جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 خبر 

 دستور روحاني براي بسيج تمامي امکانات جهت امدادرساني به مناطق زلزله زده آذربايجان شرقي

رئيس جمهوري پس از اخذ گزارش استاندار آذربايجان شرقي دستوراتي درباره امدادرساني به مناطق زلزله زده صادر کرد.

به گزارش ايسنا، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري در پي وقوع زلزله در آذربايجان شرقي طي تماسي تلفني با استاندار اين استان در جريان ابعاد حادثه، ميزان خسارات وارده و وضعيت مصدومان قرار گرفت .

رئيس جمهور در اين تماس تلفني در خصوص امداد رساني موثر و سريع به مناطق زلزله زده و آسيب ديدگان از اين حادثه و رفع نيازهاي فوري و ضروري زلزله زدگان دستورات لازم را صادر و بر آماده سازي همه امکانات از سوي دستگاه هاي مختلف در جهت تسريع در ارائه خدمات و امداد به حادثه ديدگان و مصدومان تاکيد کرد.

زلزله 6 استان را لرزاند

5 کشته و 346 مصدوم در مناطق زلزله زده

زمين لرزه شديدي به قدرت 5.9 ريشتر در حوالي شهر ترک از توابع ميانه، استانهاي آذربايجان شرقي، اردبيل و گيلان، زنجان، اذربايجان غربي و قزوين را لرزاند.به گزارش مهر، مرکز لرزه‌نگاري کشور مرکز اين زلزله 5.9 ريشتري را که ساعت 2:17 بعد از نيمه شب پنجشنبه رخ داد حوالي ترک در استان آذربايجان شرقي و در عمق دو کيلومتري زمين اعلام کرد.

اين زلزله به قدري شديد بود که بيشتر از 10 ثانيه طول کشيد و باعث ترس و وحشت مردم در استانهاي آذربايجان شرقي، گيلان و اردبيل شد. اين زمين لرزه در استانهاي آذربايجان غربي و زنجان و قزوين هم احساس شد. محل دقيق اين زلزله 19 کيلومتري شهر ترک، 22 کيلومتري شهر سراب و 29 کيلومتري ترکمنچاي در آذربايان شرقي بوده است.

چين خواهان توقف سياست «فشار حداکثري» آمريکا عليه ايران شد

نماينده چين در امور خاورميانه، وضعيت متنشنج اين منطقه را نتيجه خروج‌ آمريکا از توافق هسته‌اي دانسته و خواستار متوقف کردن سياست‌هاي يک‌جانبه اين کشور در برابر ايران شد.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه المنار، ژاي جون، نماينده ويژه چين در امور خاورميانه گفت که آمريکا بايد سياست يک‌جانبه تحريم‌هايش عليه ايران را متوقف کند.اين ديپلمات همچنين گفت: چين باور دارد که آمريکا بايد اين روش‌ها، سياست‌هاي يک‌جانبه و فشار حداکثري بر ايران را متوقف کند چراکه اين تنها راه بازگشت به راه اصلي و صحيح براي حل مشکل است.

ترکيه از دوشنبه اعضاي داعش را به کشورهايشان بازمي‌گرداند

وزير کشور ترکيه اعلام کرد که آنکارا از روز دوشنبه عمليات بازگرداندن نيروهاي داعشي به کشورهاي اصلي‌شان را آغاز مي‌کند.به گزارش ايسنا، به نقل از الميادين، سليمان صويلو، وزير کشور ترکيه اعلام کرد که عمليات استرداد نيروهاي داعشي بازداشت شده به کشورهاي اصلي‌شان از روز دوشنبه آغاز مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي