جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 ميز خبر 

 مديرعامل بانک توسعه تعاون:

پرداخت 550 ميليارد تومان به طرح اشتغال فراگير

مديرعامل بانک توسعه تعاون با اعلام رقم تسهيلات پرداختي به طرح اشتغال فراگير از همه دستگاههاي اجرايي خواست تا به افزايش سرمايه بانک کمک کنند.حجت اله مهديان در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تسهيلات پرداختي بانک به طرح اشتغال فراگير اظهار کرد: در طرح اشتغال فراگير حدود 550 ميليارد تومان تسهيلات پرداخت کرديم و همواره در رنکينگ بانکهايي که وزارت صمت اعلام مي کند جزو 10 بانک اول هستيم. بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1398 در واقع ادامه همان طرح اشتغال فراگير است که در حال اجرا است و ما به عنوان بانک عامل مشارکت داريم.وي با بيان اينکه آيا طرح اشتغال فراگير به اتمام رسيده است؟ گفت: اين طرح به پايان نرسيده و هنوز ادامه دارد و ما طرح جديد تبصره 18 قانون بودجه را در دست داريم.مديرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به اولويت پرداخت تسهيلات به مشاغل خانگي و زنان سرپرست خانوار گفت:در بحث مشاغل خانگي براي زنان سرپرست خانوار هم سهميه داريم و هم علاقمنديم به واسطه اينکه بانک، ‌ يک بانک توسعه‌اي است در اين حوزه ورود کنيم اما ورود ما به قصد انجام مسئوليتهاي اجتماعي است و نگاه انتفاعي نداريم.

مهديان درباره افزايش سرمايه بانک که قرار بود اختصاص يابد، اظهار کرد: متاسفانه تنها مشکل ما در شرايط کنوني همين مساله است و درخواست ما افزايش سرمايه براي خدمت رساني بهتر است که اگر اين مشکل حل شود بانک قوي‌تر از گذشته عمل خواهد کرد.

به گفته وي سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصاد و دارايي و دستگاههاي مربوطه بايد کمک کنند تا افزايش سرمايه بانک توسعه تعاون محقق شود.

نزول قيمت سکه و طلا

طبق اعلام نايب رئيس اتحاديه طلا و جواهر تهران، علي رغم اينکه در روزهاي ابتدايي هفته‌اي که گذشت افزايش قيمت سکه و طلا وجود داشته است، اما در روزهاي پاياني هفته مجددا آن افزايش قيمت از بين رفته و به سطح قيمتي روزهاي پاياني هفته پيش از آن بازگشته است.محمد کشتي آراي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: در مجموع از ابتداي هفته تا روزهاي پاياني هفته، سير قيمت‌ها صعودي بود به اين معنا که قيمت سکه و طلا در حدود 40 هزار تومان افزايش داشت.نايب رئيس اتحاديه طلا و جواهر تهران ادامه داد: اما در روز پاياني هفته قيمت‌هاي جهاني کاهش يافت و باعث شد که قيمت سکه و طلا کاهش و سکه به زير چهار ميليون تومان برسد. از ابتداي هفته تا اواسط هفته قيمت سکه حدود 40 هزار تومان افزايش و در روزهاي پاياني هفته اين 40 هزار تومان کاهش پيدا کرد و مجدد به سطح قيمت‌هاي هفته گذشته بازگشت.

وي افزود: علاوه بر اين با توجه به اتمام ماه صفر و آغاز مجدد مراسمات جشن، تقاضا مجدد افزايش يافت، اما تقاضا باعث نشد که قيمت سکه و طلا افزايش داشته باشد و به نظر مي‌رسد که همين تداوم ثبات قيمت وجود داشته باشد.نايب رئيس اتحاديه طلا و جواهر تهران پيش‌بيني کرد: از سوي ديگر با توجه به روند کاهش قيمت جهاني طلا پيش‌بيني مي‌شود که در روزهاي آينده ثبات نسبي وجود داشته باشد؛ ضمن اينکه قيمت ارز نيز از سوي بانک مرکزي تحت کنترل است.

احتمال حضور پيمانکاران خارجي در ساخت فرودگاه چابهار

مديرعامل منطقه آزاد تجاري-صنعتي چابهار به خبرگزاري ترند آذربايجان گفت: ايران به کار روي زيرساخت در اين منطقه که شامل ساخت فرودگاه است، ادامه مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، عبدالرحيم کوردي به خبرگزاري ترند گفت: سه پروژه جاري در بندر چابهار که شامل راه آهن و يک خط لوله انتقال گاز است، با روند خوبي در حال پيشرفت هستند اما ساخت فرودگاه در اين روند عقب‌تر مانده است. با اين حال اين مسئله با حمايت فراهم شده از سوي وزارت راه و شهرسازي و استاندار سيستان و بلوچستان حل شده است. وي در ادامه خاطرنشان کرد: پژوهش و طراحي فرودگاه در کنار مذاکرات با پيمانکاران آغاز شده است.

مديرعامل منطقه آزاد تجاري-صنعتي چابهار گفت: توافق مقدماتي در فاز اول 130 ميليون دلار ارزش دارد در حالي که هزينه‌هاي فازهاي ديگر هنوز اعلام نشده‌اند. پيش بيني مي‌شود در فاز اول راه‌اندازي اين فرودگاه، يک ميليون مسافر جابجا شوند.

بر اساس گزارش ترند، مديرعامل منطقه آزاد تجاري-صنعتي چابهار اظهار کرد که قطعه اول راه آهن چابهار-زاهدان از چابهار تا ايرانشهر به ميزان 65 درصد پيشرفت کرده است. وزارت راه و شهرسازي درصدد نهايي کردن اين پروژه است زيرا 300 ميليون يورو توسط صندوق توسعه ملي به اين پروژه اختصاص يافته است. به نظر مي‌رسد پروژه راه آهن در سال 2021 راه اندازي خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي