جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6207

 در استان 

 رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس:

8 فقره رفع تصرف و تخريب ساخت و سازهاي غير مجاز در اراضي ملي

پرديس-ايرج صادقعلي

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس از 8 فقره رفع تصرف و تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي ملي واقع در پلاک‌هاي هيزم دره و سعيدآباد جاجرود اين شهرستان خبرداد.به گزارش خبرنگار آفرينش، يحيي روستايي در جمع خبرنگاران از8 فقره رفع تصرف و تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي ملي واقع در پلاک‌هاي هيزم دره و سعيدآباد جاجرود اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت: به منظور حفظ انفال و اراضي ملي، اين اراضي در راستاي اجراي 6 فقره حکم قضائي و 2 فقره تبصره ذيل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع از يد متصرفين خارج و به دولت بازگردانده شد.

وي افزود: اين اراضي رفع تصرف شده به ميزان 1242 مترمربع مي‌باشد که با توجه به اينکه متصرفين در برخي از اين اراضي اقدام به ديوارکشي و احداث بناهايي کرده بودند، پس از خلع يد تمامي بناها و مستحدثات ايجاد شده بر روي اين اراضي مورد تخريب قرار گرفت.رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان پرديس تأکيد کرد: عرصه‌هاي منابع طبيعي جز سرمايه ملي و متعلق به همه نسل‌ها است که از اين رو حفاظت از اين عرصه‌ها از تکاليف و وظايف اصلي مجموعه منابع طبيعي به شمار مي‌آيد که به صورت مستمر و دائمي انجام مي‌شود.وي از عموم مردم درخواست کرد هرگونه تخريب و تصرف به عرصه‌هاي ملي را فوراً به يگان حفاظت منابع طبيعي اطلاع دهند.

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه:

شهرک‌هاي علمي و تحقيقاتي، دانشگاه و شرکت‌هاي دانش بنيان؛ بازوي توسعه تکنولوژي

اصفهان -راعي

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه به همراه جمعي از معاونان و مديران شرکت ، ضمن بازديد از شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان و شرکت‌هاي فناورِ مستقر در آن با سرپرست اين مرکز ديدار کردند و راهکارهاي تعامل حداکثري صنعت با شهرک علمي و تحقيقاتي و دانش‌بنيان را مورد بررسي و تبادل نظر قرار دادند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،مهندس عظيميان در اين ديدار با بيان اين که شهرک‌هاي علمي و تحقيقاتي ، دانشگاه و شرکت‌هاي دانش بنيان بازوي توسع? تکنولوژي هستند بر برقراري ارتباط بيشتر صنعت با شهرک علمي و تحقيقاتي تأکيد کرد و گفت: با توجه به اين‌که تکنولوژي در تمامي زمينه‌ها و به‌خصوص در صنعت فولاد با سرعت قابل‌ملاحظه‌اي در حال پيشرفت است، به نظر مي‌رسد دست‌يابي و استفاده از فناوري‌هاي پيشرفته اجتناب‌ناپذير است. ما بر اين باوريم که ارتباط سازنده با شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان و شرکت‌هاي فناورِ مستقر در آن زمينه‌ساز پيشرفت قابل‌ملاحظ? شرکت فولاد مبارکه و صنعت فولاد کشور باشد.

ضرورت حمايت صنايع استان و کشور از مراکز علمي و تحقيقاتي و فناور

در اين ديدار سرپرست شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان نيز حمايت صنايع استان و کشور از مراکز علمي و تحقيقاتي و فناور را يک ضرورت دانست و افزود: شرکت فولاد مبارک? اصفهان مي‌تواند با مشارکت در صندوق پژوهش و فناوري استان اصفهان، نقش خود را در حمايت از شرکت‌هاي فناور اصفهان پررنگ‌تر کند.

در همين خصوص مهدي نقوي معاون تکنولوژي فولاد مبارکه نيز گفت: بايد مراکز علمي و تحقيقاتي و فناور بيش‌ازپيش درگير پروژه‌هاي داخلي گروه فولاد باشند تا بتوانند ايده‌هايشان را به محصول تبديل کنند. در حال حاضر، استراتژي اول فولاد مبارکه اين است که صاحب تکنولوژي صنعت فولاد شود؛ اما نبايد فراموش کرد که در جريان اين امر نبايد خدشه‌اي به روند توليد وارد شود.وي خاطرنشان کرد: در فرايند صاحب تکنولوژي شدن، دو موضوع را بايد در نظر بگيريم؛ يک اين‌که تصوير ذهني شرکت‌هاي دانش‌بنيان و شرکت‌هاي دانشگاهي از واقعيت صنعت چيست؛ و ديگر اين‌که آن‌ها به چه ميزان با مسائل خرد فرايندي که در فولاد مبارکه يا هر فولادسازي ديگري وجود دارد آشنا هستند. مذاکرات و شواهد نشان مي‌دهد اين تصوير، حداقل در حال حاضر، تصويري جامع‌نگر و در حد و انداز? يک فولادساز بزرگ نيست. ازاين‌رو ابتدا بايد فضاي عيني و واقعي براي دوستان باز شود تا به اشتراک ذهني دست يابيم.

وي اظهار داشت: در حوز? معاونت تکنولوژي به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي خواهيم کرد که صاحبان ايده در شرکت‌هاي دانش‌بنيان و شهرک علمي و تحقيقاتي با تمامي جزئيات و خطوط توليد فولاد مبارکه و دغدغه‌هاي آن آشنا شوند. به‌عنوان مثال وقتي کسي ادعا کند که توانايي طراحي يک خط فولادسازي را دارد بايد تمامي جزئيات و لزوم يکپارچگي فرايند توليد را بشناسد؛ وگرنه توليد محقق نخواهد شد.

دغدغ? امروز فولاد مبارکه تنها ساختن يک تجهيز اختصاصي و انحصاري نيست. امروز صحبت از صاحب تکنولوژي شدن است. بايد عوامل زيادي ازجمله دانش فني، طراحي و مهندسي و اجرا در کنار هم قرار گيرند تا نتيج? موردنظر حاصل شود. آيا هم? اين دانش‌ها در شهرک علمي و تحقيقاتي و شرکت‌هاي دانش‌بنيان موجود است.

به‌طور قطع فولاد مبارکه با حمايت‌هاي خود در پي تحقق اين امر است. بايد با حفظ و حتي ارتقاي روند توليد، ظرفيت‌ها را به توليد برسانيم و کسب درآمد کنيم تا با حمايت شرکت‌هاي دانش‌بنيان به جايگاه صاحب تکنولوژي بودن دست يابيم. در همين راستا از مجموع? شرکت‌هاي دانش‌بنيان و شهرک علمي و تحقيقاتي و دانشگاه‌هاي ايران ياري مي‌طلبيم و خود را ملزم به حمايت از آن‌ها مي‌دانيم. به نظر مي‌رسد بايد انجمن يا گروهي شکل گيرد تا به‌صورت يکپارچه تمام موضوعات را پوشش دهد.

جمع آوري تابلوهاي زايد و رفع موانع فيزيکي از سطح حوزه شهرداري منطقه دو تبريز

تبريز-توفيقي

شهرداري منطقه دو تبريز براي تسهيل تردد شهروندان، اقدام به جمع آوري تابلوهاي زايد و رفع موانع فيزيکي در سطح حوزه اين منطقه کرده است.از سوي تلاشگران نواحي 3 گانه حوزه خدمات شهري منطقه، عمليات جمع آوري تابلوهاي زايد در سطح حوزه اين شهرداري به منظور رفع نازيبايي هاي شهري اجرايي شده و هم زمان با اين فعاليت به منظور تسهيل تردد و عبور و مرور بدون حادثه شهروندان از معابر و پياده روها، همچنين عمليات رفع موانع فيزيکي در کليه مسيرهاي تحت پوشش شهرداري منطقه دو به اجرا درآمده است.در اين عمليات مسيرهاي اصلي شهر اعم از دروازه تهران، خيابان امام، آزادي و عطار نيشابوري و همچنين مسيرهاي شهرک ميرداماد، سهند ائل گلي و الهي پرست، قائم و نور ياغچيان و...از حيث تابلوهاي زايد پاکسازي شده و از سوي سختکوشان حوزه خدمات شهري منطقه دو، رفع فيزيکي معابر از قبيل برداشت جداول اضافي به انجام رسيده است.همچنين در اقدامي مشابه بنرهاي غيرمجاز و تاريخ گذشته نيز جمع آوري شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي