جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/07/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2882

  صعود آلمان به يورو 2008  

در ادامه مسابقات فوتبال مقدماتي يورو 2008 آلمان به عنوان اولين تيم به مرحله پاياني اين رقابت ها صعود کرد اما تکليف تيم هاي انگليس، فرانسه و ايتاليا هنوز مشخص نيست. 
به گزارش خبرگزاري فرانسه از پاريس ، آلمان مقابل جمهوري ايرلند به تساوي بدون گل دست يافت اما همين تساوي کافي بود تا صعود اين تيم را به مرحله پاياني رقابت هاي يورو   2008 به ميزباني سوييس و اتريش مسجل کند. 
انگليس درخانه مقابل استوني  3 برصفر پيروز شد، تيه ري هانري در جريان پيروزي  6 بر صفر فرانسه مقابل جزاير فارو توانست با رکورد  41 گل ميشل پلاتيني برابري کند و ايتاليا برابر گرجستان به برتري   2 بر صفر رسيد. 
فرانسه با اين پيروزي   22 امتياز کسب کرد و در گروه سخت دوم مقدماتي يورو  2008 بااختلاف يک امتياز نسبت به ايتاليا و دوامتياز نسبت به اسکاتلند صدرنشين در مکان سوم قرار گرفت.  اما وضعيت اسکاتلند پس از پيروزي   3 بر يک مقابل اوکراين در اين گروه از همه بهتر است. 
ايتاليا هم دو گل خود را مديون آندره آ پيرلو و فابيو گروسو است.  در گروه چهارم آلمان با يک امتياز از تساوي مقابل ايرلند   23 امتيازي شد و صعود خود را مسجل کرد در حاليکه ايرلند ديگر شانسي براي صعود ندارد. 
آلمان با توجه به سه مسابقه ديگري که دارد، اين اولين بار است که به اين زودي صعود کرده است. در اين گروه جمهوري چک دوم و ايرلند سوم است. 
آلمان و ايرلند آخرين بار در سپتامبر   2006 در اشتوتگارت ديدار کردند که در آن مسابقه حريف ايرلندي يک بر صفر شکست خورد. 
آلمان دراين مسابقه کاپيتان ميشاييل بالاک رابه دليل جراحي روي قوزک پايش در اختيار نداشت در حاليکه ميروسلاو کلوزه بهترين گلزن جام جهاني سال گذشته هم به دليل مصدوميت زانو غايب بود. 
يوآخيم لاو سرمربي آلمان که تيمش چهارشنبه شب در مونيخ به مصاف چک مي رود،گفت: از صعود به مرحله بعد خوشحاليم. اين تيم شايسته تقدير است. ما سخت تلاش کرديم و به خوبي از پس اين مسابقه بر آمديم . عملکرد ما تا کنون خوب بوده است اما هنوز يکي از بهترين هاي اروپا نيستيم. بايد سخت تلاش کنيم تا به هدف خود براي قهرماني در يورو   2008 برسيم.  در ديدار انگليس و استوني هم شوان رايت فيليپس اولين گل را زد و بعد وين روني موفق شد سيزدهمين گل ملي خود را که اولين گل او در مسابقات رسمي پس از رقابت هاي يورو   2004 بود به ثمر رساند. گل سوم را نيز تاوي ران هافبک استوني وارد دروازه خودي کرد.  استيو مکلارن سرمربي انگليس در مورد اين مسابقه گفت: کسب سه امتياز براي ما حياتي بود. مي خواستيم در   20 دقيقه نخست جلو بيفتيم و اين کار را کرديم. عملکرد بازيکنان حرفه اي بود. 
وي در حمايت از مايکل اوون و روني که قبل از مسابقه مورد انتقاد قرار گرفته بودند، اظهار داشت: مايکل بايد يک مسابقه انجام مي داد. روني هم فرصت يافت که خود را ثابت کند و ثابت کرد. او شايسته يک گل بود. 
تنها مشکل انگليس در اين مسابقه مصدوميت ظاهرا جدي اشلي کول بود که به گفته مکلارن، وي ممکن است چهارشنبه شب نتواند مقابل روسيه در مسکو بازي کند. 
وي افزود: ما در حال بررسي وضعيت او هستيم. در حال حاضر وضعيت او خوب به نظر نمي رسد. 
پيروزي پر گل فرانسه مقابل جزاير فارو تعجبي ندارد اگرچه هانري در هشتمين دقيقه مسابقه با گلي که زد توانست با رکورد پلاتيني برابري کند. 
لازم به ذکر است هانري تاکنون  95 مسابقه انجام داده است درحاليکه پلاتيني در   72 مسابقه اين رکورد را ثبت کرد. 
هانري در اين باره در يک مصاحبه تلويزيوني گفت: برابري با بازيکني مانند پلاتيني شگفت انگيز است. 
وي اولين گل خود در تيم ملي فرانسه را در جريان جام جهاني   1998 در خاک کشورش به ثمر رساند. 
استفاده ازهانري در اولين مسابقه آن رقابت ها تعجب بسياري را برانگيخت اما اين بازيکن توانست در جريان پيروزي  3 برصفرفرانسه مقابل آفريقاي جنوبي گلزني کند و در همان رقابت ها دو گل مقابل عربستان به ثمر رساند. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش