جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6231

 ميز خبر 

تعليق تمامي سفرهاي اعضاي مجلس دوما به آمريکا

مجلس دوماي روسيه سفر کاري اعضايش به آمريکا را به حال تعليق درآورد.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري تاس، معاون رئيس مجلس دوماي روسيه اعلام کرد که سفر اعضاي اين مجلس به آمريکا تا زماني که ماجراي بازداشت «اينگا يوماشوا» نماينده پارلمان در فرودگاه نيويورک و بازجويي وي از سوي مرکز تحقيقات فدرال مشخص نشود، به حالت تعليق درآمده است. وي گفت: «با توجه به حادثه‌اي که هنگام سفر اينگا يوماشوا به آمريکا روي داد، قانون‌گذاران ما سفرشان به آمريکا را لغو مي‌کنند. سفرهاي کاري به آمريکا تا زماني‌که مقام‌هاي اين کشور درباره اين اقدام‌شان توضيح ندهند و عذرخواهي نکنند، متنفي خواهد بود.»

عقب‌نشيني نظاميان اماراتي از بزرگترين پايگاه نظامي يمن

گزارش‌هاي رسانه‌اي از خروج نظاميان اماراتي از يکي از پايگاه‌هاي خود در جنوب يمن حکايت دارد.به گزارش مهر به نقل از النشره، گزارش هاي رسانه اي از خروج نظاميان اماراتي از يکي از پايگاه هاي خود در جنوب يمن حکايت دارد.بر اساس اين گزارش، شبکه روسيا اليوم اعلام کرد امارات، نظاميان خود را از پايگاه العند در استان لحج در جنوب يمن خارج کرد.پايگاه العند واقع در 60 کيلومتري شمال عدن، بزرگترين پايگاه نظامي يمن محسوب مي شود.طي دو روز اخير امارات و سودان شمار زيادي از تجهيزات نظامي را از عدن خارج کردند.

اقليم کردستان عراق به ترکيه در خصوص سوريه هشدار داد

دولت اقليم کردستان عراق با صدور بيانيه‌اي نسبت به تبعات عمليات نظامي ترکيه در شمال شرق سوريه هشدار داد.به گزارش مهر به نقل از روسيا اليوم، دولت اقليم کردستان عراق با صدور بيانيه اي به ترکيه نسبت به پيامدهاي عمليات نظامي در شمال شرق سوريه هشدار داد.در اين بيانيه آمده است: بايد تنش ها را از طريق گفتگو با مشارکت طرفهاي کرد حل و فصل کرد.در ادامه اين بيانيه تاکيد شده است: ما نسبت به اقدام آمريکا در خصوص عقب نشيني از شمال شرق سوريه نگران هستيم. هم چنين در خصوص عمليات نظامي ترکيه در اين منطقه نگراني داريم.در اين بيانيه آمده است: پيامدهاي درگيري هاي نظامي از مرزهاي سوريه عبور مي کند و مناطق ديگر را نيز دربر مي گيرد. اين مسأله شرايط را براي بازگشت داعش مهيا مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي