جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6234

 پست هايي که دائما تغيير مي کنند
 علامت‌ سوال‌هاي تيم ويلموتس 

 با برگزاري 4 مسابقه، به نظر مي‌رسد که ويلموتس کم کم آشنايي لازم را با بازيکنان تيم ملي و توانايي آ‌ن‌ها پيدا کرده است. ويلموتس در اولين بازي‌ که روي نيمکت ايران نشست آرايش دوران کي‌روش که معمولا 3-3-4 بوده را به 1-3-2-4 تغيير داد. بعد از برگزاري دو مسابقه، ويلموتس به بازي با دو مهاجم روي آورد و تيم ملي مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج با آرايش 2-4-4بازي کرده است. پنج بازيکن در هر چهار مسابقه دوران ويلموتس در ترکيب اصلي قرار گرفتند و طارمي، سردار و جهانبخش هم به دلايل غيرفني حضوري کامل نداشتند. و اين يعني جايگاه 8 بازيکن از 11 بازيکن تيم ملي مستحکم است. اما هنوز چند علامت سوال وجود دارد.

هميشه فيکس در تيم ويلموتس

5 بازيکن در اين چهار مسابقه جايگاه‌شان را از دست ندادند و در همه مسابقات حضور داشتند؛ عليرضا بيرانوند، رامين رضاييان، ميلاد محمدي، احسان حاج‌صفي و کريم‌ انصاري‌فرد.

تبصره براي سردار، طارمي و جهانبخش

البته سه بازيکن ديگر هم احتمالا جايگاه ثابتي در ترکيب تيم ملي دارند. سردار در دو تا از چهار مسابقه دوران ويلموتس به دليل مصدوميت غايب بود و هر وقت که آماده حضور در زمين بود، ويلموتس به بازيکن ديگري فکر نکرد. شرايط براي مهدي طارمي هم به همين شکل بوده است. عليرضا جهانبخش هم با اينکه در اين اردو حضور ندارد اما به نظر جايگاه محکمي در تيم ويلموتس دارد.

سرگيجه خط دفاعي

احتمالا مهم‌ترين منطقه‌اي که ويلموتس در آن هنوز به جمع‌بندي نرسيده همان پستي است که کي‌روش هم به مشکل برخورده بود. تيم ملي مدت‌هاست دنبال جانشين سيدجلال و پژمان منتظري مي‌گردد. کي‌روش در دو سال آخر حضورش در ايران به همه مدافعاني مياني آماده ليگ فرصت يک بار حضور در اردو را داده بود که اين اتفاق حواشي زيادي را هم به وجود آورده بود. حالا ويلموتس هم بيشترين تغيير را در اين پست داشته و هنوز زوج مد نظرش را پيدا نکرده که البته در اين سرگيجه او، مصدوميت مدافعان هم کم‌تاثير نبوده است.

در اولين روز هدايت ويلموتس تيم ملي با زوج پورعلي‌گنجي و مجيد حسيني وارد زمين شده بود. در اواسط همان مسابقه کنعاني‌زادگان جاي حسيني را گرفت و در بازي دوم هم تيم ملي با همين زوج به مصاف کره‌جنوبي رفته بود. در بازي با هنگ‌کنگ دوباره اين زوج تغيير کرد و مجيد حسيني به جاي پورعلي‌گنجي وارد ترکيب شد. در اين بازي هم دوباره حسينيِ مصدوم جايش را به پورعلي‌گنجي داد.

نوراللهي و محبي به جاي اميد ابراهيمي و مهدي ترابي؟

ترابي در دوران ويلموتس درخششي نداشت و طبق نمرات متريکا که بر حسب عملکرد فني بازيکن داده مي‌شود، هميشه جزو ضعيف‌ترين بازيکنان تيم ملي بود. اتفاقي که باعث شده در اين اردو محمد محبي جاي او را بگيرد و حتي فيکس هم بازي کند. اميد ابراهيمي که در سه بازي قبلي فيکس بود، در بازي با کامبوج جايش را به احمد نوراللهي داد. ويلموتس به اين جابجايي‌ها نگاهِ دائمي دارد يا فقط براي کوتاه مدت امتحان کرد؟ پرسشي که در بازي‌ها و اردوهاي آينده پاسخش مشخص مي‌شود.

خداحافظي با ستاره پرسپوليس؟

وحيد اميريِ 31 ساله هم جايش در ترکيب تيم ويلموتس متزلزل شده است. اميري در اولين بازيِ ويلموتس در ترکيب فيکس حضور داشت اما نمايش خوبي نداشت. در دو بازي بعدي از ترکيب اصلي کنار رفت و به عنوان تعويضي وارد زمين شد. اما باز هم درخششي نداشت تا در بازي با کامبوج حتي به عنوان تعويضي هم پا به ميدان نگذارد.

جايگاه متفاوت مسعود شجاعي

شجاعي هيچ جايگاهي در ترکيب فيکس ويلموتس پيدا نکرده و به نظر مي‌رسد ويلموتس براي زمان‌هايي که بازي گره مي‌خورد روي خلاقيت او حساب باز کرده. و البته شخصيت بالاي شجاعي که بزرگ و کاپيتان تيم است و تا پرورش کاپيتان بعدي، جاي مسعود امن است.

شرايط مبهم 5 بازيکن

اشکان دژاگه هنوز براي تيم ويلموتس بازي نکرده است. اشکان حتي در اردوي قبلي جزو نفرات دعوت شده نبود و با دو روز تاخير به اردو فراخوانده شد. البته دژاگه قرار بود در بازي با کامبوج براي ايران بازي کند که موقع گرم کردن، مصدوم شد تا طلسم بازي‌کردنش براي ويلموتس ادامه پيدا کند. سعيد عزت‌اللهي با وجود بهبود مصدوميتش، به اين اردو دعوت نشده و در تيم ويلموتس همچنان فقط چند دقيقه مقابل سوريه حضور يافته است.علي کريمي که در بازي قبلي تيم ملي چند دقيقه وارد زمين شده بود، در اين مسابقه با وجود نيمکت‌نشيني اميد ابراهيمي نتوانست براي تيم ملي بازي کند و شاهد هنرنمايي احمد نوراللهي بود تا به نظر برسد کريمي هم نتوانسته نظر ويلموتس را جلب کند.الهيار صيادمنش که از تيم فنرباغچه هم قرض داده شد به اين اردوي تيم ملي دعوت نشد. بازيکني که در اولين روز نشستن ويلموتس روي نيمکت تيم ملي، رکورد جوان‌ترين گلزن تاريخ ايراني را به نام خودش ثبت کرده بود. مهرداد محمدي هم بعد از درخشش در ليگ پرتغال، در اين اردو به تيم ملي دعوت شد و گل زد. گلي که شايد معادلات خط حمله ايران را دستخوش تغيير کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي