جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6207

 خبـــرنامه 

 آرايش متفاوت ويلموتس

باز هم دو مهاجم

ويلموتس بعد از چهار ماه حضور در ايران، هنوز براي شناخت تيم ملي نياز به زمان بيشتري دارد. ايران در سه مسابقه‌اي که در دوره ويلموتس برگزار کرده، با دو آرايش متفاوت بازي کرده است. ويلموتس در اولين مسابقه‌اي که روي نيمکت تيم ملي نشست، آرايش تيم را تغيير داده بود. ايران که در اواخر دوره کي‌روش 3-3-4بازي مي‌کرد با حضور ويلموتس با آرايش 1-3-2-4 مقابل سوريه و کره‌جنوبي قرار گرفت. بيرانوند در هر دو مسابقه شماره يک ويلموتس بود. رضاييان و محمدي در دو سمت خط دفاع قرار گرفتند. در مرکز دفاع هم زوج پورعلي‌گنجي از بين کنعاني‌زادگان و مجيد حسيني انتخاب مي‌شد.

اميد ابراهيمي و حاج‌صفي دو هافبک مياني تيم ويلموتس بودند. به جز ترابي و اميري که جايگزين همديگر مي‌شدند، سه بازيکن ديگر تهاجمي تيم ملي هم ثابت بودند. در غياب سردار آزمونِ مصدوم، کريم انصاري‌فرد در خط حمله قرار مي‌گرفت و جهانبخش و طارمي هم عقب‌تر از کريم حضور داشتند.

اما براي اردوي جديد و آغاز مرحله مقدماتي جام جهاني دوباره ويلموتس آرايش تيم ملي را تغيير داد. در اين بازي ملي‌پوش‌ها براي مقابله با دفاع پرتعداد حريف، با دو مهاجم مقابل اين تيم قرار گرفتند. با بهبود مصدوميت سردار آزمون، اين بازيکن هم براي اولين بار در ترکيب تيم ويلموتس قرار گرفت و زوج انصاري‌فرد را تشکيل داد. همچنين مهدي طارميِ مصدوم هم از ترکيب خارج شد. استراتژي‌ ويلموتس هم جواب داد و ايران با نمايشي منطقي و تهاجمي از سد ساده‌ترين حريف گروه گذشت.

از بي‌‌سليقگي تا بي‌‌برنامگي

وقتي خبرنگاران براي فدراسيون واليبال اهميت ندارند!

در آستانه رقابت‌هاي قهرماني آسيا، فدراسيون واليبال در برنامه‌هاي خود کمترين اهميت را خبرنگاران داده است.فدراسيون واليبال با انتشار خبري اعلام کرد که «اهالي محترم رسانه که پيش‌تر درخواست صدور ID کارت براي پوشش مسابقات واليبال قهرماني آسيا کرده بودند، روز پنج‌شنبه با همراه داشتن کارت پوشش خبري وزارت ورزش و جوانان، از ساعت 11 تا 13 جهت دريافت ID کارت خود به کميته روابط عمومي فدراسيون واليبال مراجعه نمايند.»

در شرايطي که خبرنگاران پس از رقابت‌هاي انتخابي المپيک در تمرينات تيم ملي حضور پيدا نکرده بودند، ديروز سايت فدراسيون با انتشار خبري زمان حضور خبرنگاران در تمرين تيم ملي را هم اعلام کرد. در خبر سايت فدراسيون آمده است «تمرين روز پنجشنبه تيم واليبال بزرگسالان ايران از ساعت 18:30 در سالن 12 هزار نفري مجموعه ورزشي آزادي برگزار مي‌شود و اهالي محترم رسانه مي‌توانند در محل برگزاري اين تمرين حضور پيدا کنند.»

نکته قابل تامل در برنامه فدراسيون اين است که اصحاب رسانه از ساعت 11 تا 13 بايد کارت‌هاي مخصوص پوشش مسابقات را دريافت کنند و پس از آن با چند ساعت معطلي منتظر بمانند تا در تمرين تيم ملي واليبال حاضر شوند. با توجه به اينکه تمرينات تيم ملي در سالن-=12 هزار نفري آزادي برگزار مي‌شود، شرايط رفت و آمد اصحاب رسانه به ساير نقاط هم سخت است. شايد بهتر بود که آقايان در روابط عمومي فدراسيون واليبال در برنامه‌ريزي‌هاي خود کمي به فکر خبرنگاران هم بودند تا شرايط پوشش تمرينات و مسابقات براي آنها آسان شود!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي