جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6231

 مدير عامل فولاد مبارکه:
 ضريب ايمني فولاد مبارکه در بالاترين سطح خود قرار دارد 

اصفهان -راعي

مهندس عظيميان با تأکيد بر اين‌که فولاد مبارکه مولود انقلاب است و به برکت خون شهيدان و زير بمباران‌هاي هوايي دشمنان ساخته ‌شده است، تصريح کرد: حفظ و نگهداري و ارتقاي اين صنعت که امروز بزرگ‌ترين کارخانه فولادسازي و بنگاه اقتصادي کشور است، وظيفه همه مديران و کارکنان است.وي در ادامه سخنان خود اظهار داشت: از ابتداي حضور در فولاد مبارکه، بر توجه به ارتقاي ايمني نيروي انساني شرکت تأکيد کرده‌ايم و همواره خاطرنشان ساخته‌ايم که باارزش‌ترين سرمايه فولاد مبارکه نيروي انساني آن است.به شکرانه خداوند و با تلاش و همکاري تمامي واحدها، به‌ويژه مديريت ايمني و آتش‌نشاني، امروز شاهد آنيم که ضريب ايمني فولاد مبارکه در بالاترين سطح خود قرار دارد.

مديرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به روند توليد فولاد خام در گروه فولاد مبارکه گفت: در سال 1397 در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا) 9 ميليون و 20 هزار تن فولاد خام توليد شده است. اين در حالي است که برنامه شش‌ماهه اول سال جاري 4 ميليون و 320 هزار تن فولاد خام بوده، اما عملکرد واقعي با 109 درصد تحقق برنامه، توليد 4 ميليون و728 هزار تن را نشان مي‌دهد. به تعبير ديگر، با همکاري همکاران تا پايان سال، علي‌رغم همه مشکلات، ان‌شاء‌الله بيشتر از سال 1397 توليد خواهيم کرد.

رشد قابل‌ملاحظه‌اي در فروش داخلي و صادراتي داشته‌ايم

وي افزود:در شش‌ماهه اول سال 1398 تناژ فروش داخلي به 3 ميليون و 121 هزار تن و تناژ فروش صادراتي به 753 هزار تن رسيد. اين در حالي است که در مدت مشابه سال قبل ميزان فروش داخلي 2 ميليون و933 هزار تن و فروش صادراتي 664 هزار تن بوده است. اين ارقام نشان مي‌دهد که با تلاش جمعي کارکنان در شش‌ماهه اول سال جاري، در فروش داخلي و صادراتي رشد قابل‌ملاحظه‌اي داشته‌ايم.

مهندس عظيميان تصريح کرد: درآمد فروش کل (داخلي و صادرات) در شش‌ماهه اول سال گذشته 98 هزار و 101 ميليارد ريال بوده است، درحالي‌که اين رقم در شش‌ماهه اول سال 1398 به 200 هزار و 337 ميليارد ريال افزايش ‌يافته است. همچنين درآمد فروش صادراتي در شش‌ماهه اول سال جاري، علي‌رغم همه مشکلات در حوزه صادرات و اين مهم که فولاد مبارکه تأمين بازار داخلي را از اولويت‌هاي اصلي خود مي‌داند، به 311 ميليون دلار افزايش يافتهاست.

بهبود شاخص‌هاي کيفي محصول در فولاد مبارکه هم‌زمان با افزايش کمّي محصول از ديگر مباحثي بود که مديرعامل فولاد مبارکه به آن اشاره کرد و گفت:طي شش‌ماهه اول سال جاري در بسياري از نواحي، شاخص‌هاي کيفي محصول از برنامه بيشتر است.

او در بخش ديگري از سخنان خود گفت: برخي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي شش‌ماهه اول سال 1398 عبارت‌اند از:برگزاري مجمع عمومي سالانه شرکت و تقسيم سود نقدي 39000 ميليارد ريالي (اين رقم در سال قبل 18750 ميليارد ريال بود و هم‌اکنون بيش از دو برابر شده است)؛ پيشنهاد هيئت‌مديره براي افزايش سرمايه از 130000 ميليارد ريال به 210000 ميليارد ريال؛ کسب رکورد کمترين ميزان حادثه در شش‌ماهه اول سال؛ افزايش رضايت و اشتياق کارکنان در يک سال گذشته نسبت به پيش از آن؛ برگزاري پنجمين مراسم گلريزان فولاد مبارکه و شرکاي تجاري به مبلغ 32 ميليارد ريال؛ توليد انبوه فولاد گريد APIX60 جهت استفاده در صنايع نفت و گاز براي اولين بار در کشور؛ ثبت رکورد توليد در کليه نواحي توليدي؛ افزايش ظرفيت توليد زنجيره قلع‌اندود؛ انجام پروژه نوسازي (Revamp) کوره 1 فولادسازي مجتمع فولاد سبا و اجراي پروژه بارنامه داخلي در ورود مواد.

مهندس عظيميان کسب اين موفقيت‌ها را مرهون خودباوري و تلاش همه مديران و کارکنان فولاد مبارکه دانست و گفت:براي ادامه اين راه موفقيت‌آميز در تلاشيم تا مشکلات موجود در تأمين مواد اوليه و تجهيزات موردنياز را برطرف کنيم.فولاد مبارکه به اين نتيجه رسيده است که همان‌گونه که در بومي‌سازي قطعات، اقداماتي در سطح ملي انجام داده‌ايم، در بخش تأمين مواد اوليه و توسعه معادن نيز بايد به‌طور جدي اقدام کنيم تا بزرگ‌ترين فولادساز کشور و خاورميانه از اين بابت با مشکل مواجه نشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي