جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6234

 خبـــر 

 محمدي:

به کسب هر چهار سهميه باقي مانده اميدواريم

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد گفت: تمام برنامه‌ها و تورنمنت‌هايي که در آن شرکت داريم، مشخص است و تعيين کرده‌ايم نفرات بايد کجا کشتي بگيرند تا هر کسي تکليف خودش را بداند.غلامرضا محمدي با تاکيد بر اينکه تمام مسيري که کشتي‌گيران مدعي بايد تا رسيدن به دوبنده تيم ملي تا المپيک طي کنند، کاملا تعريف شده است، اظهار داشت: در روزهاي گذشته راه و روش انتخاب ملي پوشان کاملا مشخص شده است. راهي که از مسابقات قهرمان کشوري آغاز شده و با ليگ داخلي و باشگاه‌هاي جهان ادامه خواهد داشت و سپس انتخابي جام تختي و بعد از آن جام بين المللي تختي را به عنوان يک مرحله مهم در انتخاب تيم خواهيم داشت. بعد از آن يک تورنمنت ديگر را در نظر خواهيم داشت و سپس به قهرماني آسيا مي‌رويم.

وي ادامه داد: تمريناتمان به گزينشي اول متصل خواهد شد و بايد ببينيم چند سهميه در چين خواهيم گرفت. از گزينشي اول، روزشمار ما براي المپيک آغاز خواهد شد و تا لحظه اعزام تيم به توکيو، برنامه‌هاي‌مان را به صورت مکتوب تحويل مدير فني تيم هاي ملي کشتي آزاد داده‌ايم. تمام برنامه‌ها و تورنمنت‌هايي که در آن شرکت داريم، مشخص است و تعيين کرده‌ايم نفرات بايد کجا کشتي بگيرند تا هر کسي تکليف خودش را بداند.

محمدي در پاسخ به اين سوال که فکر مي‌کند از 4 سهميه باقي مانده، چند سهميه در مسابقات گزينشي اول کسب خواهد شد؟ تاکيد کرد: کار سخت است، ولي با تمام اميدمان در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کنيم و تلاش‌مان بر اين است که همه سهميه‌ها را در چين بگيريم. اگر اين اتفاق رخ دهد، زمان را ديگر از دست نخواهيم داد و ديگر تمام وقت و انرژي‌مان معطوف به المپيک خواهد شد و مي‌توانيم تمرکزمان را روي اين رقابت‌ها بگذاريم.

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد در مورد اينکه گفته مي‌شود غيبتش در مسابقات قهرماني کشور به دليل ناراحتي از برخي موارد بوده، گفت: نه، اينطور نيست، من واقعا کسالت داشتم. در بيرجند حضور نداشتم اما محسن کاوه به عنوان مدير تيم‌هاي ملي و همچنين ابراهيم مهربان به نمايندگي از کادرفني تيم ملي آنجا بودند و ما مرتب با هم در تماس بوديم. هيچ مشکلي هم وجود ندارد و در حال انجام دادن کارها هستيم.

وي در مورد برخي از کشتي گيران مدعي که هنوز به طور دقيق مشخص نشده هر کدام از آنها در کدام وزن المپيکي به رقابت ادامه خواهند داد، خاطرنشان کرد: قطعا چيزهايي در ذهن‌مان هست و با خود بچه‌ها نيز در ارتباط هستيم و با توجه به موجوديت کشتي‌مان در اوزان المپيکي تصميم گيري خواهيم کرد. اجازه دهيد در اين خصوص پروسه مورد نظر طي شود. اين را هم بگويم که اردوهاي تيم ملي را بعد از اتمام جام باشگاه‌هاي جهان، از دهه سوم آذر ماه آغاز خواهيم کرد.

محمدي در پايان درخصوص جلسه روز گذشته با وزير ورزش گفت: در مورد المپيک صحبت کرديم و برنامه‌هاي‌مان ارائه شد. يکي از مسائلي که اکنون پيرامون تيم ملي وجود دارد، مباحث مالي و حقوق‌هاست که بايد حل شود.

خيز سردار آزمون براي عبور از علي کريمي و جواد نکونام

سردار آزمون بهترين گلزن حال حاضر تيم ملي ايران، شانس زيادي براي عبور از دو ملي پوش سابق کشورمان دارد.سردار آزمون که بهترين سالهاي فوتبال ملي و باشگاهي‌اش را تجربه مي‌کند، در آخرين بازي ملي اش مقابل کامبوج هت تريک کرد تا شمار گل هاي ملي وي به عدد 32 برسد.مهاجم 24 ساله تيم ملي کشورمان حالا تنها علي دايي، کريم باقري، جواد نکونام و علي کريمي را در جدول بهترين گلزنان ملي ايران بالاتر از خودش مي‌بيند.

در حالي علي دايي همچنان با 109 گل ملي آقاي گل جهان و بهترين گلزن ملي ايران است که کريس رونالدو فوق ستاره تاريخ فوتبال دنيا با سرعت به سمت رکورد اسطوره فوتبال ايران حرکت مي‌کند و ممکن است به زودي اين رکورد را به نام خود ثبت کند.دايي با اين تعداد گل بهترين گلزن تاريخ فوتبال ايران با پيراهن ملي است و پس از وي کريم باقري با 50 گل قرار دارد. جواد نکونام و علي کريمي دو ملي پوش سابق کشورمان هم هر کدام با 39 و 38 گل ملي در رده‌هاي سوم و چهارم اين جدول قرار مي‌گيرند.

سردار آزمون با هت تريک مقابل کامبوج، حالا با 32 گل در رده پنجم بهترين گلزن ملي ايران قرار دارد و اين فرصت را دارد که در همين بازيهاي مقدماتي جام جهاني با افزودن به تعداد گلهاي ملي‌اش، از علي کريمي و جواد نکونام عبور نمايد.کريم انصاريفرد و مهدي طارمي ديگر مهاجمان آماده و گلزن تيم ملي به ترتيب با 25 و 21 گل زده بعد از سردار آزمون، ششمين و هفتمين گلزن برتر ايران با پيراهن تيم ملي هستند.

توضيح مهاجم استقلال در خصوص غيبتش در تيم اميد

مهاجم تيم فوتبال استقلال گفت: به دليل مصدوميت تيم فوتبال اميد را در قطر همراهي نمي‌کنم.مهدي قائدي که پيش از اردوي قطر به دليل مصدوميت از فهرست تيم اميد خارج شد در اين خصوص گفت: تقريبا دو ماه است که از ناحيه مچ پا مصدوميت دارم که البته در چند مقطع بهتر شد و توانستم بازي کنم. متاسفانه در تمرين آخر تيم اميد باز هم درد داشتم.

وي ادامه داد: البته با آقاي استيلي و شاهرودي گفتم شما بخواهيد و دستور بدهيد با مصدوميت و درد هم بازي مي کنم چون بازي براي تيم کشورم باعث افتخار است اما پزشکان تيم توصيه کردند استراحت کنم که مصدوميتم بدتر نشود. همچنين آقاي استيلي گفت که شرايط تو براي ما مهم است و نمي خواهيم اين مصدوميت بدتر شود؛ بهتر است بعد از بهبود کامل به تيم ملحق بشوي چون ما روي تو حساب کرده ايم.

مهاجم استقلالي تيم فوتبال اميد در پايان گفت: دلم با تيم است و اميدوارم بازيکنان ما مقابل استراليا بهترين عملکرد خودشان را داشته باشند. اين بازي را به دليل مصدوميت از دست دادم اما انشاءالله با رفع کامل مصدوميت و با تشخيص سرمربي اردوهاي بعدي در خدمت تيم هستم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي