جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6231

 يادداشت  

 جذب سرباز امريه در سازمان جهاد دانشگاهي تهران

جهاددانشگاهي پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران از ميان مشمولان خدمت مقدس سربازي افراد واجد شرايط امريه را براي فعاليت در مرکز کشت بافت گياهي جذب مي‌کند.

به گزارش ايسنا، نداشتن کسر خدمت، داشتن مدرک کارشناسي ارشد يا دکتري در رشته باغباني گرايش‌هاي بيوتکنولوژي و ژنتيک مولکولي محصولات باغباني و فيزيولوژي و اصلاح درختان ميوه، داراي رزومه مرتبط و داشتن فرصت حداقل چهار ماه تا اعزام از شرايط جذب است.

واجدين شرايط تا 30 آذرماه فرصت دارند رزومه کامل خود را به دفتر جهاد دانشگاهي پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران واقع در کرج، بلوار امامزاده حسن(ع)، پايين‌تر از درب غربي پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران، نرسيده به مصلي کرج تحويل دهند.

پذيرش 3 هزار و 200 دانشجوي جديد در دانشگاه صنعتي اميرکبير

معاون آموزشي دانشگاه صنعتي امير کبير از پذيرش 3 هزار و200 دانشجو در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري خبر داد.

محمد حسين کريميان معاون آموزشي دانشگاه صنعتي اميرکبير در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،در خصوص دانشجويان جديد دانشگاه صنعتي اميرکبير اظهار کرد: اين دانشگاه 530 عضو هيئت علمي دارد و داراي 13 هزار دانشجو است.او افزود:براي سال تحصيلي 98-99 تعداد 3 هزار و 200 دانشجو در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري پذيرش شده است.

معاون آموزشي دانشگاه صنعتي اميرکبير تصريح کرد:اين دانشگاه جزء دانشگاه‌هاي درجه يک و دو در حوزه فني و مهندسي ايران است بنابراين آموزش و پژوهش در رده بالا به دانشجويان ارائه مي‌شود. کريميان با اشاره به اينکه اولويت در دانشگاه تحصيل است، بيان کرد: فضاي دانشگاه با دبيرستان متفاوت است و فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي بر عهده خود دانشجو است اين در حالي است که دانشگاه کمک مي‌کند، اما مسئول تمام اقداماتي که انجام مي‌شود خود دانشجو است.

او ادامه داد:در دانشگاه در سال اول فشار تحصيلي بسيار بالا است و لازم است دانشجويان تلاش بيشتري در اين سال داشته باشند.معاون آموزشي دانشگاه صنعتي اميرکبير اظهار کرد:دانشجويان به خصوص افرادي که از شهرستان به اين دانشگاه آمده‌اند، لازم است ارتباط خود را با خانواده‌ها حفظ کنند تا هر گونه مسئله‌اي پيش آمد با آن‌ها در ميان بگذارند.

ورود 35 دانشجوي بين‌المللي به دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان

معاون آموزشي دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان گفت: 35 دانشجوي بين‌المللي به دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان وارد شدند.مهدي قائمي در گفت‌وگو با ايسنا، در رابطه با ورود دانشجويان بين‌المللي به دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان، اظهار کرد: اولين دانشجويان بين‌المللي دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان، در سالن ابن‌سيناي دانشکده پزشکي ثبت‌نام شدند و برنامه‌هاي توجيهي آن‌ها در حين ثبت‌نام انجام شد.وي افزود: 35 دانشجوي خارجي وارد دانشگاه شده‌اند که اکثريت آنان از منطقه اقليم کردستان عراق بوده و يک نفر نيز از کشور پاکستان است.همچنين برنامه توجيهي اين دانشجويان به زبان کردي برگزار شده است.اين مسئول تصريح کرد: دانشجويان بين‌المللي دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان پس از گذراندن يک ترم آموزش زبان فارسي در دانشگاه مي‌توانند با دانشجويان بومي ارتباط برقرار کرده و تحصيل خود را آغاز کنند.

قائمي ادامه داد: طبق قانون، دانشجويان بين‌المللي در خوابگاه‌هاي دولتي اسکان دارند. اميد است در سال‌هاي تحصيلي آتي بتوانيم دانشجويان انگليسي زبان را از کشورهاي مختلف جذب کنيم.اين مسئول با تاکيد بر يکسان بودن ارائه خدمات و امکانات در دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان به دانشجويان بومي و بين‌المللي، خاطرنشان کرد:هيچ تفاوتي از نظر امکانات و نحوه تعامل با دانشجويان بين‌المللي و دانشجويان ايراني وجود ندارد.وي ابراز اميدواري کرد که اين دانشجويان نيز در طول تحصيل، سفيران خوبي از سوي کشور خود در ايران بوده و در پايان دوره نيز خاطرات خوب و به ياد ماندني‌ از ايران همراه خود ببرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي