جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6215

 ميز خبر 

 رئيس قوه قضاييه:

افق ما دستيابي به قوه قضاييه هوشمند است

رئيس قوه قضاييه با اعلام حمايت و صيانت کامل دستگاه قضايي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان و استارت‌آپ‌ها، بر ضرورت دستيابي به قوه قضاييه هوشمند و بهره‌مندي از فناوري و نوآوري براي تحول قضايي تاکيدکرد.

به گزارش مهر، آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي در نشست هم‌انديشي پيرامون نقش شرکت‌هاي دانش‌بنيان و استارت‌آپ‌ها در تحول قضايي که با حضور دکتر ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري، دکتر وحدت رئيس صندوق نوآوري و شکوفايي، جمعي از مسئولان قضايي و مديران ده‌ها شرکت دانش‌بنيان برگزار شد، بر نقش اقتصاد دانش‌بنيان در رونق توليد، ايجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتي تاکيد کرد و گفت: رفع مشکلات اين شرکت‌ها از نظر مالي، حقوقي و اقتصادي و همچنين فراهم ساختن زمينه کار و فعاليت آنها امروز يک ضرورت انکارناپذير است.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه توسعه شرکت‌هاي دانش‌بنيان از اصلي‌ترين مولفه‌هاي جلوگيري از خام‌فروشي در کشور است، ادامه داد: نيروهاي جوان و تحصيلکرده در اين شرکت‌ها مي‌توانند با يک کار علمي و خلاقانه، منابع سرشار کشور را به ثروت‌هايي پايدار تبديل کنند و بازويي اثرگذار در رفع مشکلات اقتصادي باشند.

حکم اعدام محمدعلي نجفي نقض شد

ديوان عالي کشور حکم اعدام محمدعلي نجفي، شهردار اسبق تهران را نقض و پرونده را براي رسيدگي مجدد به دادگاه ارجاع داد.

براساس رأي ديوان عالي کشور مقرر شده است پرونده محمدعلي نجفي در رابطه با قتل ميترا استاد در شعبه ديگري مورد رسيدگي قرار گيرد.

به گزارش عصر ايران ، گفته مي‌شود حکم پرونده محمدعلي نجفي از سوي ديوان عالي کشور نقض شد.

ديوان عالي کشور حکم اعدام محمدعلي نجفي، شهردار اسبق تهران را نقض و پرونده را براي رسيدگي مجدد به دادگاه ارجاع داد.

توافق فرانسه و آلمان در زمينه صادرات سلاح

فرانسه و آلمان به توافقي براي رفع موانع موجود بر سر صادرات سلاح هايي که در چهارچوب همکاري هاي دو کشور توليد شده اند دست يافتند.

به گزارش مهربه نقل از يورو نيوز، مذاکره بر سر اين توافق پس از آن انجام شد که شرکت هاي فرانسوي خواستار تسهيل محدوديت هايي شدند که آلمان براي صادرات سلاح در نظر گرفته است.

محدوديت هاي آلمان براي صادرات سلاح به کشورهايي که عضو اتحاديه اروپا و يا ناتو نيستند طي سالهاي گذشته يکي از موضوعات مورد اختلاف بين پاريس و برلين بوده است.

حزب سوسيال دموکرات آلمان که اکنون شريک آنگلا مرکل در دولت ائتلافي اين کشور است موضعي سرسختانه در زمينه صادرات سلاح دارد.

4 کشته و زخمي در پي سقوط يک هواپيما در ايتاليا

در پي سقوط يک هواپيماي تک‌موتوره در ايتاليا دست کم يک نفر کشته و سه نفر ديگر زخمي شدند.

به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، در پي سقوط يک هواپيماي تک‌موتوره در ايتاليا دست کم يک نفر کشته و سه نفر ديگر زخمي شدند. به گزارش ايتاليا، اين حادثه در نزديکي فرودگاه «اوريو ال سريو» در استان لومباردي روي داد. مقام‌هاي رسمي گزارش دادند که چهار نفر هنگام وقوع اين حادثه در هواپيما بودند.

ليتواني به «تنگه هرمز» نيرو اعزام مي‌کند

مقام‌هاي دولت ليتواني از اعزام نيرو به تنگه هرمز جهت پيوستن به ائتلاف دريايي آمريکا خبر دادند.

به گزارش فارس، ليتواني بنابر تقاضاي آمريکا در نظر دارد براي مشارکت در ائتلاف دريايي ايالات متحده در تنگه هرمز نيرو به منطقه اعزام کند.

به نوشته وبگاه «دلفي» «جياتاناس نوسدا» سخنگوي رئيس جمهور با تاييد اين خبر گفت: «شوراي دفاع کشور مشارکت نيروهاي ليتواني در عمليات امنيت دريايي در تنگه هرمز را تصويب کرد.»

«رائيمونداس کروبليس» وزير دفاع ليتواني نيز اعزام نيرو به تنگه هرمز را به تصويب مجلس اين کشور منوط کرد.

ديدار جانسون و ترامپ در نيويورک با محوريت ايران

نخست‌وزير بريتانيا در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل با رئيس‌جمهوري آمريکا ديدار و درباره ايران رايزني مي‌کند.

به گزارش ايلنا به نقل پايگاه اينترنتي روزنامه ايونينگ استاندارد، «بوريس جانسون» نخست‌وزير بريتانيا، بناست در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل با «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهوري آمريکا، «امانوئل ماکرون» رئيس‌جمهوري فرانسه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان درباره برگزيت، ايران و بحران محيط‌زيست گفت‌وگو کند.

جانسون وارد نيويورک مي‌شود و انتظار مي‌رود در ابتداي کار با ترامپ ديدار کند. هرچند که انتظار مي‌رود دو طرف درباره مسائلي چون تغييرات زيست‌محيطي با يکديگر اختلاف‌هاي بسيار داشته باشند.

حضور ناو موشک انداز آمريکايي در تنگه تايوان

يک فروند ناو موشک انداز متعلق به ناوگان هفتم نيروي دريايي آمريکا در اقدامي تحريک آميز عليه چين از تنگه تايوان عبور کرد.

به گزارش فارس، يک فروند ناو موشک انداز آمريکايي به نام «آنتي‌تام» 20 سپتامبر در اقدامي عليه چين از تنگه تايوان عبور کرد.

به نوشته خبرگزاري «اسپوتنيک» به نقل از شبکه «ان اچ کي» اين ناو موشک انداز متعلق به ناوگان هفتم نيروي دريايي آمريکاست.

ماه گذشته نيز يک فروند ناو موشک انداز ديگر آمريکايي به نام «سان آنتونيو» از اين منطقه عبور کرد. در حالي که چين اين منطقه را متعلق به خود مي‌داند، آمريکا و برخي کشورهاي ديگر آن را به عنوان آب‌هاي بين‌المللي در نظر مي‌گيرند.

بازداشت عامل انفجار کربلا

نخست وزير عراق از بازداشت عامل انفجار کربلا خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از النشره، عادل عبدالمهدي نخست وزير عراق اعلام کرد که دستگاههاي امنيتي در استان کربلا عامل انفجار که شماري شهيد و زخمي برجاي گذاشت، بازداشت شده است.وي افزود: ما با اهتمام ويژه حمله تروريستي بزدلانه که اتوبوس حامل شهروندان ميان استانهاي کربلا و بابل را هدف قرار داد، دنبال مي کنيم. تيم هاي پزشکي اقدام به انتقال زخمي شدگان به بيمارستانهاي نزديک کردند و نهادهاي امنيتي با همکاري اهالي، عامل اين حمله تروريستي را بازداشت کرده اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي