جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6231

 اقدامات دولت براي جلوگيري از فرار مالياتي  

 وزير اقتصاد هوشمندسازي پرداخت ماليات، قانون ارزش افزوده و ايجاد شبکه جامع نظام مالياتي را سه ابزار موثر مقابله با فرار مالياتي دانست.به گزارش ايلنا، فرهاد دژپسند در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص راه‌هاي مبارزه با فرار مالياتي گفت: وقتي فرار مالياتي را تعريف مي‌کنيم يعني موردي از پرداخت ماليات فرار مي‌کند؛ گاهي پرداخت معوق را هم فرار مي‌ناميم که درست نيست.

وي ادامه داد: براي مبارزه با فرار مالياتي بايد از ابزارها و روش‌هاي مختلف استفاده کنيم و موثرترين روش هوشمندسازي پرداخت ماليات است و قانون صندوق مکانيزه بسيار به اين امر کمک مي‌کند؛ شوراي نگهبان دو ايراد جزئي گرفته و اميدواريم به زودي تصويب شود و ابلاغ اين قانون گام موثري فراهم مي‌کند.

وزير اقتصادي گفت: راه دوم قانون ارزش افزوده است که روز گذشته بنا به دلايلي به کميسيون برگردانده شد که اميدواريم قبل از تصويب قانون بودجه اين قانون هم تصويب شود و يکي از ابزارهاي مهم ديگر براي مبارزه با فرار مالياتي اطلاعات مالي است که براي آن دو ماده در قانون داريم که کمک مي ‌کند اطلاعات را جمع کنيم و بر مبناي اطلاعات درست فرارهاي مالياتي را شناسايي کنيم. بنابراين اين قسمت سوم در کنار قسمت‌هاي ديگر موثر است تا شبکه جامع نظام مالياتي را تکميل کنيم و بتوانيم اين مبارزه را انجام دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي