جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6231

 ايران - کامبوج
 تمرين گلزني ملي پوشان براي ديدار با بحرين 

 تيم ملي فوتبال ايران در دومين مسابقه خود در مقدماتي جام جهاني 2022 ميزبان تيم کامبوج است.تيم ملي فوتبال ايران ساعت 17 امروز در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم کامبوج مي‌رود. حريف ملي‌پوشان ما يک تيم درجه سه در فوتبال آسيا محسوب مي شود و همه انتظار يک برد آسان براي تيم ملي در اين مسابقه را دارند. کامبوج در رده بندي فيفا در رده 169 است.اين تيم در آسيا هم روي پله سي و هفتم قرار دارد. پايين تر از تيم‌هايي چون افغانستان، مالديو و نپال! قطعا چنين تيمي را بايد حريف تمريني ساده براي تيم ملي دانست. جوانان شايسته ايراني با هدايت مارک ويلموتس بلژيکي مي‌توانند در اين مسابقه تمرين گلزني کنند و خود را براي بازي سخت هفته بعد مقابل بحرين آماده کنند.

کامبوج البته تيم سختکوشي است که از سال 2013 تا 2019 در رده بندي فيفا 20 پله صعود کرده است و از رده 189 خود را به روي پله 169 رسانده است. تيم ملي ايران اما در رده بندي فيفا روي پله 23 جهان است و در آسيا هم هنوز در رده اول قرار دارد. تيم ملي در بازي اول با هنگ کنگ بازي تهاجمي را در دستور کار قرار داد و توانست با 2 گل اين تيم را شکست بدهد. کامبوج يک باخت مقابل بحرين و يک مساوي با هنگ کنگ دارد.ترکيب تيم ملي قطعا نسبت به بازي با هنگ کنگ تغيير خواهد کرد. سيدمجيد حسيني دچار مصدوميت است و احتمالا به جاي او مرتضي پورعلي گنجي در کنار حسين کنعاني زادگان در قلب دفاع قرار خواهد گرفت. عليرضا جهانبخش و مهدي ترابي هم اصلا به تيم ملي دعوت نشده اند. با اين شرايط به نظر مي رسد تيم ملي در بازي با کامبوج با ترکيب زير به ميدان برود:

عليرضا بيرانوند، مرتضي پور علي گنجي، محمدحسين کنعاني‌زادگان، ميلاد محمدي، رامين رضاييان، اميد ابراهيمي، احسان حاج‌صفي، احمد نورالهي، وحيد اميري، کريم انصاري‌فرد و سردار آزمون

همه تماشاگراني که به ورزشگاه مي‌روند در انتظار يک برد پرگل در اين مسابقه هستند.

ويلموتس:هيچ بازيکني از حضورش در تيم ملي مطمئن نيست

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: ما در تيم ملي يارگيري نفر به نفر داريم و اگر يک نفر ليز هم بخورد من بازيکنانم را تشويق مي کنم چون بازي هجومي را دوست دارم.مارک ويلموتس در نشست خبري پيش از بازي با کامبوج اظهار داشت: ما آماده بازي اول هستيم و مي خواهيم در خانه خودمان 3 امتياز را بگيريم.برد در اين بازي خيلي براي ما اهميت دارد، مي خواهيم بازي هجومي داشته باشيم، در 3 بازي اول سعي داريم بازي را با مالکيت پيش ببريم و بيشتري مالکيت را داشته باشيم.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در خصوص اينکه چه برنامه هايي تدوين کرده که تيم ملي کشورمان آماده مسابقات شود گفت:هدف اوليه ما کوتاه مدت است. ما مي خواهيم در بازي هاي انتخابي خوب پيش برويم و علاوه بر کسب امتيازها خوب پيش برويم و در گروهمان اول باشيم.خبرنگاري در خصوص اينکه وي تاکنون دستمزد خود را نگرفته و آيا اين موضوع تاثيري در روحيه وي براي بازي دارد يا خير گفت:من يک مربي هستم، بازيکنانم و تيم ملي ايران را دوست دارم، هدف من اين است خوب بازي کنيم و برنده شويم، مطمئنا بقيه مسائل قطعا در آينده حل خواهد شد.

خبرنگاري گفت تيم ملي در بازي با هنگ کنگ اشتباهاتي در ساختار دفاعي داشت و اگر بدشانس بوديم شايد از حريف گل مي خورديم، چگونه قرار است اين مشکلات حل شود که ويلموتس گفت: بدون اينکه با نظر شما مخالف باشم مي گويم، چطور مي شود هجومي بازي کرد و اصلا دفاع اشتباه نداشت؟ زندگي بدون ريسک اصلا معني ندارد، وقتي تيم 40 متر جلو مي رود پشت بازيکنان فضا به وجود مي آيد و اگر چسبيده به دفاع بازي کنيد قطعا اين 2 روش با هم تفاوت دارند. ما در تيم ملي يارگيري نفر به نفر داريم و اگر يک نفر ليز هم بخورد من بازيکنانم را تشويق مي کنم چون بازي هجومي را دوست دارم. در زندگي بايد خطر کرد. اگر شما از من بازي تدافعي در نظر داريد من چنين آدمي نيستم، فکر مي کنم سردار آزمون هم با اين موضوع مخالف باشد.(با خنده)

سرمربي تيم ملي در خصوص اينکه ليست جديد وي همه را شوکه کرد گفت:شما مي دانيد دعوت شدن به تيم ملي هميشه وجود دارد و ليست بسته نيست. جهانبخش 90 دقيقه مقابل هنگ کنگ بازي کرد، او به برايتون برگشت و مصدوم شد. ما با تيم پزشکي برايتون در تماس بوديم. او 10 روز تمرين نکرد و اين را هم در نظر بگيريد که بدن او آماده نبود و 10 روز بازي نکرده بود. من از کيفيت بازيکن حرف نمي زنم بلکه از ريسک بازي کردن او حرف مي زنم. ما سعي کرديم نگاهي بلند مدت داشتيم که او 15 روز در باشگاهش بماند و فرصت بازي کردن داشته باشد.

ويلموتس ادامه داد:به همين شکل در مورد عزت اللهي و صيادمنش حرف مي زنم. اگر بازيکنان در باشگاهشان جايي نداشته باشند طبيعتا به تيم ملي هم دعوت نمي شوند. هدف ما اين است که هيچکس مطمئن نباشد که در تيم ملي هميشه حضور دارد و اين مساله فضا را رقابتي مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي