جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/07/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2882

 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


 تساوي تيم هاي راه آهن و صنعت نفت 

ديدار تيم هاي راه آهن تهران و صنعت نفت آبادان در هفته نهم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاههاي ايران با نتيجه مساوي پايان يافت.
دراين ديدار که روز يکشنبه در ورزشگاه اکباتان تهران برگزار شد و طي آن دو تيم به تساوي يک بريک رضايت دادند.
سهراب انتظاري در دقيقه 21براي تيم راه اهن و صابر ميرقرباني در دقيقه  44براي تيم صنعت نفت در اين مسابقه گلزني کردند.
جمشيد دانش مهر به همراه محمد نجفي و فريدون سلامي اين مسابقه را قضاوت کردند.
 
پخش بازي استقلال - پرسپوليس از شبکه دبي اسپورت 

ديدار روز گذشته تيم هاي استقلال و پرسپوليس از کانال ورزشي دبي کشور امارات عربي متحده بصورت مستقيم پخش شد.
گفتني است که اين ديدار بخاطر هواداران فراوان ايراني و عرب زبان کشورهاي عرب حوزه خليج فارس پخش گرديد. 
در اين راستا روز گذشته شاهد بوديم چند نفر مرکب از گزارشگر ، تصويربردار وخبرنگار در کنار زمين به تصويربرداري و ارسال گزارش اين مسابقه مشغول بودند . 
 
محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان :
مساوي براي ما يعني باخت 

محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان انزلي معتقد است که مساوي در شهر انزلي با تيم هاي ميهمان يعني شکست .
احمدزاده درباره تساوي تيمش مقابل صباباتري گفت: تساوي درانزلي حتي مقابل مدعيان براي ما حکم شکست را دارد.  وي افزود : مي دانستيم که يک بازي دشوار را پيش رو داريم چرا که صباباتري يک تيم پرمهره، بسيار منسجم و از مدعيان ليگ هفتم به شمار مي رود. پيش بيني ما با واقعيت کاملا منطبق بود. بازي سختي را برابر صباباتري پشت سر گذاشتيم. وي ادامه داد: البته دشوار شدن اين بازي تنها به قدرت صباباتري محدود نمي شد و استراتژي تدافعي اين تيم و بازي کاملا بسته آنها کارمان را دشوارتر کرده بود. با همه اين اوصاف بازيکنان ما 90 دقيقه تمام بازي را تحت کنترل خود گرفته و بر بازي مسلط شده بودند. ملوان در اين بازي تيم برتر ميدان بود هر چند که نتوانستيم در نهايت از اين برتري به نفع خود استفاده کنيم.  احمدزاده تصريح کرد: فکر مي کرديم صباباتري به دليل شرايطي که در جدول دارد و نتايجي که در هفته هاي گذشته به دست آورده براي پيروزي قدم به اين ديدار گذاشته و بازي هجومي را به نمايش مي گذارد، اما بر خلاف پيش بيني ها، صباباتري بسيار تدافعي بازي را شروع کرد و هدفش تنها کسب يک امتياز بود.  احمدزاده افزود: بر خلاف جريان بازي ابتدا از حريف عقب افتاديم اما، خيلي زود موفق به زدن گل تساوي به حريف شديم. پس از آن بازيکنان ما با روحيه و انگيزه بالايي به دروازه حريف هجوم برده و موقعيت هاي زيادي را براي گلزني بدست آوردند.  سرمربي ملوان تاکيد کرد: از مهاجمان و عملکرد خط حمله تيم اصلا راضي نيستم اما، هافبک هاي ما بازي بسيار خوبي را به نمايش گذاشته و بسيار خوب مهاجمان را تغذيه کردند. مدافعان ما نيز عملکرد چندان بدي نداشتند اما، در برخي از دقايق بازي دچار اشتباهاتي شده و چندان متعادل نبودند. با وجود تمام اين نقص ها و ضعف هايي که داشتيم 90 دقيقه تمام توپ و ميدان را در اختيار داشته و لحظه اي از حملات گسترده خود دست بر نداشتيم.  احمدزاده يادآور شد: تساوي مقابل صباباتري در انزلي براي ما حکم شکست را دارد. اصلا نبايد اجازه دهيم که هيچ تيمي در انزلي از ملوان امتياز بگيرد. بازي کردن در انزلي بايد آن قدر براي حريفان ما دشوار باشد که حتي از کسب يک تساوي هم خوشحال شوند و آن را يک موفقيت بزرگ بدانند. فکر مي کنم به همين دليل بايد صباباتري را بهترين تيم هفته نهم دانست چرا که يک امتياز از ملوان در خانه گرفته است. 
   
وينگو بگوويچ سرمربي تيم پاس همدان : 
در حال حاضر نمي  توانم کاري بکنم

تيم فوتبال پاس همدان در هفته نهم رقابت هاي ليگ برتر موفق شد تيم ابومسلم را با نتيجه سه بر صفر مغلوب سازد ، در خصوص اين مسابقه وينگو بگوويچ سرمربي تيم فوتبال پاس همدان گفت: يک بازي خوب به نمايش گذاشتيم ولي مي توانستيم نتيجه پرگل تري را بدست آوريم. 
بگوويچ درمورد شيوه ارنج تيم در بازي مقابل ابومسلم گفت: در وهله اول سعي مي کنيم حريف خود را آناليز کرده و از نقاط ضعف حريف کمال استفاده را ببريم. ما تمام بازي هايي که در خانه  انجام داديم از تمام روزنه هاي حريف استفاده کرديم تا به گل برسيم. اين را در دستور کار تمرين هاي خود قرار داده و موقعيت هاي بسياري به دست مي آورديم که در بازي هاي گذشته اين موقعيت ها گل نمي شد. ولي در اين بازي توانستيم از موقعيت ها استفاده کرده و به گل برسيم. 
بگوويچ افزود: ما با سه مهاجم بازي کرديم، دقيقي، جعفرپور و چترآبگون توانستند به خط دفاعي حريف فشار بياورند و به نتيجه اي که مي خواستيم، برسيم. علت تعويض جعفرپور و دقيقي هم اين بود که هنوز به شرايط کامل بازي نرسيده اند و در آينده بهتر خواهند شد.  وي درمورد علت گل نزدن مهاجمانش گفت: در حال حاضر نمي توانيم کاري انجام دهيم. بايد فقط به آن ها اعتماد به نفس داد و آن ها را براي شرايط گل زدن آماده کنيم تا بعدا در اين مورد تصميم  گيري کنيم. 

نکونام در حال بهبودي است 

سايت گل در حاليکه جواد نکونام هنوز از آسيب ديدگي رها نشده است ، به نقل مصاحبه اي که سايت ايران اسپورت با وي داشته، پرداخته است. 
ما در يکي از بهترين مراکز پزشکي مونيخ هستيم جايي که جواد نکونام هافبک ايراني تيم اوساسونا اسپانيا دوران نقاهت را در آن سپري مي کند. 
پس از پارگي رباط زانوي راست نکونام در ماه اوت، به او گفته شد که چهار تا هشت ماه قادر به بازي نخواهد بود. 
اکنون يعني دو ماه بعد از آن اتفاق، او شروع به راه رفتن در اطراف کلينيک بدون عصا کرده و براي اولين بار پس از مصدوميتش در حاليکه در صدايش اميدواري ديده مي شد، به سوالات پاسخ داد. 
   شرايط امروزي شما چگونه است ؟ 
خوشبختانه پايم خيلي بهتر شده است. طي چند روز اخير براي اولين بار بدون عصا راه رفتم .
   باشگاه اوساسونا براي شرايط کنوني تو چه کاري مي کند؟ 
آنها مدام با من در تماس هستند. پزشکم نيز هفته پيش به آلمان آمد و مرا ويزيت کرد. او با پزشک کلنيک هم ديدار کرد. او از نشانه هاي بهبودي من راضي بود. 
  
مسابقات فوتسال غرب آسيا
تيم هاي خارجي وارد آمل شدند 

تيم هاي ملي فوتسال اردن، لبنان و عراق براي شرکت در مسابقات فوتسال غرب آسيا وارد آمل شدند.  گفتني است مسابقات فوتسال غرب آسيا در حالي از فردا در شهر آمل آغاز خواهد شد که تيم هاي خارجي شرکت کننده در اين رقابت ها طي روزهاي پاياني هفته گذشته وارد کشورمان شدند. 
عراق اولين تيمي بود که از طريق مرز زميني وارد کشورمان شد و خيلي زود به آمل انتقال يافت. تيم هاي ملي فوتسال اردن و لبنان نيز ديروز به ايران وارد شدند و با اتوبوس به آمل انتقال يافتند. 
تيم هاي ملي فوتسال اردن، لبنان و عراق پس از رسيدن به شهر آمل در هتل نارنجستان استقرار يافتند.  اين مسابقات از تاريخ 23  مهرماه با حضور چهار تيم ايران، عراق، لبنان و اردن درسالن پيامبر اعظم (ص) آمل برگزار خواهد شد.


حجازي و حاجيلو در کميته انضباطي

ناصر حجازي و اصغر حاجيلو براي اداي توضيحات به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال دعوت شدند. 
گفتني است که پس از اتفاقات ديدار تيم هاي استقلال و سپاهان و اظهارات ناصر حجازي و اصغر حاجيلو عليه محمدرضا ساکت و تيم سپاهان، اين باشگاه اصفهاني شکايتي را عليه اين دو نفر به کميته انضباطي ارايه کرد که در اين راستا کميته انضباطي آنها را فراخوانده است. 
بر اساس اين گزارش، ناصر حجازي، اصغر حاجيلو و رييس هيات فوتبال استان اصفهان بايد براي اداي توضيحاتي به کميته انضباطي بروند. 
جلسه انضباطي مذکور روز چهارشنبه برگزار خواهد شد. 
 
فرهاد کاظمي سرمربي تيم مس کرمان : 
اشتباه کرديم ، باختيم 

تيم فوتبال مس کرمان در هفته نهم رقابت هاي ليگ برتر ميزبان تيم برق شيراز بود که نتوانست از امتياز ميزباني خود استفاده نموده و در نهايت بازي را به حريف شيرازي واگذار کرد .
در اين خصوص فرهاد کاظمي سرمربي تيم فوتبال صنعت مس کرمان گفت: بازيکنان تيم مس در نيمه اول بسيار بد بازي کردند. 
وي ادامه داد: در نيمه دوم با تعويض ها و تغيير آرايش تيمي ، بهتر از نيمه اول بوديم. 
کاظمي مسووليت فني اين شکست خانگي را متقبل شد و اظهار اميدواري کرد اين تيم در بازي هاي آينده با رفع نقايص و نقاط ضعف خود بازي بهتري را انجام دهد.  کاظمي از قضاوت اين ديدار اظهار رضايت کرد و گفت: عملکرد داوران هيچ تاثيري در نتيجه بازي نداشت. 
 
اکبر ميثاقيان سرمربي تيم راه آهن :
خداداد را برکنار کنند ، مربيگري ابومسلم را
 قبول مي کنم

اکبر ميثاقيان سرمربي تيم فوتبال راه آهن در صورت برکناري عزيزي از سرمربيگري ابومسلم، براي حضور در اين تيم اعلام آمادگي کرد. 
پس از اتفاقات رخ داده در رختکن ابومسلم پس از بازي مقابل پاس همدان، ناصر شفق مديرعامل اين باشگاه در گفت و گو با شبکه استاني خراسان از برکناري عزيزي از سمت رياست سازمان فوتبال اين باشگاه خبر داد. شفق دليل اين تصميم را توهين به خودش و مجموعه ابومسلم اعلام کرد.  وي از تشکيل جلسه هيات مديره در روز چهاشنبه براي مشخص شدن وضعيت خداداد در تيم ابومسلم خبر داد.  شايان ذکر است که اصلي ترين گزينه براي سرمربيگري ابومسلم اکبر ميثاقيان است که در تماسي تلفني با ناصر شفق ، به صورت شفاهي آمادگي خود را براي بازگشت به ابومسلم اعلام کرده است. 

در حاشيه  ديدار تيم هاي استقلال و پرسپوليس 
گل هاي قطبي و حجازي
روز گذشته ديدار تيم هاي پرسپوليس و استقلال در حضور انبوه تماشاگران در شرايطي برگزار شد که حاشيه هاي بسياري به اين بازي جذابيت بخشيده بود .
گفتني است که قبل از آغاز اين مسابقه سرمربي تيم هاي استقلال وپرسپوليس پس از حضور در زمين به سمت هواداران تيم خود رفته و گل هايي را به سمت آنان پرتاب کردند. 
حجازي و قطبي پس از تشويق هواداران تيم خود بلافاصله زمين را ترک و به سمت رختکن رفتند. 
کريم باقري نخستين بازيکن پرسپوليس بود که پيشاپيش بازيکنان به زمين آمد. 
نيکبخت واحدي بازيکن تيم پرسپوليس تهران از سوي گروهي از هواداران استقلال بارها مورد اهانت قرار گرفت. 
به هنگام نواختن سرود "اي ايران" گروهي با لباس هاي محلي از نقاط مختلف کشور وارد چمن ورزشگاه آزادي شدند. 
حميد خندان خواننده جوان ايران در ورزشگاه آزادي موسيقي زنده اجرا کرد. 
حرکات عجيب و غريب الونگ الونگ بازيکن آفريقايي پرسپوليس در هنگام ورود به ورزشگاه آزادي مورد توجه عکاسان قرار گرفت. 
بيش از   80 خبرنگار و   200 عکاس و تصويربردار پوشش خبري اين ديدار را برعهده داشتند. 
بازيکنان دو تيم با پرتاب گل براي هواداران از آنان به دليل حضور در ورزشگاه قدرداني کردند. 
قبل از آغااز مسابقه اعلام شد ، از سوي فدراسيون و با هماهنگي سازمان ليگ برتر و صندوق حمايت از قهرمانان و کانون هواداران   2 باشگاه،   6 نفر از تماشاگران برتر که از سوي مراجع مختلف انتخاب مي شوند به سفر زيارتي سوريه اعزام خواهند شد.
  مسابقه ديروز استقلال و پرسپوليس به صورت زنده از شبکه دبي اسپورت امارات متحده عربي پخش شد.
   
محمدحسين ضيايي سرمربي تيم صباباتري : 
هم زمين خوب بود هم ملوان 

ديدار دو تيم صباباتري و ملوان بندرانزلي با نتيجه مساوي يک بر يک به پايان رسيد .
در ارتباط با اين بازي محمدحسين ضيايي سرمربي تيم فوتبال صبا باتري گفت: به هيچ عنوان با انگيزه کسب تساوي به انزلي نرفته بوديم و شرايط بازي به گونه اي بود که در صورت استفاده از موقعيت هايمان مي توانستيم به پيروزي دست يابيم. 
وي افزود : در همان دقايق آغازين بازي صاحب يک موقعيت ايده آل گلزني شديم که نتوانستيم به گل تبديل کنيم که همين امر نشان دهنده اين است که به هيچ وجه با انديشه کسب تساوي به ميدان نيامديم و بازيکنانم بازي بسيار خوبي از خود به نمايش گذاشتند و قضاوت خوب داور اين پيکار نيز موجب شد تا دو تيم بدون حاشيه فوتبال بازي کنند.  وي ادامه داد: از لحاظ تاکتيکي کاملا از ملوان شناخت داشتيم و مي دانستيم که در زمين خودش خوب بازي مي کند و برنامه اشان براي رسيدن به گل از کناره هاي زمين خواهد بود که با بستن اين نقاط از وسط زمين به حمله اضافه مي شديم، در نتيجه موقعيت هاي خوبي نيز به دست آورديم و اينکه در طول بازي حريف با سانتر کردن از کناره هاي ميدان بخواهد به دروازه مقابل نزديک شود که موقعيت گل نمي شود.  ضيايي در پايان زمين ايده آل ورزشگاه تختي انزلي را در اجراي برنامه هاي تاکتيکي هر دو تيم تاثير گذار دانست و در خصوص گلي که صبا باتري دريافت کرد، خاطر نشان کرد: نظير اين گلها را دروازه بان هاي ديگر هم دريافت مي کنند و نمي توان صرفا المير توليا را در اين صحنه مقصر دانست که بازي خوبي در اين ديدار از خود به نمايش گذاشت و اعتقاد داريم در حال حاضر توليا بهترين دروازه بان شاغل در فوتبال ايران است. 


مراسم قرعه کشي مسابقه هاي پينگ پنگ انتخابي بازيهاي المپيک انجام شد

مراسم قرعه کشي مسابقه هاي پينگ پنگ انتخابي بازيهاي المپيک در منطقه آسياي مرکزي  در آکادمي بين المللي پينگ پنگ ايران انجام شد که در قسمت زنان  16و در قسمت مردان 19ورزشکار در چهار گروه به رقابت خواهند پرداخت.
در قسمت زنان که رقابتهاي آن از صبح  امروز آغاز مي شود ، در گروه يک ، شوماکووا از قزاقستان ، تيتارنکو از ايران ، لوينا از ازبکستان و کورباگل از ترکمنستان حضور دارند.
در گروه دو ، اسمايلووا از ازبکستان ، هانووا از ترکمنستان ، خونسينوا از قزاقستان و مريم صامت از ايران شرکت دارند.
در گروه سه ، ماخمودووا از ازبکستان ، کودوسووا از قرقيزستان ، محجوبه عمراني از ايران و ريازانووا از قزاقستان قرار دارند.
در گروه چهار ، شاگارووا از قزاقستان ، پرمونووا از ترکمنستان ، ندا شهسواري از ايران و ايشچنکووا از تاجيکستان حضور دارند.
در قسمت مردان نيز  19بازيکن در چهار گروه مسابقه مي دهند که از بعدازظهر فردا با هم به رقابت خواهند پرداخت.
 در گروه يک ، اخلاق پسند از ايران ، شيري موف از ازبکستان ، اسماعيل اف از ترکمنستان و خاوادکي از افغانستان قرار دارند.
در گروه دو ، افشين نوروزي از ايران ، سورتابايوف از قزاقستان ، شيري اف از ازبکستان ، ميلانايف از ترکمنستان و عزيزالله از افغانستان حضور دارند.
در گروه سه ، مهران احدي از ايران ، بيک نظراف از قزاقستان ، يحيي اف از تاجيکستان ، کارزوف از ترکمنستان و يعقوب از افغانستان شرکت دارند.
در گروه چهار ، تورگان بايف از قزاقستان ، واحد مالمير از ايران ، قلي اف از ترکمنستان ، اسمال زودا از تاجيکستان و بهبودي از افغانستان حضور

فيروز کريمي سرمربي تيم استقلال اهواز : 
از پرسپوليس هم مثل سپاهان امتياز مي گيريم
تيم فوتبال استقلال اهواز در هفته نهم رقابت هاي ليگ برتر موفق شد اولين شکست فصل جاري را به تيم سپاهان اصفهان تحميل نمايد .
استقلالي ها در روزي برابر سپاهان پيروز شدند که اين تيم با توجه به موفقيت هايش در رقابت هاي ليگ قهرماني آسيا و ليگ برتر از شرايط روحي مناسبي برخوردار بود .
در خصوص اين بازي فيروز کريمي سرمربي تيم فوتبال استقلال اهواز گفت: بازي بسيار سختي بود. تيم سپاهان يکي از شانس هاي رسيدن به فينال ليگ قهرمانان آسياست و طي 16 بازي اخير باختي نداشته است و در اين ديدار نيز تمام قواي خود را به کار گرفت. حتي عماد رضا را که مصدوم شده بود، براي اين بازي آماده کرده بودند و به بازي آوردند. 
وي خاطرنشان کرد: ماحصل اين فوتبال زيبا، پنج گل و ده ها موقعيت گل بود که سهم تيم ما از اين موقعيت ها بيشتر بود. اگر بازيکنان ما بيشتر دقت مي کردند، يقينا گل هاي بيشتري مي زديم. 
کريمي تصريح کرد: در اين بازي، سه تعويض انجام داديم که اين سه تعويض اجباري بود، نه تاکتيکي! ولي بازيکنان ما سنگ تمام گذاشتند و اميدواريم اين روند تيم ما ادامه داشته باشد. 
وي يادآور شد: تيم ما 21 روز قبل از ليگ خود را جمع و جور کرده بود و هماهنگي لازم را در مسابقات شروع ليگ نداشت اما، در حال حاضر از آمادگي و هماهنگي لازم برخوردار است. 
کريمي در مورد بازي هفته آينده تيمش مقابل پرسپوليس تهران گفت: اگر همه بازيکنان مان برسند، يک بازي خوب ارائه خواهيم داد. در حال حاضر در شرايطي هستيم که هيچ تيمي جلوي ما را نخواهد گرفت و ما از پرسپوليس تهران نيز امتياز مي گيريم. 
 
تقدير موسسه نسل آفتاب از حميد سوريان 

موسسه نسل آفتاب از حميد سوريان، قهرمان کشتي فرنگي جهان تجليل مي کند. 
دکتر اميررضا خادم موسس و رييس هيات مديره موسسه فرهنگي، هنري و ورزشي نسل آفتاب در همايش تجليل از حميد سوريان قهرمان سه دوره مسابقات کشتي فرنگي جهان اعلام کرد، در مراسم معرفي قهرمان اخلاق ورزش سال ايران که توسط اين موسسه برگزار خواهد شد از حميد سوريان به خاطر حفظ چارچوب ها و ارزش هاي اخلاقي در کنار نام آوري هاي خود براي کشورمان، تقدير و تشکر به عمل خواهد آمد. 
رييس کميته تربيت بدني مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: در اين مراسم که در سالروز گراميداشت جهان پهلوان تختي توسط موسسه نسل آفتاب برگزار خواهد شد، به عنوان تقدير از اين کشتي گير با اخلاق کشورمان هدايايي شامل يک فيش حج عمره با عضويت افتخاري در اين موسسه اهدا خواهد شد.  مراسم معرفي قهرمان اخلاق ورزش سال ايران توسط موسسه نسل آفتاب در سالروز گراميداشت جهان پهلوان تختي با حضور ميهمانان ويژه از جمله يکي از روساي قواي سه گانه، شخصيت هايي از فدراسيون هاي آسيايي، يونسکو، سران چند باشگاه اروپايي و اهالي ورزش و هنر برگزار خواهد شد. 
 
زوران جورجوويچ سرمربي تيم ذوب آهن : 
با ابومسلم بهتر بازي مي کنيم

تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان خيلي خوش شانس بود که در زمين خود به تيم پگاه نباخت.
ذوب آهني ها که تا دقيقه 92 با نتيجه دو بر يک از حريف خود عقب بودند در اين لحظات گل مساوي را به ثمر رساندند .
در ارتباط با اين بازي زوران جورجوويچ سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن گفت: خيلي ها منتظر بودند ببازيم و نتيجه نگيريم تا هر آنچه مي خواهند بگويند، اما خدا را شکر مي کنم که دل اين آدم ها شاد نشد و تيمم با ارايه يک بازي خوب بازي را مساوي کرد.  وي افزود :  در ايران همه دوست دارند که يک تيم خيلي زود نتيجه بگيرد، اما کساني که فوتبال را درک مي کنند، مي دانند که تيمي جوان و متحول شده مثل ذوب آهن به زمان نياز دارد تا بتواند ارزش هايش را نشان دهد. من از مديران کارخانه و باشگاه که به من اعتماد دارند و صبر را پيشه کرده اند تشکر مي کنم و با تمام وجودم قول مي دهم ذوب آهن در آينده به اهداف خود خواهد رسيد.  زوران جورجويچ در خصوص تيم پگاه گيلان و عملکرد هموطنش در نيمکت مربيگري اين تيم گفت: آنها براي يک جنگ تمام عيار به اصفهان آمده بودند و از تاکتيک هاي خوبي سود مي بردند. دارکو درازيچ مربي تيم پگاه نشان داد مي تواند براي اين تيم مثمرثمر باشد و پگاه را به موفقيت برساند. اين از نتيجه آنها کاملا مشخص است.  وي در پايان با بيان اين مطلب که ذوب آهن به تمرين و صبر براي پيروزي نيازمند است، گفت: اگر صبور باشيم و به تمرينات اعتقاد داشته باشيم، مي توانيم علاوه بر بازي زيبا، نتيجه بهتري هم کسب کنيم. من فکر مي کنم بازي بعدي ما مقابل ابومسلم همان روزنه اميدي است که همگان منتظر آنند. من به اين بازي به چشم آغاز نتيجه گيري تيم نگاه مي کنم. 
 
ميودراگ يسيچ سرمربي تيم فوتبال شيرين فراز: 
مي توانستيم راحت سايپا را ببريم 

ميودراگ يسيچ سرمربي تيم فوتبال شيرين فراز کرمانشاه معتقد است که نتيجه مساوي بازي دو تيم سايپا کرج و شيرين فراز کرمانشاه عادلانه نبوده است و اگر بازيکنان اين تيم از فرصت ها بهتر استفاده مي کردند مي توانستند شکست سنگيني را به تيم سايپا تحميل نمايند .
وي در اين خصوص گفت: به نظر من سايپا تيم خوبي است، اما اگر بازيکنان ما در نيمه اول تحت تاثير نام اين تيم قرار نمي گرفتند مي توانستيم با گل هاي زياد سايپا را شکست دهيم . 


 سرهنگ علي روزبهاني مدير تربيت بدني نيروي زميني شد 
مراسم توديع سرهنگ ابراهيمي مديريت اسبق تربيت بدني نيروي زميني و معارفه سرهنگ علي روزبهاني بعنوان مدير جديد در حضور اميرشهيدي معاونت محترم نيروي انساني نيروي زميني ، امير مجدآرا رييس سازمان تربيت بدني ارتش و با حضور کليه کارکنان تربيت بدني نيروي زميني انجام گرفت .
در اين مراسم امير شهيدي و امير مجدآرا سخناني در خصوص لزوم ورزش و اهميت آن در نيروهاي مسلح خصوصا در نيروي زميني ايراد نمودند و در خاتمه امير مجدآرا حکم انتصاب مدير جديد تربيت بدني نيروي زميني را به سرهنگ علي روزبهاني تقديم و لوح سپاس مدير  اسبق تربيت بدني توسط امير شهيدي به جناب سرهنگ ابراهيمي اهدا» گرديد و از زحمات ايشان تقدير به عمل آمد .
  
مسابقات جهاني فوتبال معلولان
ايران - اسپانيا ، چهاردهم آبان در بازي افتتاحيه 

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; از سوي فدراسيون بين المللي  ISRA-CP  برنامه مسابقات جهاني فوتبال معلولان (هفت نفره) اعلام شد. 
گفتني است در اين مسابقات که با ميزباني برزيل برگزار خواهد شد، شانزده تيم در چهار گروه قرار دارند که تيم هاي ايران، برزيل، اکراين و روسيه به عنوان سرگروه قرار گرفته اند و مسابقات طبق برنامه از روز دوشنبه چهارده آبان ماه آغاز مي شود. 
ديدار افتتاحيه اين مسابقات را دو تيم ايران و اسپانيا برگزار خواهند کرد. ايران در دومين ديدار خود در روز چهارشنبه 16 آبان با آمريکا مقابله مي کند. 
ايران در آخرين ديدار مقدماتي خود در روز جمعه 18 آبان ماه 86 مقابل هند مصاف خواهد کرد.  تيم ايران در صورت قرار گرفتن در صدر گروهش با تيم دوم گروه  D  ديدار خواهد داشت. 

دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان واليبال جام رمضان بناب

تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي موفق شد عنوان قهرماني مسابقات واليبال جام رمضان بناب را بدست آورد .  
گفتني است در اين مسابقات که از سوي هيات واليبال با همکاري اداره تربيت بدني اين شهرستان برگزار شد 12 تيم در 3 گروه 4 تيمي به رقابت پرداختند که بعد از انجام 28 بازي تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي توانست در فينال اين مسابقات با نتيجه 3 بر صفر تيم شهرداري را شکست داده و به مقام قهرماني دست يابد و تيم دانشگاه پيام نور مرکز بناب نيز عنوان سوم اين سري از رقابت ها را به خود اختصاص داد.
اسامي تيم دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان واليبال جام رمضان عبارتند از: هادي زرين طلايي، مجتبي مجرد، محمد طاهري، کريم جعفري، ناصر پيرايه، نيما صفوت راد، حامد محمدپور . مربي تيم: هادي زرين طلايي . سرپرست تيم: عليرضا نکوزاده .
   
سفر گروه نمايشي تکواندو دانشگاه چانگ چيونگ کره جنوبي به ايران 

گروه نمايشي تکواندو دانشگاه  چانگ چيونگ  کره جنوبي اواخرمهرماه براي انجام نمايش در مراسم افتتاحيه مسابقات جام دوستي ايران و کره جنوبي به تهران مي آيد. 
گفتني است اين گروه نمايش که ازگروه هاي شناخته شده نمايشي تکواندو جهان است به رياست  اسکاراو   24 مهرماه وارد تهران خواهد شد تا نخستين مرحله ازبرنامه هاي خود را در افتتاحيه مسابقات جام دوستي ايران و کره جنوبي برگزار کند. 
اين مسابقات درروزهاي   26 و  27 مهرماه در سالن خانه تکواندو برگزار مي شود. 
فدراسيون تکواندو اعلام کرد: اين گروه پس ازاجراي برنامه مسابقات افتتاحيه برنامه هاي ويژه ديگري را دريکي از شهرهاي کشورمان اجرامي کند.  برنامه هاي تکواندوکاران دانشگاه چانگ چيونگ شامل يک تورنمايشي است که درشروع آن درايران و پس ازآن درترکيه اجرا خواهد شد و درآخرين مرحله درجمهوري آذربايجان درمعرض نمايش گذاشته مي شود.  خاتمه اين تور مسابقات نوجوانان اروپا که به ميزباني آذربايجان برگزار مي شود، خواهد بود.  گروه نمايشي دانشگاه چانگ چيونگ سال گذشته نيز مراسمي را در ايران اجرا کرده است. 

مسابقات واليبال بانوان جام رمضان 
دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان شد

نهمين دوره مسابقات واليبال بانوان جام رمضان يادواره مرحوم پروين اسفند با قهرماني تيم دانشگاه آزاد اسلامي پايان يافت. 
به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال ، در فينال اين دوره از مسابقات تيم دانشگاه آزاد اسلامي و نفت تهران به مصاف هم رفتند، که در پايان تيم نفت بازي را با نتيجه دو بر يک بازي را به حريف واگذار کرد. 
در بازي رده بندي نيز تيم الزهرا در مقابل تيم مرغوبکار به ميدان رفت، که تيم الزهرا توانست تيم مرغوبکار را بانتيجه دو بر صر شکست دهد. 
در اين دوره از بازي ها، اين بازيکنان تيم دانشگاه آزاد اسلامي را همراهي کردند: هليا هدايت پور، اکرم کشاورز، راحله رمضان ، ژيلا محمدي ، فاطمه عبدالهي ، راضيه محمدي ، تارا صالحي ، نجمه فدکي ، شيدار زارع ، مريم هاشمي ، زينب گيوه اي و مينا ترحمي. 
مربيگري اين تيم را شيوا آزادفدا به عهده داشت.  براساس اين گزارش قبل از انجام بازي هاي رده بندي و فينال ،يک ديدار دوستانه بين تيم پيشکسوتان و شهيد خوراکيان برگزار شد.
 
سرمربي تيم ملي تالو مردان: 
به کسب سهميه المپيک پکن اميدواريم 

مونينيگ سرمربي چيني تيم ملي تالو مردان ايران قبل از اعزام به اردوي يک ماهه به چين گفت: به کسب مدال و به دست آوردن سهميه المپيک پکن اميدواريم. 
وي افزود: در طي تمريناني که در روزهاي اخير داشتيم مشکلاتي مانند لغزيدن و عدم تعادل درکار نفرات تيم موجود است که با برطرف شدن اين مشکلات مي توانيم به کسب مدال رقابت هاي جهاني چين و به دست آوردن جواز ورود به المپيک  2008  پکن اميدوار باشيم. 
وي هدف از برپايي اردو در چين را برگزاري اردوي مشترک با تيم ملي چين، تمرين در فرش نو و اختصاصي، آشنايي با محيط و آب و هواي چين و مرور جدي حرکات و تمرين هاي برگزار شده در تهران دانست.  وي رقابت هاي جهاني چين را که از تاريخ   17 تا   27 آبان ماه برگزارمي شود بسيار مهم دانست و گفت: اين مسابقات آزمون رقابت هاي المپيک جهاني  2008  پکن نيز خواهد بود. 
مونينگ تاکيد کرد: به غير از چين که در ورزش ووشو در دنيا حرف اول را مي زندتيم هاي ديگر مانند فيليپين، ويتنام، مالي، ميانمار، کره جنوبي،ژاپن، روسيه و آمريکا هم مدعي هستند و رقيبان اصلي ايران به شمار مي روند. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش