جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

  مقاله 

 روغن حيواني خوب است يا بد؟

مهسا خدامراد

به طور کلي چربي‌هاي اشباع، 10 درصد انرژي مصرفي روزانه افراد را تشکيل مي‌دهد، بنابراين اگر افراد بيشتر از اين مقدار چربي‌هاي اشباع را مصرف کنند، سلامت قلب و عروق آن‌ها به خطر مي‌افتد. چربي‌هاي اشباع در دماي محيط جامد هستند که از جمله اين چربي‌ها مي‌توان به کره، روغن حيواني و چربي موجود در گوشت و لبنيات اشاره کرد.

تنها بايد 20 تا 30 درصد انرژي دريافتي روزانه افراد از چربي‌ها باشد که از اين ميان سهم چربي‌هاي اشباع 10 درصد است در حالي‌که امروزه حدود 40 درصد انرژي دريافتي روزانه اشخاص از چربي‌ها تامين مي‌شود که از اين ميان سهم چربي‌هاي اشباع حدود 15 تا 20 درصداست.

اکنون در رژيم غذايي افراد ميزان چربي‌هاي اشباع افزايش پيدا کرده است همچنين از سوي ديگر اشخاص از کربوهيدرات‌هاي تصفيه شده مانند نان‌هاي بدون سبوس مانند نان لواش و بربري، برنج سفيد و سيب‌زميني به‌ويژه سيب‌زميني سرخ شده به ميزان بيشتري در برنامه غذايي خود استفاده مي‌کنند، بنابراين با قرار گرفتن اين 2 عامل در کنار هم احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي تا چندين برابر افزايش پيدامي‌کند.

يک قاشق روغن حيواني، 9 گرم چربي اشباع دارد و 45 درصد ميزان انرژي دريافتي روزانه ما را به چربي‌هاي اشباع تامين مي‌کند، بنابراين اگر2 قاشق غذاخوري روغن حيواني در روز مصرف کنيم، 100 درصد نياز ما به چربي‌هاي اشباع تامين مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي