جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 خبر 

 رييس دانشگاه تبريز:

کلاس‌هاي آموزشي دانشگاه تبريز امروز داير است

رييس دانشگاه تبريز با تاکيد بر اينکه متحمل خسارتي ناشي از زلزله نشديم، گفت: کلاس‌هاي آموزشي تمام واحدهاي اين دانشگاه امروز شنبه داير است.

دکتر ميررضا مجيدي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب اظهار کرد: خوشبختانه در اثر زلزله اتفاقي در هيچ کدام از واحدهاي دانشگاه تبريز نيفتاده است و خسارتي را متحمل نشديم.

وي تصريح کرد:بر اثر زلزله کمي ساختمان‌هاي خوابگاه‌ها و واحدهاي دانشگاه تبريز دچار لرزش شدند اما هيچ خسارتي به اين مراکز وارد نشده است.

رييس دانشگاه تبريز خاطر نشان کرد: تمامي کلاس‌هاي درسي دانشگاه تبريز امروز شنبه طبق معمول برگزار مي‌شود و غيبتي در اين زمينه موجه نيست.

معاون اداري و مالي وزارت علوم:

نياز به جذب 2 هزار و 600 نفر در آزمايشگاه‌ها و کارگاه‌هاي دانشگاهي

معاون اداري، مالي مديريت منابع مالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: دو هزار و 600 نفر براي آزمايشگاه‌ها و کارگاه هاي دانشگاه‌هاي کشور مورد نياز است.به گزارش وزارت علوم، محمد تقي نظرپور در جلسه شوراي دانشگاه گيلان، اظهار داشت: نياز است نيروي مناسب و کارآمد را براي فعاليت در آزمايشگاه‌ها و کارگاه هاي دانشگاه‌هاي کشور بر اساس فراخوان عمومي و با آزمون سازمان اداري و استخدامي در سراسر کشور جذب کنيم، که با اين اقدام دانشگاه‌ها مي‌توانند تا 30 سال آينده از اين نيروها بهره‌مند شوند.وي تصريح کرد: با توجه به هزينه‌هاي زيادي که براي خريد تجهيزات آزمايشگاهي پرداخت مي شود، لازم است نيروهايي در اين آزمايشگاه ها براي بهره مندي بهتر از تجهيزات به کار گرفته شوند.معاون اداري، مالي مديريت منابع مالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: دو هزار و 600 نفر براي آزمايشگاه‌ها و کارگاه هاي دانشگاه‌هاي کشور مورد نياز است.

نظرپور در ادامه خاطرنشان کرد: بودجه عمراني دانشگاه ها در طرح‌هاي در دست احداث، حدود 98 درصد تخصيص داده شده است.وي بيان داشت: پروژه هاي عمراني که با کمک خيرين در دانشگاه ها شروع شده با 50 درصد تخصيص مواجه اند که با توجه به مشارکت خوب خيرين انتظار مي‌رود که تخصيص اين طرح عمراني تا پايان سال به100 درصد برسد.

نظرپور با اشاره به ظرفيت خوب خيرين در آموزش عالي کشور اظهار داشت:بهره‌مندي از ظرفيت خيرين در دانشگاه‌ها بايد مورد توجه همه قرار گيرد، اين قشر مي‌توانند باري از دوش دولت در حوزه آموزش عالي کشور بردارند.

دسترسي به منابع درسي دانشگاه پيام نور از طريق اپليکيشن

رئيس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پيام نور اعلام کرد: دانشجويان دانشگاه پيام نور ميتوانند نسخه الکترونيکي کتابهاي انتشارات دانشگاه پيام نور را تهيه کنند.به گزارش دانشگاه پيام نور، محمدرضا محمدرضا خاني با عنوان اينکه چاپ و انتشارات دانشگاه براي اولين بار در کشور از کاغذ مصنوعي(پليمري) براي توليد جلد کتاب استفاده کرده است، گفت: استفاده از اين کاغذ، علاوه بر صرفه جويي، موجب ارتقاي کيفيت کتاب‌ها، کاهش هزينه انرژي و استهلاک دستگاه ها و از همه مهم تر موجب حفظ محيط زيست و بهبود روند مديريت سبز در دانشگاه خواهد شد.

وي در تشريح فعاليت هاي مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه با اشاره به رونمايي از سامانه امانت ديجيتال(توليد کتاب الکترونيکي) به نشاني lib.pnu.ac.ir گفت: با استفاده از اين سامانه دانشجويان مي توانند با پرداخت مبلغ 100 هزار ريال در هر ترم به مدت 6 ماه، امکان استفاده از محتواي الکترونيکي کليه عناوين منتشره را داشته باشند.

رئيس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پيام نور افزود: فروشگاه آنلاين کتب درسي دانشگاه پيام نوربه نشاني digibook.pnu.ac.ir نيز امکان دسترسي به کتاب هاي کاغذي دانشگاه بدون واسطه را براي تمام دانشجويان فراهم مي‌کند و دانشجويان ميتوانند با پرداخت هزينه پست، کتاب‌ها را درب منزل خود تحويل گيرند. وي همچنين يادآور شد: دانشجويان دانشگاه پيام نور همچنين مي توانند نسخه الکترونيکي کتابهاي انتشارات دانشگاه پيام نور را از اپليکيشن کتابخوان دانشگاه به آدرس apps.pnu.ac.ir تهيه کنند.

وي ارائه خدمات چاپ کتاب‌هاي ساير انتشارات دانشگاه ها توسط اين مرکز، در تيراژ حدود 12 هزار را موفقيتي مطلوب دانست و افزود: مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پيام نور با استفاده از مقوا و کاغذ تحرير ايراني نقشي ويژه در حمايت از کالاي ايراني و صرفه جويي در هزينه ها (نسبت به خريد نمونه هاي خارجي) داشته است.

برگزاري نمايشگاه علمي در دانشگاه تهران

مديرکل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه تهران گفت: نمايشگاه علمي19 تا 22 آبان در باشگاه دانشجويان برگزار مي‌شود.محمدعلي زارع چاهوکي، مديرکل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:براي گراميداشت روز جهاني علم برنامه‌هاي مختلفي داريم که يکي از آن‌ها نمايشگاهي در حوزه ترويج علم است.

او ادامه داد: در اين نمايشگاه که با شعار علم براي همه به شکلي برنامه ريزي کرده‌ايم که عموم افراد مي‌توانند در آن شرکت کند و محور‌هايي با آشنايي رشته‌هاي مختلف علمي و فرهنگي داريم.زارع‌چاهوکي بيان کرد:از محور‌هاي ديگر اين برنامه، علم در باب هنر و علم در کارآفريني و ايده‌هاي کارآفريني است.اين نمايشگاه 19 تا 22 آبان در باشگاه دانشجويان برگزار مي‌شود.مديرکل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه تهران يادآوري کرد: نمايشگاه‌هاي علمي مي‌تواند بستر مناسب براي تمام افراد باشد که با رشته‌ها و حوزه‌هاي مختلف علمي آشنا شوند و با ارتباط برقرار کردن با يکديگر به گسترش علم کمک شاياني کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي