ سفيد دانست و نوشت: بولتون در اين مدت بارها در تصميم‌گيري‌هاي ترامپ دخالت کرد و باعث شد که او تصميمات اشتباهي بگيرد.

به گزارش ايلنا به نقل از واشنگتن پست، دونالد ترامپ جان بولتون را از سمت خود اخراج کرد اين در حالي است که بولتون اعلام کرد که خودش از اين سمت کناره‌گيري کرده است.

در واقع حضور جان بولتون تاکنون در کاخ سفيد چيزي جز هرج و مرج و اخلال در عملکرد کاخ سفيد به همراه نداشته است.

بولتون خواهان اقدام نظامي عليه دشمنان آمريکا و مخالف هرگونه مذاکره با ايران و يا کره‌شمالي بود.

جاسوس آمريکايي که از ميز پوتين عکس مي‌گرفت از روسيه خارج شد

اين جاسوس به صورت مرتب به آقاي پوتين دسترسي داشته تا اين حد که مي‌‌توانسته از مدارک روي ميز رئيس جمهور روسيه عکس بگيرد.

رسانه‌هاي آمريکايي گزارش داده‌اند که اين کشور يک جاسوس ارشد خود را در سال 2017 از روسيه خارج کرده است.

به گزارش عصر ايران، سي‌ان‌ان به نقل از چند مقام دولت دونالد ترامپ گزارشي درباره اين عمليات منتشر کرده که در آن گفته شده مقام‌هاي اطلاعاتي آمريکا از ترس آن که پوشش اين جاسوس از طرف خود مقام‌هاي دولت آمريکا لو برود او را از روسيه خارج کرده‌اند.

در اقدامي تلافي‌جويانه؛ريابکوف: تحريم‌هاي روسيه عليه شهروندان آمريکا گسترش مي‌يابد

معاون وزير خارجه روسيه اعلام کرد که قوانين محدوديت ورود شهروندان آمريکايي به کشورش را گسترش خواهند داد.

به گزارش مهر به نقل از آناتولي، سرگئي ريابکوف معاون وزير خارجه روسيه در سخناني در مسکو تأکيد کرد: در واکنش به اقدام واشنگتن در درج نام 2 کارمند کميته تحقيقات منطقه اي «سورگوت» در فهرست تحريم‌ها، قوانين محدوديت ورود شهروندان آمريکايي را گسترش خواهيم داد.

معاون وزير خارجه روسيه در ادامه تصريح کرد: آمريکا مسئول مشکلات ايجاد شده در روابط ميان دو کشور است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي