جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 خبر 

 سرپرست شرکت عمران انديشه:

در حوزه شهرسازي به نقطه مطلوبي رسيده‌ايم

برزگر-شهريار

با توجه به تامين نيازهاي شهروندان شهرانديشه در حال حاضر ميتوانيم ادعا کنيم در حوزه شهرسازي به نقطه مطلوبي رسيده ايم .

مهندس مسلم خاني سرپرست شرکت عمران شهر جديد انديشه ضمن بيان مطالب فوق گفت:در دوره مديريت جديد مجموعه مديريتي شهر انديشه رويکرد خود را به سمت ارتقاء کيفيت زندگي مردم تغيير داده است و با توجه به اينکه در حوزه کمي کار خود را انجام داده ايم در حال حاضر با استراتژي و هدف ارتقاء کيفيت زندگي مردم در حوزه فرهنگي و اجتماعي طرحهايي پيش بيني کرده ايم و تمام سعي و تلاش خود را در جهت مهيا کردن شرايط زندگي مطلوبتر و بهتر بکار خواهيم بست.

وي پروژه هاي جاري شرکت عمران و همچنين پروژه هاي آتي اين شرکت را احداث ره باغ، مدرسه اجتماعي، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، پياده راه سلامت، قطار شهري، بيمارستان مهر انديشه و نورپردازي بازار نقش انديشه و مسجد سلمان فارسي و … در شهر انديشه عنوان کرد و گفت:دو پروژه مرکز شهر در محله ايران شهر که يک محله فاخر است و پروژه ره باغ توسط مهندس اسلامي مقام محترم وزارت شهرسازي افتتاح شده که اين دو پروژه در جهت ارتقاء کيفيت زندگي مردم طراحي شده است که پروژه مرکز شهر در فضاي بيش از 48 هکتار قرار گرفته و کاربري‌هايي پيش بيني شده که همه نگاهمان، نگاه فرامنطقه اي است يعني خدمات فرامنطقه اي ارائه خواهد شد و نمونه اي از آن کاربري درماني است که خدمات آن به مردم غرب استان تهران ارائه خواهد شد.

همچنين در ضلع ديگر آن پروژه آموزش عالي پيش بيني شده که زمين آنها در اختيار دانشگاه خواجه نصير قرار گرفته و قرار است دانشگاه مديريت شهري دانشگاه خواجه نصير ساخته شود.

ساخت اولين پرديس سينمايي غرب استان تهران

سرپرست شرکت عمران ادامه داد:در پروژه ره باغ پرديس سينمايي در نظر گرفته شده که با مشارکت بخش خصوصي ساخته خواهد شد و به نوعي اولين پرديس سينمايي غرب استان تهران خواهد بود،در قسمت ديگر اين پروژه،پروژه باغ موزه دفاع مقدس است.

مهندس مسلم خاني در ادامه به پروژه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و مدرسه اجتماع محور اشاره کرد و گفت:طراحي پروژه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان براي غرب استان تهران در نظر گرفته شده و مدرسه اجتماع محور نيز با استفاده از الگوهاي ناب بين‌المللي طراحي شده که به نوعي اين مدرسه با کاربري‌هايي که دارد براي تمام ساکنين محله خواهد بود و امکاناتي شامل سالن‌هاي ورزشي،اجتماعي و فرهنگي و محل اجتماع ساکنين محله است.

همچنين يک مجتمع فرهنگي و هنري در فاز 4 انديشه تحت عنوان سراي فرهنگ و هنر ،پارک ورزشي در فاز 5 انديشه پيش بيني کرده‌ايم که انشاالله با مشارکت شهرداري امسال کلنگ زني خواهد شد و پروژه بيمارستان 200 تختخوابي مهر انديشه در مرکز شهر با مشارکت بخش خصوصي در فضاي 27 هزار مترمربع و پروژه فاخر پياده‌راه سبز يا پياده راه سلامت که قرار است با استفاده از ظرفيت کانال فرديس که از داخل شهر انديشه به طول 3 کيلومتر گذشته احداث شود که پروژه فاخري در حوزه شهرسازي و معماري است.

ايشان همچنين در خصوص وضعيت پروژه‌هاي اقدام ملي توليد و عرضه مسکن و پيشرفت فيزيکي آن گزارشي ارائه نمود و خبر از اعلام شرايط نهايي واگذاري اين واحدها به متقاضيان در روزهاي آينده داد.

سرپرست شرکت عمران افزود:در حال حاضر شرکت عمران جهت رفاه حال مالکان مساکن مهر اين شهر تمهيداتي در نظر گرفته تا اين عزيزان واحدهاي مسکن مهر 99 ساله خود را بتوانند با خريد عرصه با شرايط استثنايي و پرداخت صرفاً يک پنجم از قيمت واقعي اراضي به صورت نقد و اقساط بلند مدت داراي سند شش‌دانگ رسمي نمايند و از مزايايي که قانونگذار جهت اسناد تک برگي پيش بيني نموده ، بهره مند گردند.

شهردار صباشهر:

بهره‌براري از 63000 متر فضاي سبز تا دهه فجر سال 1399

برزگر-شهريار

کريمي شهردار صباشهر گفت:دو بوستان ساحلي کبودين به مساحت 13هزار متر و شهروند به مساحت 50 هزار متر در سطح شهر درحال اجرا مي‌باشد که به ترتيب در دهه فجر سال‌ 98 و 99 به بهره‌برداري خواهند رسيد.

تکميل و افتتاح اين دو پروژه سرانه فضاي سبز و سرانه تفريحي صباشهر را افزايش چشمگير و‌بي سابقه مي‌دهد.

اين دو بوستان داراي امکانات مختلفي از قبيل زمين‌هاي بازي ، زمين‌هاي ورزشي، کمپين‌هاي مختلف، پيست دوچرخه سواري، مسير پياده روي ، چمن مصنوعي ، مبلمان مورد نياز، سرويس‌هاي بهداشتي، آب نماي زمين بازي کودکان، آمفي تئاتر روباز و ديگر امکانات پيش بيني شده تا در اختيار شهروندان صباشهر قرار گيرد.

‏فولاد مبارکه؛ بزرگ‌ترين توليدکننده فولاد ايران‏

اصفهان -راعي

توليد فولاد در ايران در شش ماه نخست سال جاري شمسي (21 مارس تا 22 سپتامبر) در مقايسه با دوره مشابه سال قبل 43.6 درصد رشد داشته است.

بر اساس آماري که از سوي انجمن توليدکنندگان فولاد ايران منتشر شده، ايران در شش ماه نخست سال جاري 23 ميليون و 260 هزار تن فولاد توليد کرده است.

بر اساس اين گزارش، شرکت فولاد مبارکه، در اين دوره (شش ماه نخست سال) عنوان بزرگ‌ترين توليدکننده فولاد در ايران را به خود اختصاص داده، به‌طوري‌که در اين مدت 4 ميليون و 340 هزار تن فولاد توليد کرده که در مقايسه با دوره مشابه سال قبل رشد 3 درصدي داشته است.رتبه دوم بزرگ‌ترين توليدکننده فولاد ايران نيز به شرکت فولاد اصفهان تعلق گرفته است. اين شرکت در اين دوره شش ماهه 1 ميليون و 130 هزار تن فولاد توليد کرده که در مقايسه با دوره مشابه سال قبل 5درصد رشد کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي