جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6215

 وزير علوم:
 امسال درباره تقلب علمي برخورد جدي داريم 

 وزير علوم گفت:آيين‌نامه اجرايي قانون مقابله با تقلب علمي از سوي دولت تأييد و توسط اين وزارتخانه به دانشگاه‌هاي سراسر کشور ابلاغ شد و امسال به طور جدي با اين موضوع برخورد خواهيم کرد.منصور غلامي وزير علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با فارس با اشاره به قانون مقابله با تقلب علمي، گفت: قانون مقابله با تقلب علمي مصوب مجلس شوراي اسلامي است و آئين نامه اجرايي آن را براي ايجاد يک هماهنگي مشترک به همه دانشگاه ها ابلاغ کرده ايم و تمامي مراکز علمي موظف به رعايت آن هستند.

تشکيل کارگروه براي مقابله با تقلب علمي در دانشگاه‌ها

وي افزود:از آنجايي که قانون مقابله با تقلب علمي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است اين قانون را در قالب تشکيل کارگروه هايي براي هماهنگي، رعايت و همچنين اجرايي شدن آن انجام داده ايم.

پديده تقلب علمي شأن آموزش عالي را زير سوال برده است

غلامي ادامه داد:مقابله با تقلب علمي از سال تحصيلي جديد توسط وزارت علوم و دانشگاه ها بر اساس قانون به طور جدي دنبال مي‌شود چرا که اين پديده متأسفانه گاهي شأن آموزش عالي رازير سؤال برده است که در اين رابطه برخورد جدي صورت مي‌گيرد.

تقلب علمي امسال با قدرت پيگيري مي‌شود

وزير علوم، تحقيقات و فناورري تصريح کرد:قانون مقابله با تقلب علمي به عنوان يک طرح جدي در اجراي قوانين از گذشته وجود داشته است اما امسال با قدرت در همه دانشگاه‌ها اين موضوع پيگيري خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي