جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

 در استان 

 فرماندار کهگيلويه:

کشاورزي؛ اولويت اصلي سند آمايش سرزمين در کهگيلويه

ياسوج- خبرنگار ربيعي

فرماندار کهگيلويه گفت:کشاورزي اولويت نخست توسعه شهرستان در سند آمايش سرزمين اعلام مي‌شود.به گزارش خبرنگار آفرينش ، عليرضا اتابک در شوراي کشاورزي شهرستان اظهار داشت: بخش کشاورزي اولويت نخست توسعه شهرستان در آمايش سرزمين است.فرماندار کهگيلويه گفت: اين شهرستان 50 هزار هکتار زمين قابل کشت دارد که 45 هزار هکتار آن ديم است و کشت آن به انتظار باران است.اتابک افزود: کشاورزي اولويت نخست در آمايش سرزمين اعلام مي‌شود تا با برنامه‌ريزي لازم براي توسعه اين بخش فراهم شود.اتابک افزود:شهرستان کهگيلويه بيشترين سطح زير کشت محصولات کشاورزي را دارد بنابراين مي‌طلبد توزيع عادلانه در اقلام وجود داشته باشد تا به کشاورزان زيان وارد نشود.

در شرکت توزيع نيروي برق استان البرز؛

برگزاري مانور آمادگي در برابر زلزله آتش نشاني

کرج-خاکپور

به گزارش زهرا مهرادفر از روابط عمومي شرکت شرکت توزيع نيروي برق استان البرز، مانور آمادگي در برابر زلزله و تخليه اضطراري با حضور مديرعامل، معاون بهره برداري و ديسپاچينگ، رئيس گروه مديريت بحران و پدافند غيرعامل، دفتر ايمني و کنترل ضايعات و امور خدمات عمومي در شرکت توزيع نيروي نيروي برق استان البرز برگزار شد.

رامين فرج معاون بهره برداري و ديسپاچينگ گفت: با پخش صداي زنگ خطر از طريق بلندگوهاي نصب شده در ساختمان ستادي شرکت توزيع نيروي برق استان البرز، همکاران با اطلاع از اين موضوع که زلزله اي در شهرستان کرج به وقوع پيوسته است، در نقاط ايمن ساختمان پناه گرفته و نسبت به حفظ جان خود اقدام نمودند. پس از پايان زلزله فورا نسبت به تخليه ساختمان از طريق مسيرهاي خروج اضطراري که با تابلو سبزرنگ در طبقات شرکت مشخص شده است، نسبت به تخليه اضطراري اقدام و در محل" تجمع ايمن" در محوطه باز ستاد شرکت تجمع نمودند.

وي در ادامه افزود: با توجه به اينکه زمان تخليه اضطراري در زمان پس از وقوع زلزله و همچنين در زمان شرايط اضطراري ازنظر آتش سوزي اهميت بسيار زيادي دارد، زمان تخليه ساختمان توسط افراد ثبت و بررسي خواهد شد. پس از تخليه اضطراري ساختمان از همکاران، در همان محل تجمع ايمن نسبت به استفاده از کپسول‌هاي آتش نشاني co2 و پودر و گاز به منظور خاموش کردن آتش‌هاي ايجاد شده در اثر زلزله اقدام نمودند.

رامين فرج نکات مهم اين مانور را پناه گيري همکاران ، تخليه فوري ساختمان در محل هاي ايمن ظرف مدت 20 ثانيه برشمرد و تصريح کرد:زمان تخليه ساختمان و چگونگي خروج افراد توسط مديرعامل و ساير اعضاي کميته مديريت بحران و پدافند غيرعامل مورد بررسي و پايش قرار گرفت.

معاون بهره برداري و ديسپاچينگ، هدف از اجراي اين مانور را تمرين واکنش اضطراري در برابر وقوع زلزله و تخليه اضطراري ساختمان، آشنايي با روش اطفاء حريق دستي با استفاده از کپسول آتش نشاني در زمان شرايط اضطراري عنوان کرد.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز تاکيد کرد؛

ضرورت بررسي طرح‌هاي برگزيده پل ارتباطي ائل‌گلي به ائل‌باغي پيش از اجرا

تبريز-توفيقي

معاون فني و عمراني شهردار تبريز بر ضرورت بررسي طرح‌هاي برگزيده پل ارتباطي ائل‌گلي به ائل‌باغي پيش از اجرا تاکيد کرد.محمدحسين اسحقي در جلسه کميته فني شهرداري تبريز گفت: با مشخص‌شدن برگزيدگان مسابقه بين‌المللي طراحي پل ارتباطي ائل‌گلي به ائل‌باغي، اکنون موضوع اصلي اجراي اين پل است.

او يادآور شد: اگر مي‌خواهيم اين پل به يکي از المان‌هاي تبريز تبديل شده و روزانه ميزبان گردشگران و شهروندان باشد، بايد در هر دوطرف پل جاذبه‌هايي ايجاد کنيم در غير اين‌صورت از نظر مردم توجيهي براي حضور وجود نخواهد داشت.معاون عمراني شهردار تبريز اعلام کرد: پيش از آغاز عمليات اجرايي، طرح‌هاي برگزيده بايد در کميته‌هاي مختلف تخصصي شهرداري تبريز مورد بررسي قرار گرفته و چکش‌کاري شوند تا به يک طرح قابل‌اجرا برسيم.اسحقي اظهار کرد: اگر اين پل ارتباطي به درستي اجرا شود، پتانسيل‌هاي دو تفرجگاه ائل‌گلي و ائل‌باغي را به يکديگر متصل کرده و نتيجه‌بخش خواهد بود.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس:

68هزار مترمربع از اراضي ملي پرديس رفع تصرف شد

پرديس-اميرمهدي صادقعلي

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس از رفع تصرف بيش از 68هزار مترمربع از اراضي ملي و منابع طبيعي اين شهرستان از ابتداي سال جاري تاکنون خبرداد.به گزارش خبرنگار آفرينش، يحيي روستايي در جمع خبرنگاران از رفع تصرف بيش از 68هزار مترمربع از اراضي ملي و منابع طبيعي اين شهرستان از ابتداي سال جاري تاکنون خبرداد.

وي با بيان اينکه ارزش ريالي اين اراضي رفع تصرف شده حدود 70 ميليارد تومان مي باشد افزود: با هدف حفظ و حراست از عرصه هاي ملي و انفال و مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز و در راستاي اجراي احکام و دستورات صادره از سوي مراجع و مقامات قضايي، اين اراضي از يد متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است. رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس ادامه داد: با اجراي احکام صادره تمامي بناها و مستحدثات ايجاد شده بر روي اين اراضي مورد تخريب قرار گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي