جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 يادداشت 

 بِه تنها يک ميوه نيست؛ آن‌را جدي بگيريد!

ابراهيم علي آبادي

يکي از قديمي‌ترين ميوه‌هايي که مي‌شناسيم و اکثر ما با آن خاطره داريم، بِه است؛ ميوه‌اي که اغلب ما طعم مربا را با آن تجربه کرده‌ايم و البته ميوه‌اي مقاوم در برابر خرابي که مادربزرگ‌ها آن را براي زمستان و سرماخوردگي در صندوق‌خانه‌هاي شان ذخيره مي‌کردند.

بِه يا سيب طلايي نه فقط يک ميوه که يک ماده مغذي بسيار لازم براي بدن است؛ يک منبع غني از ويتامين c، ضد آلرژي، کم کالري اما سرشار از فيبر غذايي و آنتي اکسيدان‌، سديم و کلسترول کم، خواص ضدويروس بالا و... مي باشد.

اين ميوه با طبع گرمي که دارد، بهترين گزينه براي روزهاي سرد و نيز افسردگي فصلي است و به دليل همين طبع گرم ميوه‌اي مناسب براي دستگاه گوارش است؛ به غني از فيبر و براي کاهش اسيد معده، درمان زخم معده، جلوگيري از بيماري‌هاي دستگاه گوارش و سرطان روده بزرگ و تسهيل در هضم غذا مفيد است. با درست کردن معجون به وعسل مي‌توان از التهاب و دردناکي بيماري‌هايي چون کوليت، اسهال، يبوست و عفونت‌هاي روده کاست. ضمن اين که مصرف منظم ميوه به براي سم‌زدايي کبد و درمان کبد چرب مفيد است.

در مودر سرماخوردگي و آنفلوآنزا نيز دانه‎هاي به و نيز به آب‌پز شده براي مقابله با باکتري‌ها بسيار موثرند. به ميوه‌اي است که ديابتي‌ها و آناني که فشارخون بالايي دارند، به آسودگي مي‌توانند ازآن استفاده کنند؛ چون ميوه حاوي مقادير بالاي فيبر و شاخص گليسمي پايين است و در جلوگيري از افزايش سطح قند خون و همچنين کاهش ميزان قند خون افراد ديابتي موثر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي