جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6215

 خبر 

 لغو ناگهاني ويزا؛

آمريکا از ورود 12 دانشجوي ايراني جلوگيري کرد

ويزاي 12 دانشجوي ايراني به آمريکا که قرار بوده برنامه‌هاي تحصيلات تکميلي خود را آغاز کنند، به طور ناگهاني لغو شده است. برخي از اين دانشجويان در فرودگاه ايران از پرواز به آمريکا منع شده اند.به گزارش مهر به نقل از نيويورک تايمز، ويزاي 12 دانشجوي ايراني که قرار بود برنامه هاي تحصيلات تکميلي خود را در رشته هاي مهندسي و علوم رايانشي آغاز کنند، در ماه جاري لغو و از پرواز آنها به ايالات متحده آمريکا جلوگيري شده است.وزارت امور خارجه آمريکا اعلام کرده هيچ تغييري در سياست هاي مربوط به ويزاي دانشجويي انجام نداده است. از سوي ديگر مقامات آموزش عالي اين کشور نيز اعلام کرده اند مشکلات مربوط به ويزا در فصل پاييز براي صدها هزار دانشجوي بين المللي که در دانشگاه ها و کالج هاي آمريکايي تحصيل مي کنند، به وجود مي آيد.

اما اين گروه از دانشجويان ايراني که بيشتر آنها در سيستم دانشگاهي ايالت کاليفرنيا تحصيل مي کنند، اعلام کرده اند ويزاي آنها در آخرين لحظه و بدون هيچ گونه توضيحي لغو شده است.

روسيه: سامانه «اس-400» جنگنده‌ «اف-35» را بي اعتبار مي‌سازد

وزارت دفاع روسيه با خط بطلان کشيدن بر ويژگي رادار گريزي جنگنده اف-35 ، اعلام کرد که اين جنگنده به راحتي در تيررس سامانه اس-400 قرار مي‌گيرد.به گزارش فارس، وزارت دفاع روسيه به تازگي در پيامي خطاب به آمريکا اعلام کرد که سامانه دفاع موشکي «اس-400 » مستقر در ترکيه جنگنده‌هاي نسل پنجم «اف- 35 لايتنينگ» ساخت آمريکا را بي اعتبار مي‌سازد.بر اساس اين گزارش، وزارت دفاع ترکيه به تازگي اعلام کرد که محموله دوم سامانه اس-400 ساخت روسيه وارد کشور شده و اين سامانه‌ در آوريل 2020 فعال خواهد شد. به نوشته وبگاه «پراودا» در بخشي از پيام وزارت دفاع روسيه خطاب به آمريکا آمده است، جنگنده اف-35 لايتنينگ فقط براي ماليات دهندگان آمريکايي و خريداران خارجي نامرئي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي