جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 خبــــر 

 آژانس انتقال گاز UF6 به تاسيسات فردو را تاييد کرد

سخنگوي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي گفت که آژانس انتقال گاز UF6 به تاسيسات فردو را تاييد کرده است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري شينهوا، آژانس بين‌المللي انرژي اتمي تاييد کرد که ايران گاز هگزافلورايد اورانيوم(UF6) را به تاسيسات غني‌سازي سوخت فردو انتقال داده است.يک سخنگوي آژانس انرژي اتمي گفت: آژانس، انتقال يک سيلندر UF6 طبيعي را از تاسيسات غني‌سازي سوخت در نطنز به FFEP (مجتمع فردو) و اتصال آن به FFEP را براي آماده سازي رساندن UF6 به دو زنجيره سانتريفيوژهاي IR-1، راستي آزمايي کرده است.

واکنش آمريکا به ساقط شدن پهپاد متجاوز به حريم هوايي ايران

فرماندهي مرکزي ارتش آمريکا در پي ساقط شدن يک فروند پهپاد متجاوز به حريم هوايي ايران از سوي پدافند هوايي ارتش، اعلام کرد که اين پرنده متعلق به ايالات متحده نبوده است.

به گزارش ايرنا ، فرماندهي مرکزي ارتش آمريکا (سنتکام) در پيامي در صفحه رسمي توئيتر خود نوشت: گزارش‌هاي مبني بر ساقط شدن يک پهپاد آمريکايي نادرست است. اگر يک سامانه هوايي ناشناس در حوزه استحفاظي سنتکام ساقط شده، مربوط به منابع وزارت دفاع آمريکا نبوده است.

اين اطلاعيه سنتکام در حالي است که ارتش جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد که سامانه پدافند هوايي ارتش يک پهپاد ناشناس را در ماهشهر ساقط کرده است.

ترامپ 2 ميليون دلار جريمه مالي شد

دادگاهي در آمريکا ترامپ را به سوءاستفاده از کمک‌هاي خيريه در اهداف سياسي و تبليغاتي خود متهم کرد.

به گزارش مهر به نقل از فاکس نيوز، قاضي دادگاهي در نيويورک ترامپ را محکوم به پرداخت 2 ميليون دلار جريمه مالي کرده است.

اين حکم به دليل استفاده نادرست کمک‌هاي خيريه بنياد ترامپ در رقابت‌هاي انتخاباتي و اهداف سياسي دونالد ترامپ صادر شده است.

براساس اتهام مطرح شده از سوي دادگاه نيويورک، ترامپ و فرزندانش در سال 2016 با سوء استفاده از بنياد ترامپ، اعتبارات اين خيريه را در کارزار انتخاباتي خود مورد استفاده قرار داده بودند.

با توجه به اين که بنيادهاي خيريه در آمريکا از پرداخت ماليات معاف هستند، گفته شده برخي فعاليت‌هاي ترامپ در پوشش بنياد خيريه خود انجام شده است.

وزارت خارجه روسيه:

مسکو براي ايجاد منطقه عاري از سلاح در خاورميانه تلاش مي‌کند

وزارت خارجه روسيه تأکيد کرد که مسکو خواستار ايجاد منطقه عاري از سلاح کشتار جمعي در منطقه خاور ميانه است.

به گزارش ايلنا به نقل از روسيا اليوم، «سرگئي ريابکوف» وزير امور خارجه روسيه در يک کنفرانس مطبوعاتي درباره عدم انتشار سلاح هسته‌اي در مسکو گفت: «ما پيشروي حقيقي در موضوع ايجاد منطقه عاري از سلاح هسته‌اي يا هر سلاح کشتار جمعي در منطقه خاورميانه را بسيار مهم مي‌دانيم». ريابکوف تمام نمايندگان تمام طرف‌هاي مرتبط را به مشارکت در کنفرانسي با همين موضوع که قرار است در روزهاي 18 تا 22 نوامبر در نيويورک برگزار شود، فرا خواند.

انفجار بغداد را به لرزه درآورد

انفجار شديدي بغداد پايتخت عراق را بامداد روز جمعه به لرزه در آورد.به گزارش ايرنا انفجار همزمان با ادامه حضور صدها تن از معترضان در ميدان تحرير بغداد در چهاردهمين روز از دور دوم اعتراضات يک ماه اخير صورت گرفته است.هر چند طي سه روز گذشته حضور معترضان به شکل قابل توجهي روند نزولي گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي