جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6231

 تريبون  

 آخرين جزئيات حادثه ؛

بيش از 170 پيچ از ريل راه آهن زاهدان - تهران باز شده بود

نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد حادثه قطار زاهدان - تهران با ارائه گزارش از سوي همه بخش‌هاي دخيل در آن با دقت مورد بررسي قرار گيرد تا در نهايت با تحقيقات کارشناسي علت وقوع اين حادثه روشن شود.سيد ابوالفضل موسوي بيوکي در گفتگو با ايسنا درباره آخرين بررسي‌هاي کميسيون عمران براي پيگيري حادثه قطار زاهدان- تهران، بيان کرد: در اين هفته سومين جلسه بررسي جزئيات اين حادثه با حضور فرمانده نيروي انتظامي استان سيستان و بلوچستان، فرمانده نيروي انتظامي راه آهن، معاون سياسي- امنيتي استانداري سيستان و بلوچستان، مدير عامل راه آهن جمهوري اسلامي و کميته رسيدگي به سوانح راه آهن برگزار شد.

وي در ادامه اظهار کرد: بر اساس گزارش‌ها بيش از 170 پيچ از ريل راه آهن باز شده بوده که دو علت مي‌تواند داشته باشد. يا به قصد دزدي اين کار انجام شده و يا مي‌تواند انگيزه خرابکاري پشت اين ماجرا باشد.بر اساس گزارش نيروي انتظامي منطقه تاکنون باز شدن پيچ‌ها سابقه داشته، اما بلافاصله ترميم مي‌شدند. بايد بررسي‌هاي دقيق انجام شود تا علت اصلي روشن گردد.نماينده مردم يزد در مجلس تصريح کرد: نيرو‌هاي امنيتي اظهار داشتند که ماجرا امنيتي نبوده است، اما از سوي ديگر شواهد نشان مي‌دهد تعداد پيچ‌هاي باز شده و قيمت آن‌ها ارزش دزدي نداشته است. اکنون موضوع از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و بايد تحقيقات و کار کارشناسي ادامه يابد تا دليل اصلي اين حادثه روشن شود.

وي در ادامه با بيان اينکه «امنيت در خطوط ريلي و جاده‌هاي کشور از اهميت ويژه‌اي برخوردار است» تصريح کرد: بايد اين حادثه با ارائه گزارش از سوي همه بخش‌هاي دخيل در آن با دقت مورد بررسي قرار گيرد. تامين امنيت در سراسر کشور به ويژه مناطق شرقي از اولويت ويژه‌اي برخوردار است. بايد تمام حاکميت براي برقراري امنيت در بخش‌هاي شرقي کشور تلاش کنند. با تامين امنيت در مناطق شرقي به ويژه استان سيستان و بلوچستان اين مناطق مي‌توانند در سايه آرامش مسير رشد و توسعه را طي کنند. اين امر ياري مردم را نيز مي‌طلبد.قطار «زاهدان- تهران» در منطقه «شورو» زاهدان در روز سوم مهرماه از ريل خارج شد که در اثر اين حادثه بيش از 42 نفر مصدوم شده و پنج نفر از مسافران اين قطار نيز جان خود را از دست دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي