جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 تريبون 

 رييس سازمان برنامه و بودجه:

پرداخت تسهيلات بلاعوض 8300 ميلياردي به مناطق سيل‌زده

رييس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال گذشته براثر حوادث طبيعي همانند سيل 36 هزار ميليارد تومان خسارت وارد شد، و هشت هزار و 300 ميليارد تومان به صورت بلا عوض پرداخت شده است.به گزارش ايلنا و به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت اظهار داشت: نظام در 29 بخش و 15 حوزه فرابخشي تحت چارچوب قانون برنامه ششم در حال انجام برنامه‌هاي خود است که اين اقدامات در توسعه زيرساخت‌هاي کشور به ويژه راه‌ها، راه آهن و احداث سد بيش از ساير حوزه‌ها قابل لمس است.

معاون رئيس‌جمهور با تاکيد بر اينکه احداث مسکن و اشتغال يک اقدام ويژه براي محرومين است، افزود: غير از نظام، مسئولين دولتي در سطح ملي و نمايندگان نيز خود را براي انجام اقدامات لازم در راستاي رفاه حال افراد کم بضاعت مسئول مي‌دانند.نوبخت با اشاره به اينکه در سال گذشته بيش از 36 هزار ميليارد تومان براثر حوادث طبيعي همانند سيل به کشور خسارت وارد شد، افزود: در همين راستا و براي جبران خسارت‌هاي وارده بيش از 8 هزار ميليارد کمک بلاعوض و 8300 ميليارد تومان بصورت تسهيلات بلاعوض پرداخت شده است.وي در ادامه از مسئولان استان گيلان خواست تا مجموع خسارت‌هاي سيل اخير به ستاد بحران اعلام کنند، تأکيد کرد: تا جايي که در توان دولت باشد اين وجوه همانند سال گذشته بلافاصله پرداخت مي‌شود.

شريعمتداري:

نظارت بر تخصيص منابع، مهم‌ترين رويکرد شوراي عالي اشتغال

وزيرتعاون، کار و رفاه اجتماعي نظارت بر تخصيص منابع را مهم‌ترين رويکرد شوراي عالي اشتغال است عنوان کرد و گفت: براي جلوگيري از مغايرت‌ها و تبديل آن به انحراف پايدار و ماندگار،‌سپردن نظارت به استانها حائز اهميت است.به گزارش ايرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، «محمد شريعتمداري» درجلسه کميسيون تخصصي شوراي عالي اشتغال افزود: در حال حاضر نظارت بر تخصيص منابع با سامانه ناظر (سامانه کنترل سياست ها و برنامه هاي اشتغال کشور) در حال پايش و نظارت است و از اين طريق مي‌توان فهميد سيستم داراي چه نواقصي است و چگونه مي‌توان آنها را رفع کرد.

وي با بيان اينکه بايد بخشي از کار نظارت هم بايد به استانها سپرده شود، تصريح کرد: سپردن نظارت به استان ها براي جلوگيري از مغايرت‌ها مهم است تا اين مغايرت‌ها تبديل به انحراف پايدار و ماندگار نشود.وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه به طور معمول فرد وام گيرنده در زمينه کاري خود مهارت دارد، گفت: اگر افرادي که در طرح‌هاي اشتغال‌زايي شاغل مي‌شوند، داراي مهارت کافي نباشند آسيب زاست.

وي با تاکيد براينکه مسئله آموزش و مهارت در ادامه مسير اشتغال است افزود: بايد جلسه‌اي مشترک با سازمان فني و حرفه اي کشور با موضوع مهارت افزايي درطرح هاي توسعه اشتغال ملي و روستايي برگزار شود.شريعتمداري با بيان اينکه گزارش طرح‌هاي اشتغال‌زايي بايد از طريق سامانه ناظر اطلاع رساني شود، ادامه داد: طراحي يک شبکه ارتباطي بين همه واحدهاي توليدي به توسعه بازارکار کمک ميکند .

زمان ثبت نام تهراني‌ها در طرح اقدام ملي مسکن مشخص شد

معاون مسکن وزير راه و شهرسازي از آغاز ثبت نام طرح اقدام ملي مسکن از روز شنبه در بيش از 10 استان کشور خبرداد و گفت: تهراني ها تا يک ماه آينده مي‌توانند در طرح اقدام ملي مسکن ثبت نام کنند.«محمود محمودزاده» در گفت و گو با ايرنا افزود: از امروز شنبه 18 آبان ماه ثبت نام از متقاضيان خريد خانه در طرح اقدام ملي آغاز مي شود.

وي اظهارداشت: همچنين هموطنان در استان‌هاي سيستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالي و جنوبي در همين هفته مي‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام اقدام به بارگذاري مدارک خود اقدام کنند.به گفته معاون مسکن وزير راه و شهرسازي، استان‌هاي گلستان، کهکيلويه و بوير احمد و کردستان نيز در هفته دوم و بدين ترتيب استان‌هاي همدان، يزد و چهارمحال و بختياري نيز وارد پروسه ثبت نام خواهند شد.

وي در خصوص زمان ثبت نام مردم تهران در طرح اقدام ملي مسکن گفت: تهراني‌ها هم تا يک ماه ديگر مي‌توانند در طرح اقدام ملي مسکن ثبت نام کنند.

محمودزاده تصريح کرد: سه شهر جديد اطراف تهران شامل پرديس، پرند و انديشه براي ساخت خانه‌هاي طرح اقدام ملي انتخاب شده است و پايتخت نشينان در اين سه شهر صاحب خانه در طرح اقدام ملي مي شوند. ضمن اينکه در شهرستان‌هاي استان تهران نيز خانه براي ساکنان شهرهاي مذکور ساخته خواهد شد.

وي گفت: به دليل سياست کنترل جمعيت، خانه‌هاي طرح اقدام ملي در کلان شهر تهران ساخته نخواهد شد بلکه اين خانه‌ها در شهرهاي جديد اطراف تهران ساخته مي‌شود.

محمودزاده ادامه داد: اکنون180 هزار واحد از اين طرح در مراحل ساخت قرار دارد و گفت: قرار است 400 هزار واحد خانه در طرح اقدام ملي مسکن در مدت دو سال ساخته و به مردم تحويل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي