جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 ميز خبر 

 رئيس صندوق رفاه وزارت بهداشت:

برنامه صندوق رفاه وزارت بهداشت براي تکميل 48 پروژه خوابگاهي

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت از استفاده از ظرفيت قانون بودجه براي به سرانجام رساندن 48 پروژه خوابگاهي در دست احداث خبر داد.بهروز رحيمي در گفتگو با مهر درباره وضعيت خوابگاه هاي دانشجويي، طرح ها و برنامه هاي آينده صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت براي رسيدگي به وضعيت خوابگاه ها گفت: در جلسه اي که با دبيران انجمن هاي صنفي دانشجويان علوم پزشکي کشور داشتيم به اين نتيجه رسيديم که خوابگاه اساسي ترين مشکل دانشجويان است.

وي افزود: مشکل خوابگاه حتي در شهرهاي بزرگ هم خودنمايي مي‌کند و به نحوه توزيع دانشجويان در ظرفيت‌هاي خوابگاهي، کمبود خوابگاه، فرسودگي و استهلاک خوابگاه هاي موجود بازمي‌گردد.رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت يادآور شد: در صندوق برنامه ريزي کرده ايم تا با مذاکره با دانشگاه هاي علوم پزشکي، در خصوص اعلام درصد اشغال فضاي خوابگاهي (تراکم دانشجويان اسکان يافته در امکانات خوابگاهي)و استفاده از ظرفيت تبصره 9 قانون بودجه و با مشارکت و ترغيب دانشگاه ها، بتوانيم حداقل 48 پروژه خوابگاهي در دست احداث را به سرانجام برسانيم.

وي خاطرنشان کرد: اين 48 پروژه خوابگاهي مي تواند حدود 20 هزار دانشجو را اسکان دهد.رحيمي يادآور شد: لازم به توضيح است که تبصره 9 قانون بودجه اين امکان را فراهم مي کند که دانشگاه ها از بانک‌هاي عامل وام با تنفس و اقساط بلند مدت دريافت کنند که اصل وام توسط دانشگاه و سود و کارمزد آن توسط صندوق رفاه دانشجويان پرداخت خواهد شد.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت همچنين از ارائه پيشنهاد به سازمان برنامه و بودجه براي بودجه تعمير و تجهيز خوابگاه ها خبر داد و گفت:پيشنهادي براي سازمان برنامه و بودجه تدوين کرده ايم که بر اساس آن صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت بتواند رديف بودجه اي براي تعمير و تجهيز مجدد خوابگاه ها در رديف‌هاي بودجه اي خود داشته باشد.وي با اشاره به ناکافي بودن افزايش سرانه وام وديعه مسکن گفت: با وجود آنکه سرانه وام وديعه مسکن افزايش خوبي داشته اما با توجه به تورم موجود در کشور و به خصوص در مورد رهن و اجاره اين مبالغ پاسخگو نبوده و توسعه و ايجاد خوابگاه هاي جديد ضروري است.

رحيمي اظهار داشت: ضمن اينکه معاون فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت طرح رتبه بندي خوابگاه ها را در برنامه هاي آينده خود در دست اجرا دارد که اين امر به بهبود عدالت در زمينه پرداخت هزينه خوابگاه ها مي انجامد. در همين زمينه صندوق در برنامه بازديد از دانشگاه ها به موضوع خوابگاه هاي دانشجويي به ويژه در مناطق کم برخوردار توجه مي‌کند.

معاون آموزشي دانشکده دندانپزشکي دانشگاه تهران:

پذيرش دانشجويان دندانپزشکي دانشگاه تهران در آزمون رزيدنتي بي‌سابقه بود

معاون آموزشي دانشکده دندانپزشکي دانشگاه تهران گفت: سطح علمي دانشجويان ارتقاء يافته است به طوري که در آزمون رزيدنتي سال 98 تعداد 35 نفر قبولي داشته‌ايم.

سيادت معاون آموزشي دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفتگو با دانشجو درباره ساختار آموزشي اين دانشکده گفت:دروس دانشگاهي به دو دسته عملي و نظري تقسيم مي‌شوند.دانشکده دندانپزشکي به هيچ عنوان ميان رشته ندارد، زيرا دانشجويان در اين دانشکده از طريق آزمون سراسري پذيرفته مي‌شوند و به تحصيل در يک دوره شش ساله مي‌پردازند.

سيادت با بيان اينکه سطح دانشجويان دانشکده دندانپزشکي دانشگاه تهران هر ساله رو به رشد بوده است؛ ادامه داد:آزمون رزيدنتي يکي از آزمون‌هاي تخصصي دوره دندانپزشکي است، دانشکده دندانپزشکي دانشگاه تهران در آزمون رزيدنتي تيرماه 98 به نحو بي‌سابقه‌اي در سطح کشور، 35 نفر قبولي داشت همچنين اگر رنکينک‌هاي بين‌المللي را مورد توجه قرار دهيد خواهيد ديد که دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران از جايگاه ويژه‌اي در سطح جهاني برخوردار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي